Arnica Montana při nastřelování náušnic

4
25.5.16 12:58

Arnica Montana při nastřelování náušnic

Zdravím maminky, mám doma Arnicu Montanu 9CH na hojení po nastřelení náušnic, dcerce je zítra budou dávat, ale bylo mi doporučeno dávat 4× 5 kuliček denně po 4 dny…připadá mi to moc, nemá někdo zkušenost? Díky za ASAP radu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1144
25.5.16 13:17

Ahoj, neptáš se na to, ale mně se vůbec nezdá arnika na tento účel.
Je určená na to, když se třeba udeříš něčím tupým, a udělá se ve svalu podlitina, nekrvácí to ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
25.5.16 18:36

Homeopatika se nedávají preventivně, ale až podle symptomů. Podle toho, co se objeví za problémy, jakým způsobem dítě reaguje, tak teprve podle toho se vybírá homeopatikum, co nejpodobnější. V případě, že se podává homeopatikum, které není indikované, může se naopak doba hojení prodloužit. Protože dopředu nikdo nemůže říct, co a jak se bude projevovat, tak ani není možné říct předem které homeopatikum bude potřeba. Jestli vůbec nějaké.

Nastřelení naušnic je většinou úplně bez problémů a dítě o tom většinou po chvíli ani neví. Hojení většinou taky ok. Většinou není třeba to jakkoliv řešit.

Moje rada je, nedávej jí nic. Pokud se přece jen nějaké problémy objeví, tak napiš, v čem je problém a teprve podle toho Ti může někdo něco radit.
Dávkování je až druhotná záležitost.
Většinou se dávkuje tak, že se dá pár dávek (např. 3) a pak se vyhodnotí reakce. Pokud došlo ke zlepšení, pak je možné dle potřeby zopakovat. Pokud ne, je třeba hledat jiné homeopatikum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
25.5.16 22:19

To doporučení vč dávkování je od homeopata :) a našla jsem jsem Arnicu na hojení po aplikaci náušnic i jinde…přesto díky za tipy, byť mi nepomohly :nevim:
zrovna v tomto případě mi bylo doporučeno nečekat na hnisání rány, ale dát rovnou na hojení, než se vše rozjede (máme v rodině problémy s hnisáním ušních dírek) četla jsem diskuse ohledně preventivního podávání homeo a všichni homeopati nejsou stejného názoru, např Thuya se doporučuje vyloženě předem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
25.5.16 22:56

Bohužel ne každý, kdo o sobě tvrdí, že je homeopat, toho o homeopatii ví tolik, kolik je potřeba.
To, že mnozí doporučují homeopatika preventivně samozřejmě vím, ale je to bohužel podobně nesmyslné jako by sis preventivně naordinovala např. atb, protože je možné, že venku prochladneš a budeš mít zánět močových cest.
Většinou toto radí lidé, kteří mají vystudovaný kurz od Boironu nebo AKH (výrobci homeopatik - tudíž je celkem logické, že to učí tak, aby byla větší spotřeba).

Samozřejmě pokud máš k němu důvěru, tak Tě těžko někdo na internetu přesvědčí o opaku. Tím pádem ale nevím, proč řešíš dávkování.
Ano, Tvůj pocit je správný - je to moc. Nejde ani tak o počet kuliček, je vcelku jedno, jestli dáš jednu nebo deset najednou, ale důležitý je počet dávek. Jak se dávkuje, jsem psala už v prvním příspěvku. Vždy se sleduje reakce a podle toho se dávkuje dále - což ve vašem případě je téměř vyloučené, protože kde není problém, tak se logicky nemůže projevit zlepšení :-) Stejně tak pokud bude vše bez problémů, tak nikdo nemůže říct, jestli to bylo Arnicou nebo ne. A pokud problém vznikne, tak nebudeš vědět, jestli je to samotným nastřelením nebo nevhodně podanou Arnicou.

A to vůbec nepíšu o tom, že Arnica není ani zrovna nějakým lékem na hnisání, opravdu je spíš na problémy typu „modřina“,i když samozřejmě může řešit lecos a projevů má více.
Kdyby Tě to zajímalo více, tak tady celkem srozumitelný článek na téma preventivního podávání léků.
http://www.tradicnihomeopatie.cz/…d-ockovanim/

Já bych se ráda jen zeptala, jestli ty potíže s hnisáním ve vaší rodině jsou i po nastřelení nebo jestli se to týkalo jen propíchnutí? To samozřejmě nemusíš odpovídat, ptám se jen ze zvědavosti.

Každopádně ať to dobře dopadne. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
26.5.16 14:26

Není to můj známý, ale lékař to je, tak nevím…jsem vděčná za všechny pohledy na věc, určitě jí takové množství nedám.
Na odkaz kouknu, díky :D
u nás byly problémy s dírkama tak i tak…tedy v obou případech…dokonce i v mužské části rodiny (když frajeřili s jednou dírkou, pak to nechali samozřejmě zarůst), je pravda, že všechny případy jsou už nějaký ten roké staré…tak doufám, že malá to zvládne s dnešními modernějšími metodami…
mohu se zeptat…ty jsi homeopat? nebo máš k tomu blízko?
děkuji, snad to zvládneme :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
28.5.16 14:52
@gosicka píše:
Není to můj známý, ale lékař to je, tak nevím…jsem vděčná za všechny pohledy na věc, určitě jí takové množství nedám.
Na odkaz kouknu, díky :D
u nás byly problémy s dírkama tak i tak…tedy v obou případech…dokonce i v mužské části rodiny (když frajeřili s jednou dírkou, pak to nechali samozřejmě zarůst), je pravda, že všechny případy jsou už nějaký ten roké staré…tak doufám, že malá to zvládne s dnešními modernějšími metodami…
mohu se zeptat…ty jsi homeopat? nebo máš k tomu blízko?
děkuji, snad to zvládneme :mavam:

Díky za odpověď - já jsem se právě setkala jen s tím, že někdo měl problémy jen při klasickém propíchnutí anebo, že někdo měl problém např. s materiálem a nesnesl v tom uchu nic a nijak. Ale samozřejmě to nic neznamená, věřím, že to ostatní mají všelijak. Jen mi přišlo, že to nastřelení je většinou ok.

Co se týče homeopatie, ano jsem homeopatka.

Přístup (preventivně, delší dávkování, příp. více homeopatik současně, homeopatika ne podle projevů, ale na určitou situaci nebo diagnozu…) je bohužel u lékařů vidět často, protože mají většinou absolvované právě ty „boironské“ kurzy. Informace, co se tam dozví, jsou bohužel hodně nedostatečné, spíše cílené na větší prodej homeopatik a velmi povrchní, základní homeopatická pravidla se tam nenaučí a podle toho pak bohužel vypadá ta léčba. Někdy se jim možná podaří odstranit pár povrchnějších problémů, ale už nevidí, že to je mnohdy na úkor celkového zhoršení stavu nebo že se jen problém přesune jinam.

Moderní medicína a homeopatie jdou navíc v mnoha postupech proti sobě a tak je těžké to skloubit a být zároveń dobrý lékař a zároveň dobrý homeopat a většinou se dřív nebo později přikloní k jedné metodě. Takže i sebelepší lékař nemusí být dobrý homeopat. Je to prostě jiný obor.
Sama mám pro děti doktorku, která taky dává dětem homeopatika, ale v tomto ji neposlouchám. Beru děti k homeopatovi, příp. když si vím sama rady, tak si je léčím homeopaticky sama. Nicmnéně jako doktorka je dobrá, poradí, dobře diagnostikuje (narozdíl od předchozí doktorky děti i prohlídne, samotnou ji napadne, co by měla vyšetřit), nedává atb jen tak od pohledu ode dveří. Prostě ideální kombinace pro mě je mít dobrou doktorku a dobrého homeopata, kteří se ani jeden nebrání tomu, že pacient využívá obou léčebných metod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
31.5.16 00:39
@gosicka píše:
To doporučení vč dávkování je od homeopata :) a našla jsem jsem Arnicu na hojení po aplikaci náušnic i jinde…přesto díky za tipy, byť mi nepomohly :nevim:
zrovna v tomto případě mi bylo doporučeno nečekat na hnisání rány, ale dát rovnou na hojení, než se vše rozjede (máme v rodině problémy s hnisáním ušních dírek) četla jsem diskuse ohledně preventivního podávání homeo a všichni homeopati nejsou stejného názoru, např Thuya se doporučuje vyloženě předem…

V tomto případě ti neměl doporučovat ani Arniku, ani jiný akutní lék. Měl ti doporučit celkovou léčbu, která by ten dědičný problém odstranila.
Plně souhlasím se siankou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
31.5.16 00:40

@sianka, ahoj :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
31.5.16 13:09

Díky všem za názory, všeho si cením :D
zatím náušnice nejsou, protože horečkujeme, takže Arnika ani nic jiného nepřišla na řadu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama