Aroma lampa miminko rýma

• Fotoalbum (9)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.10.21 02:20

Aroma lampa miminko rýma

Maminky už jsem zde psala ohledně dcerky že má rýmu a jedna z vás mi poradila aroma lampu s eucalyptem.
Hledala jsem na Google a nejlépe mi vyšel Nobilis Tilia. Prosím máte s tím někdo zkušenosti? A může to dýchat i měsíční miminko? A kde se to dá koupit v obchodě kromě online koupě? I lampa jaká je dobrá? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
199
16.10.21 03:08

Eucalyptus je hodně aromatický a ano, může pomoci k uvolnění horních dýchacích cest ale miminka jsou velmi citlivá na pachy a může ho to dráždit. Může se u něj projevit nervozita nebo nespavost. U takto malého miminka bych byla opatrná na výběr esence.

Naše malá, pokud pokoj něčím voněl, velmi špatně usínala. Každé mimčo je ale jiné, tak netvrdím, že je to vyloženě špatná volba. Nicméně jestli bude nervóznější nebo plačtivější než před použitím, určitě bych lampu vypnula ( a to jak elektrickou, tak klasiku na svíčku ) nebo změnila esenci. Před spaním radím ale určitě vyvětrat a přes noc nepoužívat ve stejné místnosti, maximálně ve vedlejší s otevřenými dveřmi.

Jinak k lampě máme obě… jak elektrickou, tak klasickou keramickou s odpařovací miskou nahoře a dole se svíčkou. V noci je lepší ta na svíčku, pokud není léto, protože elektrická, alespoň tedy ta naše, vydává bzučivý zvuk ;) Miminku ten zvuk asi vadit nebude ale manžel se nedávno probudil, rozhlédl se po pokoji jako krokodýl Dundee a s temným mrmláním ( připomínalo mi to latinské zaříkávání z vymítače ), lampu z pokoje vynesl a v kuchyni nešetrně zahodil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3820
16.10.21 06:49

Aromalampa se svíčkou oleje prepaluje a uvolňují se pro miminko velmi nebezpečné látky! Tyhle lampy nejsou vhodné ani pro dospělé. Ani samotné EO nejsou pro nejmenší vhodné. Když už, tak pořiď difuzer. Dá se i olej jen nakapat na vatu/papírový kapesník a položit do místnosti. Já mám takhle nakapano tři dny a pořád je to cítit. Stejně jako olejicek poslouží rozkrojena cibule.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28230
16.10.21 07:03

Ahoj, nas na skole ucili, ze miminka eterickym olejum nevystavovat. Tykalo se to spise primo kapek typu Pinosol apod., takze aromalampy nemuzu rict presne, nicmene nam rikal prednasejici, ze muze u miminek dojit k reflexni zastave dechu. Na internetu k tomu nenachazim relevantni podklady, nicmene, krome lipodini pneumonie a ta se tyka primeho vdechnuti nejake lipodini latky (takze treba ty kapky na olejove bazi nebo s eterickymi silicemi - ty detem radeji nedavat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2065
16.10.21 07:24

Eukalyptus pro mimino ne! Radeji teda levandule a tes tree…Saloos je zlaty stred. Za me je nejlepsi koupit aromadifuzer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2065
16.10.21 07:25

@suvik prave eukalyptus neni z tohoto duvodu doporucovan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2367
16.10.21 07:32

Hledala jsem nedávno totéž, taky mám miminko s rýmou (5 měs.) a našla jsem, že do půlroku nevystavovat éterickým olejům miminka vůbec, jen zvlhčovat vzduch. U měsíčního bych neriskovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28230
16.10.21 07:38
@kalie píše:
@suvik prave eukalyptus neni z tohoto duvodu doporucovan.

Urcite ani jine silice - napr. matova apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36915
16.10.21 08:04

Nechat zapálenou svíčku v noci nebo nechat bzučet něco elektrického, to bych se v noci moc nevyspala. Ovšem, když je nemocné dítě, moc nespím tak jako tak.

Opravdu bych spíš jen pořádně vyvětrala a zvlhčila vzduch tou osuškou. A netopit na spaní tolik.

Cibule mi smrdí, to by byl pro mě trest :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
888
16.10.21 08:28

My sme tenkrát kupovali obyčejný zvlhčovač vzduchu, do kterého se dají dát olejíčky, ale samotný zvlhčovač stačil. Když už sme to chytli i my, tak sem tam místo olejíčku dala odvar z rýmovníku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 09:04

Mockrát Vám všem děkuji za rady. Už jsem právě chtěla objednat olejíčky od You@oil. Myslíte že můžu alespoň natřít hrudníček mastičkou Davídek která je na nachlazení? A osvěžovač vzduchu pro nejmenší? Viz. Foto. Prosím poraďte vyzná li se v tom někdo děkují.

• Citovat
  • Nahlásit
410
16.10.21 09:41

Já koupila aromadifuzér z lidlu. A nobilis jsem koupila oleje. Nejaky detsky olej, pak jedli, materidousku, vavrin, kajeput. Dávám tam dohromady tak 5-7 kapek, různě to kombinuju a nevšimla jsem si, že by se tříměsíčnímu něco z toho nelíbilo. No a při nachlazení to nám ostatním docela pomáhá uvolnit nos. Máme to ale v kuchyni/obýváku, do ložnice na spaní jim dávám spíš rýmovník pod prostěradlo/polštář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat