aromaterapie před porodem - masážní olej na hráz?

1837
2.8.04 18:40

aromaterapie před porodem - masážní olej na hráz?

Ahoj, četla jsem příspěvek Radiny o éterických olejích při porodu. Zajímalo by mě, jak je to s masážním olejem na hráz. Mám tu takový letáček, kde píšou o oleji „Labael“ (obsahuje éter. oleje levandule, šalvěje muškátové a růže), který se má aplikovat denně 6-8 týdnů před termínem porodu. Není ani moc drahý (89,– Kč) a prý má zlepšit pružnost a prokrvení a tím se má předejít nastřižení hráze.
Myslíte, že to je k něčemu? Nemám s tím zkušenosti, ani nikdo z mého okolí. Nemyslím, že to nastřižení je snad tak strašné, ale zase kdyby nemuselo být :-) tak by to bylo lepší! Nebo by se to možná pak aspoň líp hojilo.
Dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

850
2.8.04 20:39

Ahojky Zlatuško, my jsme teď 35 týden a moje PA taky moc doporučuje masáž hráze. Opravdu to pomůže tak, že tě nemusí nastřihnout, ale není to pravidlo. Někomu to prostě nepomůže. Mluvila jsem s maminkou, která při prvním porodu měla 28 stehů a při druhém 2 - bez nástřihu. Chci věřít tomu, že to bylo tím masírováním s ne třeba druhým porodem. Hodně štěstí Budulínek s Kubíčkem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
2.8.04 20:43

Ahoj Zlatuško.
Já si osobně myslim, že masáž hráze je výborná věc, ušetří tě zbytečných bolestí navíc. Nastřižení. Je pravda, že při porodu to asi moc necítíš, ale patom to hojení asi není nic příjemného.
Já jsem měla olej Weleda, stál o nějakou tu kačku víc než ten co popisuješ ty 239,– ,ale myslim, že i ten levnější udělá stejnou funkci, jde hlavně o tu másáž.
Ale jestli můžu poradit mnohem lepší než masáže těmito olejíčky je SEX :D .
Já olejíček použila asi dvakrát, ale milovali jsme se s přítelem téměř každý den, a dokonce i dva dny před porodem:).
Po porodu se mě doktor ptal jestli jsme masírovali a mi se s přítele na seba jen usmáli.
Opravdu to pomáhá, nastřihávat mě vůbec nemuseli.
Ale jestli se na sex necítíš ty a nebo tvůj partner používej olejíček určitě je to výborná věc a pomůže.

Tak hodně štěstí papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
2.8.04 22:12

Zlatuško, musím se přiznat, že když došlo na „lámání chleba“, nebyla jsem připravená. Nějak jsem v tom předporodním shonu nestihla nachystat žádný olejíček a vlastně bych ho nejspíš ani nepoužila. Vzpomněla jsem si na něj až ve chvíli, kdy jsem na porodním sále uviděla aromalampičku. Stejně na takové věci ani nebyl čas. K těm masážím hráze bych chtěla povědět tolik: dobrá věc to je, i můj doktor si všimnul, že masírujeme (měla jsem olejíček od Welledy), a to jsem začala už od 25 týdne. Nakonec mě při porodu stejně museli nastřihnout, protože Betka se tak rychle tlačila na svět, že by mi ublížila :? (možná jsi četla deníček „Alžbětka, aneb jak se rodí princezny“. V každém případě masáží nic nezkazíš ani ty ani partner :wink: . Když jsem mluvila o nastřihávání se sestřičkou ze sálu, říkala doslova, že žádná elastická hmota se nevydrží natahovat a stahovat se stejnou smrštitelností nekonečně dlouho. Hihi, prý když ženu nezašijí ani po druhém porodu, zůstane jí vchod do hangáru..... . Mě šili 2×, není to žádná hrůza a rozhodně si myslím, že když už na to přijde, je jistě lepší nástřih, než natržení. To se hojí podstatně pomaleji. No, v každém případě je možné sepsat si porodní plán, kde si můžeme vybrat mezi nástřihem ano nebo ne. Jenomže, co znám maminky z porodnice ani jedna z těch, které porodní plán měly, žádná se ho nakonec nedržela. Člověk míní, příroda mění. A to je podle mého názoru na celé věci to nejlepší.
Radka a Betka

• Nahlásit
  • Citovat
1837
3.8.04 08:36

Moc vám díky, určitě to teda stojí za vyzkoušení a uvidíme, jak si nakonec povedu! Ale věřim že dobře :! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
3.8.04 18:36

Masáž hráze

Ahoj těhulky a maminky, moje otázka je trochu choulostivá, ale předem děkuji za odpověď.
Olej na masáž už mám objednanou od Weledy, sice je dražší, ale asi nejpoužívanější, ale k věci, mohla by některá z vás být tak ochotná a popsala by mě jak máme masírovat a kde. Sice jsem si o tom už něco přečetla, ale pořád něják nechápu kde je přesně to místečko na které je nutné se zaměřit!!!!! Je to zvenku nebo trochu i zevnitř - no prostě díky za odpověď :lol: :roll: :lol:

Omlouvám se za stupidní otázku

Verča + Sam 29 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
3.8.04 21:30

Ahoj Verco :D Taky mi nejakou dobu trwalo nez jsem se do toho masazowani dostala :D ale je to jednoduchy,to mistecko mezi pochwou a konecnikem zwenku a zewnitr tak 2cm smerem ke konecniku :D jestli mas w pohode chlapa,je urcite lepsi,kdyz te nbude masirowat on,ale ja to taky zwladla sama:-)…masirowala jsem taky asi od 28.tydne,mno,a we finale jsem byla stejne strizena:-)..a kamaradka,ktera rodila we stejnou dobu masirowat nestihla a nic,..ale urcite to tu pruznost owliwnuje :D tak pa a preji prijemne masirowani :D Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.8.04 21:35

Ahoj! My jsme s manželem masírovali pravidelně každý večer asi od 32. týdne a musím říct, že mi to moc pomohlo uvědomit si, o jaké místo jde a umět ho uvolnit, pokud je pod tlakem. Masáž se dělá nejdříve 1 a po chvíli 2 zasunutými prsty, přejíždí se pomalu z jedné strany na druhou, přičemž se jemně (a později i víc) tlačí na svaly a vazy hráze - vlastně zevnitř. Hráz odděluje pochvu od konečníku, dlaň tedy směřuje k zadečku. Potom se hráz promne mezi prsty (1 prst vevnitř, 2. venku) a masáž se zakončuje táhnutím za hráz směrem ven (tréning na hlavičku) a jejím současným uvědomnělým uvolněním. Celá akce by měla trvat kolem 5 minut maxiálně. Ze začátku mi to bylo dost nepříjemné, ale potom si člověk zvykne a myslím, že to určitě svůj smysl má. Pro mě se zvětšujícím se bříškem to byla dost krkolomná záležitost a tak masáž přebral manžel (večer před spaním v posteli se člověk v leže na zádech uvolní asi nejlíp - a o to jde). Porod byl celkem rychlý, bez nástřihu, mrňous měl 3 600g a já měla 3 stehy
Přeju hodně zdaru :P ! Majda

• Nahlásit
  • Citovat
1460
3.8.04 22:14

Masáž hráze

Podrobný popis je v deníčku zde:

https://www.emimino.cz/modules.php?…

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
4.8.04 09:41

ahojte,

tiez pouzivam Labael na hradzu, tak dufam, ze to pomoze. Obcas to flakam (vynecham 1-2 masaze), ale od dnes si dam zalezat, lebo vidim podla reakcii, ze to fakt pomoze. Mne sa zda, ze mam hradzu kratucku. Ale dufam, ze to robim dobre :)
Prijemne porody !
Sona + drobcek (36.tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
4.8.04 11:06

Ahoj, ja som mala olej od Weledy a masírovala som poctivo od 32.týždňa 5× za týždeň. Pri porode ma ale museli nastrihnúť, pretože mám vraj veľmi vysokú hrádzu - miminko som tlačila von hodinu a trištvrte, ku koncu už malo slabé srdečné ozvy, tak to museli ukončiť nástrihom. Chcela som len povedať, že masírovanie je určite super, neuškodí, ale nedá sa spoliehať, že sa tým nástrihu určite vyhneš.

Mimochodom, popri celom bolestivom porode už nástrih ani necítiš, len ako slabé štipnutie, a hojenie tiež prebehlo veľmi rýchlo.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
229
4.8.04 15:04

děkuji

Holky děkuji za podrobný popis, vůbec jsem nevěděla, že se masíruje nejvíce ze vnitř. 8O Tak moc děkuji za rady :wink: Nedoufám, že by mě to na 100% ubránilo před nástřihem, ale asi se bude třeba i lépe pak rána hojit, no uvidíme.

Hezký den 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama