Artroza kloubů na ruce

690
30.11.14 01:23

Artoza kloubu na ruce

Prosím, má někdo zkušenost s atrhozou velkého kloubu na ruce u palce? Co pomůže jiného než neustálé obstřiky, které mi pomůžou jen tak na týden, pak celý kloub oteče tak, že mám ruku jak balonek, a s palcem vůbec nehnu. Ten obsřik kloubu nic moc, vydržím hodně, ale tahle bolest při tom obstřiku mi dá zabrat, na 2 - 3 dny mi to pomůže, a pak je to tam co na začátku. Během týdne je to zpátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

74
30.11.14 10:59

Ahoj, záleží dost na příčině, je třeba ruku/ palec trochu šetřit. Petrová je prostě opotřebení kloubu. Někdy pomáhá rehabilitace, obzvlášť magnetoterapie (nesmí se v těhotenství),někdy laser a teplo. Jinak se s tim nedá nic moc dělat. Ještě tak možná komplexní medicína. Hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7211
30.11.14 13:38

Já sice nemám bolavý palec, ale ted zhruba 4 roky zpět mě začala bolet ramena. Je to i důsledek mé práce, mám fyzicky namáhavou práci. Poslední dobou už to bylo neúnosné, nemohla jsem si už ani pořádně dát batoh na záda, zvednout ruce, poškrávat se na zádech, zvednout dítě apod. Začala jsem se zajímat o nejlepší přípravky na kloubní výživu, vyšla u mě nejlépe Geladrink Forte a Geladrink Fast. Ale pozor, ještě jsem ho nekoupila! Začala jsem se zajímat i o detoxikaci organosmu, co by nejlépe odlehčilo kloubům, tedy odkyselení organismu, Našla si i potraviny zásadité a kyselinotvorné. Vyřadila jsem z jídelníčku maso, uzeniny, každé ráno si vymačkám štávu z jednoho citronu, mám více zeleniny a ovoce, nejedla jsem bílé pečivo, čistila jsem se červenou řeepou, celer, dýně.
A hlavně!! koupila jsem si tablety YUCCA, které jsem brala 3× denně, ted mám třetí balení..
Je to cca 2 měsíce a nebolí mě nic…Opravdu, sama jsem překvapená. Otázka, co nejvíce pomohlo, zda změna skladby jídelníčku, či Yucca, každopádně jsem ráda, že potíže zcela vymizeli. Takže bych to ve vašem případě zkusila také…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
30.11.14 16:52

Jestli se jedná skutečně o artrosu a ne zánět nebo problém svalovy či šlachový, tak to asi moc nepomůže. Artrosa je prostě opotřebení kloubu, jako kdyby se osoupal a je to nevratné. A ty přípravky kloubní výživy jsou k ničemu. Chrupavka se skoro neprokrvuje, takže se ani nedá regenerovat. Stejnou funkci jako chondro a spol.by splnil i ovar nebo gumovi medvidci.
Každopádně yucca nejspíš neuškodí ☺
Jo, a babička si svá artroticka kolena mazala francovkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
30.11.14 17:26

V jednom filmu bylo, že opotřebovaná chrupavka je nedostatkem sexu… Že se při tom vytváří jisté hormony, které na to mají vliv…
Vzhledem k tomu, že mě už půl roku bolí koleno, tak věřím, že na tom něco bude… :think:
Jinak si davam Colafit, každé ráno jednu kostku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
1.12.14 12:26
@Black Cat píše:
V jednom filmu bylo, že opotřebovaná chrupavka je nedostatkem sexu… Že se při tom vytváří jisté hormony, které na to mají vliv…
Vzhledem k tomu, že mě už půl roku bolí koleno, tak věřím, že na tom něco bude… :think:
Jinak si davam Colafit, každé ráno jednu kostku.

nevím, jak je to s artrosou, ale určitě to tak je s tenisovým loktem. Měla jsem mladého pacienta s tenisovým loktem, pak si našel slečnu a obtíže ustaly :lol: Jsem si to teda myslela, že to je tím, ale bylo mi blbý mu poradit, aby střídal ruce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
520
15.2.18 08:48

Ahoj mamky, nechtěla jsem zakládat nové téma, tak píšu sem. Máte některá zkušenosti s artrozou v těhotenství? Zhorsila se Vám? Ja mam sekundární artrozu zápěstí a palce pravé ruky a poškozené vazy a ta bolest, co poslední týdny mám je otresna. Můžu si na to něco namazat, něco vzít? Děkuju za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.18 08:57

Ja mam spis karpaly a v prvnim tehotenstvi ke konci hrozne bolesti ruky, hlavne v noci, jak jsem byla vsude natekla. Po porodu to skoncilo. Ted cekam az to zase prijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.18 09:23

Mužeš si vzít paralen 1,5 tablety funguje dobře i na bolest. Ledovat, nezatěžovat a vydržet, po porodu by to mělo přestat :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
15.2.18 12:08
@AlenaSu píše:
Ahoj mamky, nechtěla jsem zakládat nové téma, tak píšu sem. Máte některá zkušenosti s artrozou v těhotenství? Zhorsila se Vám? Ja mam sekundární artrozu zápěstí a palce pravé ruky a poškozené vazy a ta bolest, co poslední týdny mám je otresna. Můžu si na to něco namazat, něco vzít? Děkuju za rady

Mazala bych arnikovym krem-gelem a olejem z 31 bylin, oboje od justu.

• Nahlásit
  • Citovat
520
14.3.18 21:36

Děkuju všem za rady. Už mám po porodu a bolesti se ještě zhoršily, tak na konci března vyrážím na ortopedii. Rentgen mi prý i přes kojení udělat můžou, tak se aspoň dozvím, jak to vypadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.18 09:07

Artrodar

Ahoj maminky, včera mi byla diagnostikována artróza celé ruky a kyčle. Lékař předepsal Androdar. Není z nejlevnějších a prý zkusíme, co to udělá. V lékárnách už neprodávají měsíční balení. Nezůstal Vám někomu náhodou? díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama