Artroskopie kolene a péče o miminko

3
15.1.21 15:02

Artroskopie kolene a péče o miminko

Ahoj,

Před rokem jsem měla úraz kolene na lyžích. Výsledek rezonance - pretrzeny lca, doporučene rehabilitace a pak plastika artroskopicky. Pak jsem ale otěhotněla a operace tedy zrušena a přesun na neurčito až dokojim. Před par dny jsem uklouzla a koleno zase víc pohmozdeny. Mimcu je 5 týdnu a pořad tedy řeším budoucí operaci. Proč píšu… dost mě zajímá kolik žen bylo ve stejné nebo podobné situaci? Absolutně si nedokážu představit jak do operace vydrzim (abych příště neupadla třeba s mimcem až se mi zase noha zvrtne) a hlavně, jak se Postarám o mimco až budu po operaci? Měsíc budu o berlich, pak půl roku rehabilitace… budu mít problém postarat se sama o sebe, natož o mimco. Partner určitě pomůže ale přeci s námi nemůže být měsíc 24hdenne. Bydlíme v Praze a bohužel tu nemáme žádné příbuzné nebo známe, kteří by nám pomohli. Prosím o radu / tipy/ vaše zkušenosti, jak jste to zvládli.

Moc děkuji :srdce:

T.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20451
15.1.21 15:30

Hele lepší absolvovat jakoukoliv operaci dokud je dítě v postýlce a nechodící, než pak s ročním nebo rok a půl starým rarachem
jinak téhle situaci kdoví kdy budeš mít termín

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
15.1.21 15:45

@ka2ka no ono to hnedtak stejně nepůjde 😕 kovid, taky musím posílit svaly na té noze, aby pak byla rekonvalescence rychlejší a noha to zvládla. Ale jinak souhlasím, doufala jsem ze by to slo v září, až dokojim a malá snad ještě nebude chodit… ale to je vše bohužel ve hvězdách… tak jako tak to dítě potřebuje péči…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20451
15.1.21 15:59

@Diginka34 tak pokud bude ležet v postýlce tak se obložíš věcmi a více méně nikam nemusíš chodit, u lítajícího dítěte si to neumím představit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
15.1.21 16:08

@ka2ka no ja už vymyslim kombinace pece moje, partnera a nějaké chuvy… z té představy jsem dost vystresla, tak se to snažím vymyslet, aby mě to uklidnilo… říkám si, ze jsou mámy s různými hendikepy a zvládnou to, u nás by byl kriticky první měsíc… nějak to bude muset jít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
15.1.21 22:08
@Diginka34 píše:
Ahoj,

Před rokem jsem měla úraz kolene na lyžích. Výsledek rezonance - pretrzeny lca, doporučene rehabilitace a pak plastika artroskopicky. Pak jsem ale otěhotněla a operace tedy zrušena a přesun na neurčito až dokojim. Před par dny jsem uklouzla a koleno zase víc pohmozdeny. Mimcu je 5 týdnu a pořad tedy řeším budoucí operaci. Proč píšu… dost mě zajímá kolik žen bylo ve stejné nebo podobné situaci? Absolutně si nedokážu představit jak do operace vydrzim (abych příště neupadla třeba s mimcem až se mi zase noha zvrtne) a hlavně, jak se Postarám o mimco až budu po operaci? Měsíc budu o berlich, pak půl roku rehabilitace… budu mít problém postarat se sama o sebe, natož o mimco. Partner určitě pomůže ale přeci s námi nemůže být měsíc 24hdenne. Bydlíme v Praze a bohužel tu nemáme žádné příbuzné nebo známe, kteří by nám pomohli. Prosím o radu / tipy/ vaše zkušenosti, jak jste to zvládli.

Moc děkuji :srdce:

T.

nie si v tom sama
hej ako vravia lepsie teraz ako pak. Ja mam malu 2,5 roka, udrzat ju je aj normalne zahul natoz teraz ked mam po uraze na pravej ruce kus prstu prec, hojenie na niekloko tyzdnov a perspektivu dalsich operacii. som pravacka naviac a sama s malu doma. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20451
15.1.21 22:22
@Diginka34 píše:
@ka2ka no ja už vymyslim kombinace pece moje, partnera a nějaké chuvy… z té představy jsem dost vystresla, tak se to snažím vymyslet, aby mě to uklidnilo… říkám si, ze jsou mámy s různými hendikepy a zvládnou to, u nás by byl kriticky první měsíc… nějak to bude muset jít

ono je to i o dítěti, poku je to klidas tak to dáš i s chodícím prostě si zaleze s hračkami, ale pokud je to poďěs tak budeš prostě potřebovat hlídání, co nějakou důchodkyni? ženskou na mateřský?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19608
16.1.21 21:47

@Diginka34 a proč si manžel nevezme na tebe OČR, když budeš po operaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat