Arytmie - jsem zoufalá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lara54
Povídálka 46 příspěvků 21.07.19 22:25
Arytmie - jsem zoufalá

Ahoj.
Před 2 měsíci se mi objevila srdeční arytmie, byla jsem v té době hodně ve stresu, tak jsem to přisuzovala tomu. Stres odezněl, ale arytmie přetrvávala. Ze stresu se mi ten měsíc i skoro o 2 týdny opozdila menstruace. Zašla jsem si teda na kardiologické vyšetření, pro klid. EKG v pořádku, ultrazvuk v pořádku. V době vyšetření mi ale jak na pitvoří srdíčko ani jednou neposkocilo. Zase jsem si ale říkala, že kdyby to bylo nějaká srdeční vada, tak to doktor musí poznat i tak, ne? Řekli mi teda, že srdce mám zdravé a arytmie nepochází od něj, že je to spíše nervového původu. Na září mám objednaného holtera, ale to je hrozně dlouhá doba a nevím, jak to do té doby zvládnu :,(
Zajímavé je, že po vyšetření se mi asi ulevilo a od arytmie jsem měla asi měsíc klid. Najednou ale ze dne na den začala znova a já nevím, jak se toho zbavit. Je pravda, že na to pořád myslím a pozoruji se, ale zároveň to cítím už hned z rána, když se probudím, když si na to ještě ani nevzpomenu. Jdu ještě na krev, jestli něco nezjistí tam.
Já jsem v tomhle celkem plašan. Jakmile mi něco je, moc se pozoruji a pak je to ještě horsi :palec:. Pořád mám ale v hlavě to, že co když mě pan doktor nedostatečně vyšetřil? Je mi 20, tak jestli mě neodbyl, že jsem mladá.. já fakt nevím, ale jsem z toho už hodně smutná. Asi jsem se tady potřebovala vypovídat. Ale přijde vám to normální?

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 21.07.19 22:33

To co popisuješ zní jako panická porucha - včetně toho, že se ti nedaří úplně propojit emoce a reakci těla.

Což teda vlastně je vcelku běžná věc - ale je potřeba to řešit, je potřeba se učit vnímat svoje tělo, je potřeba se učit zvládat úzkost, je potřeba se učit emoce nepotlačovat, je potřeba porozumět svým hranicím a respetkovat vastní potřeby, nejet přes čáru.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 21.07.19 22:34

Jak tak arytmie vypadá? Srdce buší rychle, nebo nepravidelně, nebo jen občas cítíš nějaké přeskočení? Pokud máš echo v pořádku, tak se nejspíš nebude jednat o nic závažného, většina závažných arytmií bývá na nemocném srdci.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 21.07.19 22:37

Začni s jednou věcí - začni si psát deník - ani tak není podstatné psát co se ti dělo, ale spíš co se ti honí hlavou - vždycky večer, tak na 15 minut, udělat si klídek, pustit muziku co máš ráda a prostě psát rukou na papír co cítíš, nad čím přemýšlíš, co tě trápíc, co by si chtělaj.

Vždycky jednou týdně přečíst zpětně zápisky za minulý týden a nějak to zhodnoti a naplánovat ten příští týden, to sem jednou měsíčně a jednou za rok

Mimo jiné se ti díky otmu začne dařit vidět vzorce v tom co prožíváš a jak se ti to odráží v tělesných pocitech.

Jedna hodně efektivní metoda která s tím vším pracuje se jmenuje focusing - tělesně zakotvené prožívání. Nejlepší je jet na víkend, kde se to naučíš http://focusing.cz/…ng-seminare/

Ale dá se o tom i něco přečíst a teoreticky se to dá naučit samostudiem https://www.kosmas.cz/…a-focusingu/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 22:53

Mela jsem to stejne jako ty. Bylo to z nervu, vycerpani, nedostatku spanku, po hadce. Uz jsem i poznala, ze to na me jde. Vsechno ciste-EKG, holtr, UTZ nic se nenaslo. Dostala jsem leky, ktere jsem uzivala jen pri buseni srdce. Pokud nezabraly, tak jsem asi 4× skocila na kapacce v nemocnici, ale byla to vzdy rychlovka. Jeden kardiolog me poucil o manevrech (Vagovy? nejsem si jista),kterymi lze buseni zastavit (u mne funguje jen hned ze zacatku, po delsi chvili uz ne). Informuj se na ne. Postupem doby to celkem odeznelo, ale taky uz si na to davam pozor, abych v nicem nejela nadoraz (hlavne dostatek spanku a co nejmin nervu-to funguje u mne). Anonym osobni informace…

dyňa
Kecalka 324 příspěvků 21.07.19 22:56

Taky se mi to stavalo. A zabral horcik.Kup si nejake tablety, napr. Magne B6 a rano do 8 si jednu dej, vecer po 20 druhou. Mohlo by se to brzo spravit.

Lamátko
Závislačka 2749 příspěvků 21.07.19 22:59

Panická porucha podle popisu

Lara54
Povídálka 46 příspěvků 22.07.19 00:35
@Lucka1111 píše:
Jak tak arytmie vypadá? Srdce buší rychle, nebo nepravidelně, nebo jen občas cítíš nějaké přeskočení? Pokud máš echo v pořádku, tak se nejspíš nebude jednat o nic závažného, většina závažných arytmií bývá na nemocném srdci.

Cítím to jako přeskočení, jako by mi srdce zabusilo třeba 3× najednou.

Lara54
Povídálka 46 příspěvků 22.07.19 00:36
@dyňa píše:
Taky se mi to stavalo. A zabral horcik.Kup si nejake tablety, napr. Magne B6 a rano do 8 si jednu dej, vecer po 20 druhou. Mohlo by se to brzo spravit.

Ten beru :nevim:

Lara54
Povídálka 46 příspěvků 22.07.19 00:37
@Lamátko píše:
Panická porucha podle popisu

Achjo, slyšela jsem to už víckrát. Možná bych si měla domluvit nějaké sezení u psychologa :roll:

Lara54
Povídálka 46 příspěvků 22.07.19 00:40
@Anonymní píše:
Mela jsem to stejne jako ty. Bylo to z nervu, vycerpani, nedostatku spanku, po hadce. Uz jsem i poznala, ze to na me jde. Vsechno ciste-EKG, holtr, UTZ nic se nenaslo. Dostala jsem leky, ktere jsem uzivala jen pri buseni srdce. Pokud nezabraly, tak jsem asi 4× skocila na kapacce v nemocnici, ale byla to vzdy rychlovka. Jeden kardiolog me poucil o manevrech (Vagovy? nejsem si jista),kterymi lze buseni zastavit (u mne funguje jen hned ze zacatku, po delsi chvili uz ne). Informuj se na ne. Postupem doby to celkem odeznelo, ale taky uz si na to davam pozor, abych v nicem nejela nadoraz (hlavne dostatek spanku a co nejmin nervu-to funguje u mne). Anonym osobni informace…

Byla jsem teď hodně v práci, ale nepocituji, že bych se teď nějak stresovala. Spánku si myslím, že mám tak dost. Je pravda, že nemám nejlehčí období, ale že bych se nějak extrémně stresovala, o tom nevím. :think:

Lara54
Povídálka 46 příspěvků 22.07.19 00:41
@Ou píše:
Začni s jednou věcí - začni si psát deník - ani tak není podstatné psát co se ti dělo, ale spíš co se ti honí hlavou - vždycky večer, tak na 15 minut, udělat si klídek, pustit muziku co máš ráda a prostě psát rukou na papír co cítíš, nad čím přemýšlíš, co tě trápíc, co by si chtělaj.

Vždycky jednou týdně přečíst zpětně zápisky za minulý týden a nějak to zhodnoti a naplánovat ten příští týden, to sem jednou měsíčně a jednou za rok

Mimo jiné se ti díky otmu začne dařit vidět vzorce v tom co prožíváš a jak se ti to odráží v tělesných pocitech.

Jedna hodně efektivní metoda která s tím vším pracuje se jmenuje focusing - tělesně zakotvené prožívání. Nejlepší je jet na víkend, kde se to naučíš http://focusing.cz/…ng-seminare/

Ale dá se o tom i něco přečíst a teoreticky se to dá naučit samostudiem https://www.kosmas.cz/…a-focusingu/

Dekujuu, kouknu na to.

Verun83
Extra třída :D 10394 příspěvků 22.07.19 05:22
@Lara54 píše:

Mivam od bloklych zeber.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 22.07.19 08:34
@Lara54 píše:

to budou extrasystoly. Prostě srdce bouchne trochu dřív a následuje po něm kompenzační pauza (tedy že ten další je o trochu později). A proto to je cítit nepravidelně. Má je každý, někdo méně, nekdo více, jsou nezávažné (zvláště pokud jsou na zdravém srdci). Někdo je vnímá, jiný ne. Jak se na ně začneš soustředit vnímáš je víc. Doporučuji se jimi nezabývat, prostě brát to jako normální věc.

zuzan
Závislačka 2523 příspěvků 22.07.19 08:42

Nech si zkontrolovat štítnou žlázu. Mě to dělala hyperfunkce.

Váš příspěvek
Reklama