Ascorutin - je nebezpečný?

221
17.8.15 17:36

Ascorutin - je nebezpečný?

Zdravím holky :mavam: Beru už cca třetí týden ascorutin po hematomu, doktor mi napsal dalších 100 tablet a mám to brát 2-2-2. Teď čtu ale v letáčku že se v těhu nesmí :nevim: Bral ho někdo takhle dlouhodoběji? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16798
17.8.15 17:38

A doktor nevi, ze jsi tehotna? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68990
17.8.15 17:41
@mroe píše:
A doktor nevi, ze jsi tehotna? :nevim:

Samozřejmě, že ví, když ho píše na hematom v děloze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
17.8.15 17:43
@kochichak píše:
Zdravím holky :mavam: Beru už cca třetí týden ascorutin po hematomu, doktor mi napsal dalších 100 tablet a mám to brát 2-2-2. Teď čtu ale v letáčku že se v těhu nesmí :nevim: Bral ho někdo takhle dlouhodoběji? :roll:

pokud dr vi ze jses tehotna a napsal ti ho na ten hematom tak snad vi co dela - nevidela bych problém ;)

• Citovat
  • Upravit
499
17.8.15 17:44

Také ho uzivam dlouhodobeji a jsem v 11tt těhotenství a brala jsem ho i v předchozím tehu a dcera je v pořádku a zdrava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
17.8.15 17:44

NO ví, já jela na dovču a začla jsem krvácet, tak jsem si dva dny poležela ve špitále, dávali mi utrogestan a ten ascorutin, ten jsem dobrala a gynďař mi ho napsal znova, páč pořád špiním. Někdy méně, někdy více. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
17.8.15 17:45
@JayLee píše:
pokud dr vi ze jses tehotna a napsal ti ho na ten hematom tak snad vi co dela - nevidela bych problém ;)

NO hematom tam právě není už, doufám. Dal mi ho na to špinění. Neví co to způsobuje. Možná prý i to, že hlava mimča může dráždit lůžko, pak je tam hlavou vpasované :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
17.8.15 17:46
@kanourek píše:
Také ho uzivam dlouhodobeji a jsem v 11tt těhotenství a brala jsem ho i v předchozím tehu a dcera je v pořádku a zdrava.

NO já už jsem právě ve 14 tt. Nevím no jak dlouho se to může jíst… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5929

Ascorutin není nijak nebezpečný. Obsahuje kyselinu ascorbovou (ASCO), což není nic jiného než vit. C, a rutin (RUTIN), to je přírodní látka, která je spíše žádoucí než nebezpečná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
@Karleon píše:
Ascorutin není nijak nebezpečný. Obsahuje kyselinu ascorbovou (ASCO), což není nic jiného než vit. C, a rutin (RUTIN), to je přírodní látka, která je spíše žádoucí než nebezpečná.

Tak mě hlavně vyděsil fakt, že je psáno v příb. letáku, že se nesmí používat v těhu. Vrrr… :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
polokoule
17.8.15 17:47

Taky jsem ho brala po ivf ted.Dr.rikala, ze v letaku je psano, ze v tehotenstvi nebrat, ale ze ho zenam predepisuji.Ja brala 3 denne, ale jen necely mesic.Pak mi rekla, ze uz ho nemam brat.

• Nahlásit
  • Citovat
39648
17.8.15 17:48

@kochichak ascotrin se v těhu běžně používá. Neboj se a klidně ho ber dál.. Však jak jsi psala, dali Ti o i v nemocnici :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68990
17.8.15 17:48
@kochichak píše:
Tak mě hlavně vyděsil fakt, že je psáno v příb. letáku, že se nesmí používat v těhu. Vrrr… :cert:

To tam mají všechny léky… výrobci nestojí o to, aby se s nima těhotná, co potratí soudila, že to bylo kvůli jejich léku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
17.8.15 17:49
@Ginuš píše:
@kochichak ascotrin se v těhu běžně používá. Neboj se a klidně ho ber dál.. Však jak jsi psala, dali Ti o i v nemocnici :hug:

No je to moje první a už jsem přece jen za třetí dekádou, takže mám strach :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
17.8.15 17:50
@j.a.n.i1 píše:
To tam mají všechny léky… výrobci nestojí o to, aby se s nima těhotná, co potratí soudila, že to bylo kvůli jejich léku.

Tak zas jak vidím, bere ho hodně lidí, tak snad to neuškodí mimču nějak 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama