Asfyxie a opožděný PMV

63
10.2.21 19:55

Asfyxie a opožděný PMV

Ahoj holky, prosím poraďte či se podělte se zkušenostmi prosím…
Porod komplikovaný, traumaticky, miminko zamotano do pupeční šňůry, abnormální rotace, vex, 2 dny v inkubátoru Apgar 4 - 7-7. Ve zprávě asfyxie s rychlou úpravou.. Od začátku extrémně uplakane dráždivé miminko nasazena bezmlecna dieta. Ve 3 měsících nepasl koně, na bříšku plakal, dělal letadlo, kontrola na neurologii, zjištěna predilekce hlavičky, špatně 1.naprimeni, dle neurolozky CKP. Nasazena Vojtová metoda, dva cviky, zjištěno slabé bříško. Paseni začalo být lepší, hlavičku lépe držel, avšak na bříšku stále nevydrží dlouho, ručičky slabé, přijde mi, že to úplně není na paseni ono. Nyní 5 měsíců, otáčí se na bok, pokud se mu chce, spíše leží na zadech a chnata po hráčkach, když nedochmatne, hračka ho nezajímá. Chytá si palce u nohou, sundava ponožky, když si drží nohy prekuli se na bok. Zatím se na bříško otočil jednou, asi omylem s rukou podél těla. Prijde mi, jak kdyby mu jen vyhovovalo ležet na zadech. Brouka, křičí, vydává různé zvuky.. Co myslíte, je to moc špatně? Nevím co mám dělat… Má na vše čas? Řešit jiného neurologa? Bojím se cokoliv zanedbat, už si ani mateřství neuzivam a jen pozoruji co je špatně už vlivem porodu.. Měl jste podobné Apgar a bylo vše v pořádku? Děkuji :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
641
10.2.21 20:07

U syna uzel na pupeční šňůře, nedychal…dal to znáš. Ve 3 týdnech zjištěna abkm, ta trvá dodnes (4 a čtvrt roku). Motoricky vývoj měl zrychlený, chodil v 9 měsících. Psychicky vývoj byl naopak pozadu. Broukat si začal až v roce a půl, do té doby mlčel nebo brečel, když bylo něco špatně. Do 2 let neukazoval, nemluvil, nechápal… pak se postupně tak nějak spravil, ale pořád to není ono. Má ADHD, špatné porozumění, celkově opožděný o rok, až na hrubou motoriku, tu má od narození výbornou. Čekáme, rok bude ve škole, zatím ho čekají ještě dva roky ve školce, tu zvládá bez problémů, ale asi jen díky bezva učitelkam. Budeme školky měnit, tak uvidíme, jak to půjde tam. Z tvého popisu se mi nezdá nic špatně, zatím bych nic neřešila, užívala si prcka a prostě uvidíš časem. I kdyby nějaké potíže měl mít, nic s tím neudělaš, výchovou nebo péčí to nespravíš. A milovat ho budeš i tak. Užívej si ho a nestresuj se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1427
10.2.21 20:44

Vzdyt na petimesicni je zcela v norme, tabulkovy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
11.2.21 08:35

Já mám první synu s záhlaví hypoxia accuta. Porod forceps. Já našla si to. Otočení bylo v 6 měsících. Predilekce také. On plazil od 7 měsíců on nelezl na kolena. Jen plazil. Stoupl si b 9 měsíc. V 1 roku on sedel do W nebo jeden noha dopředu druhá do w. Chodeni v prostore bylo v 16 měsíc. Ale rad měl víc kočárek ten my měli do 4 let. My dělali spolu znakovat tak On radši dělal znak než mluvit. Ale potom mluvil moc dobře ve 3 roky. Ve škole byla problém psát moc neslo, on nemaluje moc hezky a nebaví. Tak jako já. Matematika nejde moc dobrý. On ale na druhu stranu mluví dobře český o moc lépe než já. My tady v ČR 2 rok. :srdce:
Tak toto naše vývoj. My necvicili nic.
Ty neboj se, mas dobře vývoj. Toto je běžná komplikace u porod. Oni umí to řešit. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
15.2.21 17:41

@HanS015 taky ma dcerka za sebou tezky prichod na svet. Omotany pupecnik kolem krku, vztycena rucka a vazl porod ramenek. Apgar 5-7-8. V porodnici mi noc nerekli, o tomto jsem se dozvedela z propousteci zpravy.
Mame ted tri mesice, zatim se vse zda byt v poradku. Mam take strach, tohle nikomu nepreju. Je to stresujici, jako prase.
Tvoje miminko podle me odpovida vyvojove petimesicnimu mimcu ;). Na neuro zatim nechodime.
Je to tezky no, uplne rozumim tvym obavam. :-(
Doufejme, ze nase a ostatni deticky s touhle diagnozou budou v poradku 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
16.2.21 21:54

U nás to samé - omotaný pupečník, Apgar 2-7-8, k tomu navíc poporodní sepse. Od 7 týdnů cvičíme Vojtovku nejdřív kvůli predilekci, pak špatnému pasení a aktuálně kvůli opožděnému lezení. Přetáčet na břicho se začala v pěti měsících, od sedmi měsíců se točí na záda, od osmi měsíců se asymetricky plazí. Teď je jí jedenáct měsíců, pořád se jenom plazí, i když na kolena už se dostane - podle rehabilitační to je ale asi i povahou a dědičností. Jinak si umí sama sednout ze šikmého sedu a zvedá se u nábytku do kleku, začíná i do stoje. Jemnou motoriku má v pohodě, žvatlá tak nějak úměrně svému věku, začíná i trochu rozumět, dělá paci paci, pápá, jak je veliká a začíná ukazovat, kde co je.

Ze začátku jsem z toho byla taky na nervy, ale už jsem se smířila s tím, že je prostě pomalá. Nedělám si iluze, že bude chodit dřív než v roce a půl, možná i později, ale naštěstí s nikým nesoutěžíme.

Pokud jsou prckové sledovaní na neurologii a chodí na rehabilitaci, snažila bych se to brát racionálně a zbytečně moc nepanikařit. Kdyby byl nějaký hodně velký problém, přišlo by se na něj hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat