Asi budu muset odejít - rozvod. Co dělat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.1.22 07:58

Asi budu muset odejít - rozvod. Co dělat?

Dobré ráno, manžel mi po deseti letech manželství na půl roce naší plánované dcery řekl, ze už mě nemiluje. Máme ještě sedmiletého syna. Chtěl čas, jestli se to změní, je to skoro 3 měsíce a já už jsem na dně svých sil. Asi budu muset odejít. Prozatím ke kamarádům, než najdu bydlení. Co mám vše udělat, aby vše proběhlo jak má? Máte prosím pro mne rady? Co je předběžné opatření? Máme s manželem společně firmu. Mohu jen tak odejít? Jak to bude s dcerou? Bez kojení vydrží tak max 4h. Co naše peníze? Jak ošetřit aby si nevybral z účtu a nepřevedl vše jinam? Mohu z detmi změnit bydliště? Do budoucna v tomto regionu nemám šanci na slušnou práci. Neznáte nějakého dobrého právníka?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27769
5.1.22 08:04

A proč musíš ty odcházet? Je v tom jiná předpokládám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 08:08
@pikola píše:
A proč musíš ty odcházet? Je v tom jiná předpokládám…

Tak nemusím, ale on tu má práci v domě, kde bydlíme a já už to nedávám…prý v tom jiná není.

• Citovat
  • Nahlásit
27769
5.1.22 08:18
@Anonymní píše:
Tak nemusím, ale on tu má práci v domě, kde bydlíme a já už to nedávám…prý v tom jiná není.

Chlap většinou jen tak z ničeho nic neřekne, že tě nemiluje :nevim: Mívá to důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 08:20
@pikola píše:
Chlap většinou jen tak z ničeho nic neřekne, že tě nemiluje :nevim: Mívá to důvod.

On mi řekl důvod. Prý moje zdravotní problémy autoimunitniho rázu a ze jsme každý jiný.

• Citovat
  • Nahlásit
22770
5.1.22 08:21

Upřímně? Neuspěchej to. Tohle není domácí násilí, alkoholismus nebo gamblerství, abys musela teď hned prchat. Přijmi fakt, že na rozvod dojde, ale nejprve to pořádně promysli. Nevím, jak jsi na tom s nějakou finanční rezervou, ale jsi na RD a ještě docela dlouho budeš, to není zrovna ideální doba na nějaké ukvapené činy. Chápu, že tě ničí ho mít vedle sebe, ale nejprve by to chtělo mít kam jít, mít vizi, jak se uživíš a jak si budete předávat děti. Možná bych zašla rovnou na OSPOD a poptala se co a jak, i když tady ti holky s těmi náležitostmi asi taky dobře poradí. Drž se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1116
5.1.22 08:24
@Anonymní píše:
On mi řekl důvod. Prý moje zdravotní problémy autoimunitniho rázu a ze jsme každý jiný.

Jen jdi. Až uvidí, jak si balíš kufry, najednou tě bude milovat jak nikdy jindy. Blbeček.

Domluvit si bydlení, až tj budeš mít domluvené, oznam to muži a řekni mu, že se chceš domluvit, jak chce vidět děti, dokud to nebude vše oficiálně dořešený. A že chceš měsíčně nějakou částku.

Pak nejlépe oslovit nějakého rozvodového právníka, ať na to nejsi sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22770
5.1.22 08:25
@Anonymní píše:
On mi řekl důvod. Prý moje zdravotní problémy autoimunitniho rázu a ze jsme každý jiný.

Jakože tě přestal milovat kvůli zdravotnímu stavu??? 8o 8o Protože že jste každý jiný asi musel vědět už dávno, ne? :roll: Podle mě jsou to nízké výmluvy a důvod bude někde trošku jinde. Ale to je každopádně jedno, důvod není důležitý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1265
5.1.22 08:29
@Anonymní píše:

To je hodne ubohy. Bohuzel pokud soucasnou situaci nedavas psychicky, muze to tvuj zdravotni stav zhorsit.
Pokud mate SJM, pak mas pravo na polovinu vseho - i dluhu. Na druhou stranu muzes pozadovat vyzivne na deti i sebe, pokud jsi na materske a pecujes o kojence. Chtelo by to zajistit si doklady k majetku, vypisy z uctu, katastru.
Drz se, drzim palce at vse dopadne co nejlepe pro tebe a deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 08:31
@unuděná píše:
Jakože tě přestal milovat kvůli zdravotnímu stavu??? 8o 8o Protože že jste každý jiný asi musel vědět už dávno, ne? :roll: Podle mě jsou to nízké výmluvy a důvod bude někde trošku jinde. Ale to je každopádně jedno, důvod není důležitý.

Ano, par let trvalo, než jsem konečně zjistila diagnózu. Nijak tragickou, ale měla jsem mezitím 4 potraty a problémy, ale rozhodne jsem se kvůli tomu nehroutila. Jen se to často řešilo. Na milenku nemá čas, ale jak píšete, důvod není důležitý. Nicméně já osobně mám od začátku pocit, ze to bude rozvod pro nejmíň, co kdy rozvod byl. Ale on mi vyčetl třeba i to, ze nemám rada adrenalin. Jsem proste na dně. Měli jsme vše. Vše co muže člověk jen chtít. Já si toho všeho vážila moc, ale bohužel jsme na to dva.

• Citovat
  • Nahlásit
7062
5.1.22 08:32

A tobě se nikdo v okolí nerozváděl nebo neumíš googlit? net je plný informací, co máš dělat. Ve tvé situaci jen na rodičáku rozhodně nevyklízej prostor, to je největší hloupost, co můžeš udělat, i kdyby bylo bydlení jeho (což asi je, že?)
zajdi si na ospod, tam dostaneš právní rady zdarma, poradí ti jak s péčí o děti, jsou schopni i podat návrh o rozvod manželství k soudu (stejně se prva bude řešit péče o děti), ale návrh bych nechala podat toho zmetka (nevěřím, že nikoho nemá)…už jen kvůli tomu, abys nedala čtvrtinu rodičáku za kolek na žádost.
Budete si stejně muset sednout a dohodnout se na rozdělení majetku a péči o děti, navíc jít bydlet ke kamarádům s dětmi nemyslíš vážně? řeš obecní/městské bydlení nebo vlastní pronájem s tím, že bys část nájmu financovala dávkami na bydlení… na to, aby ses stěhovala teď, stejně nemáš zřejmě finance? (je potřeba kauce), ohledně účtu - bylo by dobré už nyní si rozdělit společné peníze (zřejmě máte společný účet vedený na manželovo jméno, že..)
opravdu si zajdi prva na ten ospod a ve tvém konkrétním případě si opravdu toho právníka najdi, protože se vůbec neorientuješ, v každém okresním městě je jich spousta, do googlu si zadej specializaci na rodinné právo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22770
5.1.22 08:38
@Anonymní píše:
Ano, par let trvalo, než jsem konečně zjistila diagnózu. Nijak tragickou, ale měla jsem mezitím 4 potraty a problémy, ale rozhodne jsem se kvůli tomu nehroutila. Jen se to často řešilo. Na milenku nemá čas, ale jak píšete, důvod není důležitý. Nicméně já osobně mám od začátku pocit, ze to bude rozvod pro nejmíň, co kdy rozvod byl. Ale on mi vyčetl třeba i to, ze nemám rada adrenalin. Jsem proste na dně. Měli jsme vše. Vše co muže člověk jen chtít. Já si toho všeho vážila moc, ale bohužel jsme na to dva.

Nojono, každá matka s půlročním kojencem je přímo odvařená, když si může jít skočit padákem s manželem :mrgreen: :roll: Ach jo, to je buvol.
Víš co bych udělala? Pořádně googli, na co máš nárok a večer si s ním sedni a proberte to. Aby jasně viděl, že v tomhle stavu zůstávat nechceš (protože chlapi mají tendence tohle nechat rozseknout až naštvanou ženskou, aby nebyli za toho, kdo rozbije rodinu) a jak si to tedy představuje. Kolik bude platit výživné na tebe a děti, jak se vyrovnáte ohledně firmy a bydlení, jak často by chtěl vídat děti atd. Možná když se zachováš jako sebevědomá ženská, dojde mu, o co by mohl přijít a začne se sebou něco dělat. Nebo ne a budete mít jasno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27769
5.1.22 08:41

Hmmm, je mi líto… Ale tipuju fakt milenu, co ten adrenalin asi ráda má, protože pak najednou začne hledat na tom druhém chyby aby se omluvil sám před sebou, že on není ten špatný kvůli komu je rozvod.
Snaž se s ním domluvit co bude daly jak s dětma co on má v plánu jak bydlení a finance. A najdi si právníka aby jsi z toho neodešla s holým zadkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1357
5.1.22 08:56

Opravdu zajdi na ten OSPOD - tam ti poradí s tím předběžným opatřením (týká se péče o děti), poradí ti, jaké žádat výživné na sebe i děti.
Právník (jsou i poradny zdarma, pokud jsou peníze problém) - dům je společný? Firma je společná? Účty - máš k nim přístup? Výběru nezabráníš, ale můžeš prokázat, že toho a toho dne vybral velkou částku bez tvého vědomí a ty máš nárok na polovinu.
Je rozdíl mezi firemními penězi a vašimi soukromými penězi (účty).
Kdybys odcházela, tak tě musí vyplatit jak z firmy, tak z domu. Jen pozor na ten odchod, kdo odejde ze společného bydliště při rozvodu, nemá už automatický nárok na to bydliště, když by mu nevyšlo bydlení jinde (netýká se peněz, jen nároku tam bydlet).
Práci zatím neřeš, manžel má k tobě vyživovací povinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5437
5.1.22 09:00

Zatím nikam neodcházej, ale najdi si právníka. Nic neuspěchej.
I když to tak nevypadá, nějaká jiná v tom bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat