Asi budu muset odejít - rozvod. Co dělat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
8697
5.1.22 09:15
@Anonymní píše:
Dobré ráno, manžel mi po deseti letech manželství na půl roce naší plánované dcery řekl, ze už mě nemiluje. Máme ještě sedmiletého syna. Chtěl čas, jestli se to změní, je to skoro 3 měsíce a já už jsem na dně svých sil. Asi budu muset odejít. Prozatím ke kamarádům, než najdu bydlení. Co mám vše udělat, aby vše proběhlo jak má? Máte prosím pro mne rady? Co je předběžné opatření? Máme s manželem společně firmu. Mohu jen tak odejít? Jak to bude s dcerou? Bez kojení vydrží tak max 4h. Co naše peníze? Jak ošetřit aby si nevybral z účtu a nepřevedl vše jinam? Mohu z detmi změnit bydliště? Do budoucna v tomto regionu nemám šanci na slušnou práci. Neznáte nějakého dobrého právníka?

I když asi napíšeš, že to není v Tvých možnostech, velice doporučuju najít si právníka.

Ráda bych poradila víc, ale sama uvádíš velmi málo informací k tomu, aby Ti bylo možné použitelnou (nikoli jen teoretickou) radu poskytnout. Například vůbec nic nevíme o tom, co všechno je součástí společného jmění manželů (od toho se odvíjí otázka dalšího bydlení a odchodu jinam). Dále pojem „předběžné opatření“ je natolik široký, že vůbec netuším, kam by mělo směřovat a co by mělo být jeho cílem (tedy, má se týkat výchovy a výživy dětí? nebo se má vztahovat ke Tvojí výživě? má cílit k zákazu nakládání s penězi na účtu nebo jinými věcmi, které jsou součástí SJM?)

Pro začátek bych snad jen poznamenala:

1. Pokud je nemovitost, v níž bydlíte, součástí SJM, nedoporučuji demonstrativně odcházet někam jinam. Nota bene v situaci, kdy jsi na MD/RD.

2. Návrh na rozvod bych nepodávala, počkala bych, až to udělá on.

3. Poté bych řešila případné ono „předběžné opatření“, ať už se má týkat čehokoli.

4. Dobrý právník… Vzhledem k tomu, že neupřesňuješ region, těžko poradit. Právníkama se dá dláždit, ale ne všichni jsou dobří. A s ohledem na úsporu nákladů doporučuju volit někoho místního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
17.1.22 12:52

Dobrý den,

určitě bych doporučila nejdříve se zkusit s manželem rozumně na rozvodu domluvit. Vždy je lepší, pokud se partneři domluví jak na péči o děti (jestli to bude střídavá péče, nebo budete o děti pečovat vy), tak na majetku. Pokud se nedomluvíte může být rozvod hodně dlouhý.
Pokud se domluvíte budete k rozvodu potřebovat tyto návrhy - návrh na úpravu poměrů nezletilých dětí, návrh na rozvod manželství a návrh na vypořádání společného jmění manželů. Moc hezky vysvětleno je to třeba tady - https://dostupnyadvokat.cz/…ty-k-rozvodu.
Držím vám moc place ať je to co nejméně bolestivé, jak pro vás, tak hlavně pro děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat