Asi jsem na RD zhloupla :-D

Anonymní
21.10.19 19:22

asi jsem na RD zhloupla :-D

Ahoj všem stejně postiženým :D

Tedy alespoň doufám, že se tu najde pár, které mají stejnou zkušenost a třeba mě uklidní, že to přejde… :mrgreen:
Jsem měsíc v nové práci, předtím 6 let mateřská a já už začínám být ze sebe zoufalá… Vždy jsem byla zvyklá, být dobrým pracantem (dělám rozpočty + administrativu). Bývala jsem šikovná, rychle se učící, pečlivá holka, na kterou byl spoleh… Ovšem teď, co jsem se do pracovního procesu vrátila, je to strašné… Ano, jsem sice v nové práci, zvykám si, ale to, co já předvádím, už mi vážně začíná připadat podivné. Dělám úplně zbytečné chyby, na spoustu věcí zapomínám, trvá mi dobu, než novou věc pochopím a kolikrát mi docvakne až za dobu, tak jednoduchý postup, že nevím jestli se mám smát, nebo brečet. Mě snad za těch 6 let úplně zakrněl mozek, nebo co. :lol:
Já myslela, že se to o ženách na RD jen hanlivě povídá, ale ona je to snad pravda…
Uklidní mě prosím někdo, že se to poddá? :zed:
:oops: :oops: :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
SAJ
9054
21.10.19 19:29

Poddá, neboj. Dej tomu čas. Já byla marná skoro celý první rok, možná spíš půlrok. Nestíhala jsem mluvit psát, vysvětlovat a ještě mít oči na stopkách a to vše současně. Co současně, já nezvládala ani mluvit, fakta jsem si vybavovala jen velmi obtížně a jakákoli změna mě dokázala rozhodit. Do toho děti a všechno okolo…

Brrr.

Poddalo se to. Tak buď v klidu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14822
21.10.19 19:30

Já měla podobné pocity začínajícího úpadku myšlení na rodičáku také. A proto jsem se vracela do práce u prvního dítěte v roce a u druhého v osmi měsících. Být doma 6 let v kuse, tak jsem totálně nepoužitelná. On prostě mozek na rodičáku nemusí zapínat tolik jako v práci, kor při práci s čísly. Ale tréninkem se to podle mě čase spraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6579
21.10.19 19:30

Vždyť jsi tam teprve měsíc. Co to je proti šesti letům. Klid, za chvíli to bude OK. U většiny matek je mateřská demence vratnou záležitostí. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.19 19:31

Myslím si, že to není jenom materskou :mrgreen: já dodělala školu, nastoupila do práce, první rok v práci jsem hned dodělala další školu, potom že si dám rok pauzu, v práci už jsem byla zabehnuta, z roční pauzy se vyvrbila pauza od studia 3 roky a jsem na tom úplně stejně :roll: :mrgreen: cokoliv noveho mi dělá problém pochopit, strašně mi to trvá, něco se naučit zpaměti je taky strašný boj, také dělám úplně zbytečně chyby,… :roll: asi ten mozek fakt bez treninku trochu zakrni :mrgreen: ale můžu tě ujistit, že pokud ho budeš trénovat, tak se určitě zase vrátí do normalu :) :palec: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
1855
21.10.19 19:32

To se srovná neboj. Přeci jen si 6 let byla v jiném režimu. Mně dělalo problém napsat i e-mail, aby měl nějakou formu. Ještě půl roku jsem si na svačinu krájela salám a sýr na kostičky a jablko na měsíčky, pak mi došlo, že jsem schopná ho normálně okousat :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16883
21.10.19 19:36

Ze me se stala taky uplna blbka. :roll: tuhle jsem se slysela neco vysvetlovat klientovi.. No sama za sebe jsem se stydela :zed:
A to jsem platila za chytrou :roll:
A tuhle mi po mesici problémů s botama dcery doslo, ze jsem uplne pitoma. A nechápu, proc shanim jiny boty do tělocviku, kdyz stacilo koupit dalsi par, uplne stejnych jako uz nosila.. To Proste nepochopis. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28948
21.10.19 19:54

U mě to probíhalo podobně - byla jsem zvyklá všechno pochopit na první dobrou, 3/4 zakázky umět zpaměti…když jsem se vrátila, totální chaos v hlavě, nemohla jsem si zapamatovat téměř nic, všechno jsem si okamžitě musela začít psát, protože jinak bych byla úplně neschopná. Nezvládala jsem se vůbec soustředit, pořád jsem těkala z jednoho na druhý, souvislé mluvení o tématu naprosto mimo, zapomínala jsem slova…zlepšilo se to bohužel jen částečně. A to jsem mezi prvním a druhým dítětem byla na rok v práci :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7472
21.10.19 20:06

Když se kolegyně vracela po dvou dětech do práce, říkala o sobě, že má „vykojený mozek“. Přišlo mi to tenkrát legrační. Teď jsem 3 roky doma a už mi to tolik vtipné nepřijde, jsem fakt vygumovaná. :oops: Nedochází mi běžné věci, znalosti nemám snad žádné, jako bych ani nechodila do školy. Už jsem se nad sebou několikrát zamýšlela, fakt je to hrozné. :oops: Nedávno jsem se sešla s kamarádkou a když nad námi proletělo letadlo, na poslední chvíli jsem se zasekla, abych s nadšením neukázala na oblohu a nevykřikla „hele, éro!“. :lol: Myšlenkové pochody se asi přizpůsobily dětem. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
21.10.19 20:25

Díky za téma! Mluvíte mi z duše. Už jsem začala po roce (ano už po roce) na MD uvažovat o neurologickém vyšetření, ale snad to teda nebude tak horký 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4096
21.10.19 21:37

Mne staci se vratit po mesicni dovolene abych mela pomalejsi rozjezd, natoz po 6ti letech. Ted jsem mela z ruznych duvodu volno od cervna a pripadam si v praci jako cizi. Po detech jsem se vracela uz v jejich 7. mesici, jinak by mi vlak asi ujel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
21.10.19 22:29

Tak já jsem si zas připadala prostě pomalá pro změnu :zed: :lol: Protože po práci jsem jaksi neměla relax jako za mlada. Možná to chce víc spánku, nějaké vitamíny a minerály (B komplex třeba) a občasné hlídání, ať člověk prostě po práci může fakt vypnout. No je to jiné než za mlada, když člověk měl minimum povinností mimo práci :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14348
22.10.19 14:21

No jeje, ám to stejně a to ještě nepracuji. 6let doma a tedy aspoň se osvěžuji ve škole, ale kolikrát se přistihnu, že když mluvím, zadrhávám, neumím se vyjadřovat a celkově sebevědomí na nule..a to budu ještě min.rok doma :D
A ještě chci úúúplně změnit obor, takže to budu úplně jak ALenka v říši divů, no netěšim se :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
23.10.19 13:29

Kdyz drzim synka v naruci, tak se pohupuju v bocich, je tak klidnejsi. Dnes jsem se pristihla pri tom, ze jsem pohupovala bokama a synek lezel v kocarku 8o Okolostojici si museli myslet, ze mam nejaky tik…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9054
23.10.19 15:15
@Pukrle píše:
Kdyz drzim synka v naruci, tak se pohupuju v bocich, je tak klidnejsi. Dnes jsem se pristihla pri tom, ze jsem pohupovala bokama a synek lezel v kocarku 8o Okolostojici si museli myslet, ze mam nejaky tik…

Ještě pár let po mateřské jsem běžně popojížděla v supermarketech s košíkem jako s kočárkem… To je normální. :) Nejspíš bude ještě chvilku ouvej, ale slibuji ti, že tě to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat