Asi jsem neměla mít druhé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 20:27
Asi jsem neměla mít druhé dítě

Ahoj, důrazně žádám o zachování anonymu… (případně smazání tématu, pokud by to nebylo možné).

Mám dvě děti, druhé teprve nějaké dva týdny a kousek. Už ke konci těhotenství mě provázely pocity, že to byla asi chyba, podělalo se pár věcí… ve vztahu je vše ok, máme se rádi, první dítě mám ráda… jen kvůli některým nepříznivostem osudu jsem chystala výbavičku na 3×, do toho jsme se stěhovali v sedmém měsíci… nejraději bych to v té době vrátila vše zpátky a druhé dítko si vůbec nepořídila. No, stalo se, bylo plánované, chtěné, do úplné fungující rodiny… jen jsem vše 3× prala a nachystáno měla až za minutu dvanáct.

Narodila se mi zdravá holčička, máme problém s kojením, nezvládám to, ale fungujeme s odsávačkou, takže má MM z láhve.

Co je divné… nemám jí ráda… no chvilkama možná ano, ale to je mi jí spíš líto. U syna jsem třetí den po porodu brečela štěstím, jak mám krásný miminko, hned jsem ho milovala… a tohle dítě… nevím, kde to je, rozumem vím, že se musím postarat, tak se starám. Udělám, co musím, dostala najíst, řvala, říkám jí, že nemá důvod, že nažrat dostala. No teď je mi to zase líto, že jsem tak mluvila s miminem, i když mi nerozumí, hladila jsem jí, ale prostě to není jako když obejmu syna, toho miluju. Nevím, co s ní, chvílema jí fakt nechci. Pak je mi to zase hrozně líto a jasně, že bych jí nedala cizejm, když je moje. I když není tak moje jako synek. Před chvílí jsem byla fakt vzteklá hodně moc, teď zas bulím a je mi to líto, usnula, je to celkem pěkný miminko, zdravý, co by za to jiní dali, že… Říkala jsem jí, že to, že jí nemá maminka ráda není důvod k řevu, mě taky nemá maminka ráda a taky neřvu, tak co… Chvílema jí bráním před synem, aby jí neublížil, pak jí nesnáším za to, že jsem na něj kvůli ní musela řvát, případně ho plácla… nevím, chápu, hormony v šestinedělí, ale kde TO je? Kdy to přijde? Někde na pozadí si uvědomuju, že je moje, ale není moje… ještě jsem si jí nezamilovala. Přijde to vůbec? Fakt mám pocit, že v těch chvílích, co jí chovám a hladím… je to spíš z lítosti, jakou má děsnou matku…

Omlouvám se, asi je to pěkný blábol… výplod aktuálně ubrečené šestinedělky… třeba mě to zase přejde… divný je ale, že syn byl nádherné miminko, fakt se hrozně povedl, byl kouzelnej a krásnej. Ona není moc hezká, jsou i ošklivá mimina… teda to jsem si říkala, dokud jsem si nesrovnala jejich stejně starý fotky vedle sebe, ty děti jsou si děsně podobný, jak dvě vejce, když porovnávám detaily. Přes to mi fotky syna přijdou nádherné a chce se mi z nich brečet dojetím a její mi přijdou jak fotky jakýhokoli cizího mimina. Hrozně moc jsem chtěla druhé dítě. Hrozně moc jsem chtěla, aby bylo znovu tak úžasné jako syn… Mám dítě, kde jsou ty pocity k tomu? Nikde nepsali, že jsou za příplatek…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
atominnka
Generální žvanilka 22010 příspěvků 06.11.14 20:33

Bacha na to, tohle měla kamarádka a byla to laktační psychóza a to taky jen odsávala MM. :zed:

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 06.11.14 20:33

Jaky byl porod dcerky? Hezky, hrozny? Melas ji hned u sebe?

Kolik je synovi?

Jsi chvili po porodu, do jiste miry to muze byt normalni, ale kdyby se tyhle pocity stupnovaly, urcite o nich rekni minimalne manzelovi, pokud se rovnou nerozhodnes poradit s odbornikem - coz ovsem clovek v psychoze /neber si osobne/ uz nezvladne a je na jeho okoli, aby vedelo a pomohlo.

:kytka:
jakuve
Závislačka 3176 příspěvků 06.11.14 20:33

Podle mne s tebou pěkně mlatej hormony.Ale doporučila bych ti i popovídat si s psychologem :think: Manžel o tvých pocitech ví?

msonulka
Závislačka 3737 příspěvků 06.11.14 20:34

Ona ta mateřská láska taky musí přijít. Jsi v šestinedělí třískají s tebou hormony. Pokud si myslíš, že už je to přes čáru, tak zajdi k doktorovi, popř. psychologovi. Popros více o pomoc manžela, krmíte přes láhev, ať to vezme někdy za tebe. Dej tomu čas :)

Kili22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 20:35

Tý jo mazec… nevím co napsat. Já jsem si zamilovala obě děti ihned po narození. Přišlo to hned. Věřím že někdo to tak mít nemusí ale to co popisuješ už mi příjde moc. Snad to jsou jen rozházené hormony nebo to, že je toho na tebe moc. Řekla si to někomu. Pokud se to nezmění do konce šestinedělí, vyhledala bych pomoc :(

terien
Extra třída :D 10282 příspěvků 06.11.14 20:35

Hele nebrala bych to hned tragicky, věřím tomu že se to srovná že máš „jenom“ rozhozený hormony. Ale nehraj hrdinku a kdyby se to nelepšilo tak určitě najdi odborníka nebo to aspoň řekni gyndařovi, ten už ti poradí a doporučí nějakého kolegu.

terien
Extra třída :D 10282 příspěvků 06.11.14 20:36
@Kili22 píše:
Tý jo mazec… nevím co napsat. Já jsem si zamilovala obě děti ihned po narození. Přišlo to hned. Věřím že někdo to tak mít nemusí ale to co popisuješ už mi příjde moc. Snad to jsou jen rozházené hormony nebo to, že je toho na tebe moc. Řekla si to někomu. Pokud se to nezmění do konce šestinedělí, vyhledala bych pomoc :(

taky bych to tak viděla

Manaja
Závislačka 3474 příspěvků 06.11.14 20:36

Každé těhotenství je jiné, každý porod je jiný, i pocity jsou jiné. Nikde není psáno, že budeš hned po porodu bouchat mateřskou láskou. Jsou i matky, které si ke svému dítěti musely cestu najít. A to i ty, které dítě chtěly. Pokud to půjde, snaž se být klidná, odpočívat a říkej si, že to špatné přejde… Doufám tedy, že si jen potřebuješ najít cestu a nejsou to příznaky nějaké počáteční poporodní deprese :-/ Svěřila ses někomu? Manželovi, nejlepší kamarádce? Možná by ses z toho měla vymluvit. :think:

ppalea
Extra třída :D 12004 příspěvků 06.11.14 20:37

No já tohle měla spíš u prvního dítěte a bylo to porodem, přešlo to samo, ale nebyl to teda až tak hluboký odpor, měla jsem ho ráda, milovat jsem začala až časem. U druheho porod hladký a láska přišla okamžitě. Jaký jsi měla druhý porod. Jinak mi to teda přijde dost intenzivní ty tvoje pocity, skoro bych se bála jestli ti nenastupuje nějaká poporodní deprese, takový silný odpor teda nevím bych asi řešila s nějakým odborníkem, třeba by ti pomohli antidepresiva ci jina medikace než si to sedne…

missah
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 20:37

Já to měla přesně naopak. U prvorozené jsem koukala měsíc kdo to jako je. Pak se to začlo postupně zlepšovat. Dceru miluju, ale musela jsem si na to zvykat. U druhé dcery jsem opradu okamžitě jak se přisála cítila tu velkou lásku. Zase mi to vrátila jako šíleně uplakané a náročné miminko. A i přes tu obrovskou lásku byly chvíle kdy bych ji „zabila“, „prodala“…
Zkus dávat staršího babičce a znažit se úžít si dcery. Lehnout si s ní, jen tak se mazlit, zkoušet kojení a za pár týdnů až ti vrátí úsměv, to přijde.

Příspěvek upraven 06.11.14 v 20:39

Alfhugo
Kecalka 301 příspěvků 06.11.14 20:37

Já měla něco podobného u první dcery, šestinedělí určitě, pak se to zlepšovalo. Vím jistě, že ta,,pravá" mateřská láska ke mně přišla až okolo půl roku mojí malé. Do té doby to bylo takové…jako neutrální. Teď má přes rok a ta láska…to je něco tak silného, že nedokážu popsat.
Mám strach z druhého, že se to bude opakovat.

rpmls
Kecalka 234 příspěvků 06.11.14 20:37

@jakuve já si taky myslím, že by si měla z někým promluvit…než se stane nějaké neštěstí 8o

Adduše
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 06.11.14 20:39

Já to vidím na laktační psychózu…měla bys to řešit!!!

balenka
Závislačka 3781 příspěvků 06.11.14 20:39

K doktorovi!!! Hned!!! Není to tebou, je to hormonama!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >