Asi jsem se neměla vdávat

6
18.8.20 21:19

Asi jsem se neměla vdávat

Zdravím dámy (a pánové),
jen vás chci poprosit o objektivní pohled na věc. Jde o manželství. Jsme 7 let spolu, já 27, manžel 30.

Vdala jsem se za svého prince na bílém koni. Zamilovala jsem se do jednoho kluka a naprosto si ho vysnila. Když jsme se dali dohromady, byla jsem nejšťastnější na světě. V průběhu vztahu jsme samozřejmě řešili nějaké krize a problémy, ale vždycky to nějak dopadlo a po 5 ti letech jsme se vzali. Teď jsme 2 roky manželé a začínáme mluvit o dítěti. Normálka.

Jenže. Já jsem se najednou jakoby probudila z krásnýho duhovýho snu a zjišťuju, že manžel vlastně není až tak dokonalej a o funkčnosti našeho vztahu mám velké pochybnosti. Nejde o to, že by se změnil chlap nebo vztah. Uvědomila jsem si, že jsem si to celé hrozně idealizovala, omlouvala a to špatné nechtěla vidět. Náznaky byly už dřív, ale já si to nechtěla připustit.

Zmíním pár konkrétních věcí, ať máte představu.

První věc, která nejspíš bude důvodem rozvodu je, že téměř všechno platím já. Svého času jsem měla 3 práce, makala jak fretka, do toho se ještě normálně starala o domácnost. Půjčka na rekonstrukci je psaná na mě, platím ji já. Půjčku na auto platím já. Platím energie,
a internet. On platí vlastně jen provoz auta. Nákupy děláme tak střídavě. Proč on neplatí víc věcí? Protože vydělává málo. Je OSVČ ale vydělá si sotva na svoje náklady. Já jsem po něm doteď nic nechtěla, protože jsem všechno hravě utáhla sama. Přitom on je jinak hrozně šikovný, praktický, manuálně zručný… Ve světě se neztratí. Jenže ho bohužel nic nenutí se nějak přetrhnout. Taky proč, když všechno zaplatí manželka.

Na to navazuje další věc, která mě celkem mrzí. On nikdy nebyl romantický typ, nepotrpí si na gesta, pozornosti ani dotyky, ale něco málo bych přece jen chtěla. Ke svátku dostávám jenom pusu, na narozeniny něco typu víno a kytka, a na Vánoce máme jenom to, co koupím já pro nás oba. Dnes máme výročí svatby, schválně jsem se kousla, že nic nebudu vymýšlet ani zařizovat a samozřejmě se nestalo nic, normální všední den… Zapomenout nemohl, protože jsem to včera jen mezi řečí „připomněla“.

Třetí věc a zároveň hřebíček do rakve je rozdílná potřeba sexu. Já bych ideálně tak 3× týdně, on je spokojený 1× za měsíc. Bylo to tak vždycky, ze začátku samozřejmě víc, klidně i několikrát denně, postupem času to bylo míň a míň. Několik let jsme fungovali na kompromisu 1× za týden, což jsem většinou iniciovala já. Když mě ale několikrát po sobě odmítnul, přešla mě chuť se snažit o cokoliv dalšího. Koupila jsem si vibrátor, že ho zkusím vydusit a nechám ho aby se taky snažil. Jednou za měsíc přijde a chce rychlovku. Jemu to tak stačí.

Musím zmínit i pár dobrých věcí, abyste pochopili, proč jsem si ho vlastně brala. Krom toho, že byl hezkej mě velice imponovala právě jeho praktičnost, že dokáže sám vlastníma rukama spoustu věcí, od opravení auta až po kompletní rekonstrukci. Doma pomáhá, občas uvaří, nakoupí, vozí mě když potřebuji kvůli práci… Pomáhá i ostatním, rodině, kamarádům. Je s ním sranda. Je to taková dobrá duše a kamarád do nepohody. Sdílíme spolu zálibu v divoké přírodě a akční způsob dovolené… Má úžasný vztah k dětem, dělával i dětské tábory, s malým synovcem dokáže výborně komunikovat. Otec by byl opravdu skvělý, to nemám pochyb. Za to mám velké pochyby aby nás uživil. A právě tato otázka způsobila moje velké prozření ze sna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2628
18.8.20 21:27

No a máš ho ráda? Bylo by ti líto, kdyby jste se rozvedli? Každý chlap té něčím bude štvát. On má jak skvělý vlastnosti, tak i ty špatný. Třeba jak budeš na mateřský, tak ho to donutí vydělávát víc. Teď když nemusí…Ten sex je blbý. To neznám, chlapa k tomu přemlouvat. A že neslaví výročí? To se dá ještě odpustit. Těžko říct no. Záleží jestli máš odvahu to ukončit a hledat dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27660
18.8.20 21:31
@Tauriele píše:
Zdravím dámy (a pánové),
jen vás chci poprosit o objektivní pohled na věc. Jde o manželství. Jsme 7 let spolu, já 27, manžel 30.

Vdala jsem se za svého prince na bílém koni. Zamilovala jsem se do jednoho kluka a naprosto si ho vysnila. Když jsme se dali dohromady, byla jsem nejšťastnější na světě. V průběhu vztahu jsme samozřejmě řešili nějaké krize a problémy, ale vždycky to nějak dopadlo a po 5 ti letech jsme se vzali. Teď jsme 2 roky manželé a začínáme mluvit o dítěti. Normálka.

Jenže. Já jsem se najednou jakoby probudila z krásnýho duhovýho snu a zjišťuju, že manžel vlastně není až tak dokonalej a o funkčnosti našeho vztahu mám velké pochybnosti. Nejde o to, že by se změnil chlap nebo vztah. Uvědomila jsem si, že jsem si to celé hrozně idealizovala, omlouvala a to špatné nechtěla vidět. Náznaky byly už dřív, ale já si to nechtěla připustit.

Zmíním pár konkrétních věcí, ať máte představu.

První věc, která nejspíš bude důvodem rozvodu je, že téměř všechno platím já. Svého času jsem měla 3 práce, makala jak fretka, do toho se ještě normálně starala o domácnost. Půjčka na rekonstrukci je psaná na mě, platím ji já. Půjčku na auto platím já. Platím energie,
a internet. On platí vlastně jen provoz auta. Nákupy děláme tak střídavě. Proč on neplatí víc věcí? Protože vydělává málo. Je OSVČ ale vydělá si sotva na svoje náklady. Já jsem po něm doteď nic nechtěla, protože jsem všechno hravě utáhla sama. Přitom on je jinak hrozně šikovný, praktický, manuálně zručný… Ve světě se neztratí. Jenže ho bohužel nic nenutí se nějak přetrhnout. Taky proč, když všechno zaplatí manželka.

Na to navazuje další věc, která mě celkem mrzí. On nikdy nebyl romantický typ, nepotrpí si na gesta, pozornosti ani dotyky, ale něco málo bych přece jen chtěla. Ke svátku dostávám jenom pusu, na narozeniny něco typu víno a kytka, a na Vánoce máme jenom to, co koupím já pro nás oba. Dnes máme výročí svatby, schválně jsem se kousla, že nic nebudu vymýšlet ani zařizovat a samozřejmě se nestalo nic, normální všední den… Zapomenout nemohl, protože jsem to včera jen mezi řečí „připomněla“.

Třetí věc a zároveň hřebíček do rakve je rozdílná potřeba sexu. Já bych ideálně tak 3× týdně, on je spokojený 1× za měsíc. Bylo to tak vždycky, ze začátku samozřejmě víc, klidně i několikrát denně, postupem času to bylo míň a míň. Několik let jsme fungovali na kompromisu 1× za týden, což jsem většinou iniciovala já. Když mě ale několikrát po sobě odmítnul, přešla mě chuť se snažit o cokoliv dalšího. Koupila jsem si vibrátor, že ho zkusím vydusit a nechám ho aby se taky snažil. Jednou za měsíc přijde a chce rychlovku. Jemu to tak stačí.

Musím zmínit i pár dobrých věcí, abyste pochopili, proč jsem si ho vlastně brala. Krom toho, že byl hezkej mě velice imponovala právě jeho praktičnost, že dokáže sám vlastníma rukama spoustu věcí, od opravení auta až po kompletní rekonstrukci. Doma pomáhá, občas uvaří, nakoupí, vozí mě když potřebuji kvůli práci… Pomáhá i ostatním, rodině, kamarádům. Je s ním sranda. Je to taková dobrá duše a kamarád do nepohody. Sdílíme spolu zálibu v divoké přírodě a akční způsob dovolené… Má úžasný vztah k dětem, dělával i dětské tábory, s malým synovcem dokáže výborně komunikovat. Otec by byl opravdu skvělý, to nemám pochyb. Za to mám velké pochyby aby nás uživil. A právě tato otázka způsobila moje velké prozření ze sna.

Vzala sis nekompatibilního člověka. Jistě jsi chtěla nejdřív svatbu a pak dítě, jak se tu razí. Jinak nebudete ta echt rodina. Jste spolu sedm let. Růžové brýle musely spadnout dávno před svatbou…Ale tebe posedlo vdávadlo. Třetí bod se těžko změní, musíte najít zlatou střední cestu. Bod dva mně zas tak hrozný nepřijde, vzhledem k jiným vážnejším. Třeba to, že musíš mít 3 práce. Tohle je dlouhodobě neúnostné. To bude pak na rodičáku a ty budeš lítat do práce? Nemůže se nechat zaměstnat, když je za hlava rodiny, a přinést domů víc peněz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18456
18.8.20 21:32

No a mluvili jste spolu o tom? Nebo tebe to štve a on to neví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.20 21:33

@Tauriele promluvte si ;)

popravdě mu řekni, že jsi prostě nějaké věci přehlížela, ale pokud chcete děti, tak si musíte na rovinu promluvit a nějaké věci změnit…

první odstavec je jak o mě a mém příteli, ale já to nějak trpím, protože ostatní věci fungují, ne vždy to tak bylo, měli jsme pár krizí. které jsme vyřešili… sex super, s dětmi funguje perfektně, auto opraví, doma uklidí, dárek koupí, jen teda ty výročí musím taky nenápadně připomínat…

• Citovat
  • Nahlásit
812
18.8.20 21:36
@Anonymní píše:
@Tauriele promluvte si ;)

popravdě mu řekni, že jsi prostě nějaké věci přehlížela, ale pokud chcete děti, tak si musíte na rovinu promluvit a nějaké věci změnit…

první odstavec je jak o mě a mém příteli, ale já to nějak trpím, protože ostatní věci fungují, ne vždy to tak bylo, měli jsme pár krizí. které jsme vyřešili… sex super, s dětmi funguje perfektně, auto opraví, doma uklidí, dárek koupí, jen teda ty výročí musím taky nenápadně připomínat…

Co si budeme rikat, nejvetsi roli asi hral jeho vzhled, jak zminujes, ze jo? Zbytek sis uz pribajila, stacilo, ze byl fyzicky podobny tomu tvemu vysnenemu princi. Me prijde, ze dneska jsou holky a zensky daleko vic povrchni nez muzi. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19161
18.8.20 21:37

Tak mluvíte o dítěti, takže sedněte k Excelu, dejte tam, co platíte, jaké budou tvé příjmy na md, muzovi příjmy a koukněte se, zda vyjděte, případně co s tím budete dělat. Ono když to muz uvidí konkrétně, tak se mu třeba rozsvítí. A k dítěti svolit až v době, kdy už určitý čas pojedete s jeho změněny přístupem.

Narozeniny a dárky jsou detail, sex se může po dětech změnit i u tebe. Za mě bych řešila hlavně to první.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23102
18.8.20 21:39
@Russet píše:
Vzala sis nekompatibilního člověka. Jistě jsi chtěla nejdřív svatbu a pak dítě, jak se tu razí. Jinak nebudete ta echt rodina.Jste spolu sedm let. Růžové brýle musely spadnout dávno před svatbou…Ale tebe posedlo vdávadlo. Třetí bod se těžko změní, musíte najít zlatou střední cestu. Bod dva mně zas tak hrozný nepřijde, vzhledem k jiným vážnejším. Třeba to, že musíš mít 3 práce. Tohle je dlouhodobě neúnostné. To bude pak na rodičáku a ty budeš lítat do práce? Nemůže se nechat zaměstnat, když je za hlava rodiny, a přinést domů víc peněz?

To je snad dobře, ne? Kdyby s ním měla nejdřív dítě, byla by na tom líp?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7335
18.8.20 21:40

Pokud máš pocit, že ti život s ním více bere než dává a nebude schopen zabezepečit rodinu (kdybys měla to dítě), tak je bohužel nejvyšší čas odejít.

Pokud to trvá roky, tak bych se nesnažila něco měnit. On nebude mít větší chuť na sex, když ve 30 nemůže více než 1× za měsíc. To je dost děsivá frekvence. Možná by také potřeboval jinou ženu.

Když nemá tah na branku a neumí vydělávat, tak opět - bohužel. Rodinu si může dovolit jenom ten, kdo na to má. Já bych řekla, že i manželku může mít jenom ten, kdo na to má anebo takovou, která nechce nic od něho a má ho jako doplněk ke kabelce. Jenomže tyhle ženy mají chudého chlapa jako hračku do postele, ale ty nemáš z něho ani toto. Proč si tolik odpírat?

Vlastně nevím, k čemu je chlap, který by nemohl dát dost najíst svým dětem, možná ani pořádně sobě, kdyby mu manželka nekoupila střechu nad hlavou. Ještě bych se o tom bavila, kdyby mohl rodit místo ženy, ale ani to ne.
Já bych si pro něho břicho vytahat nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
18.8.20 21:42

Měli jste si určit finance jinak, když ti to nevyhovuje. Řešila jsi to s manželem? Popravdě si to nedokážu představit, táhnout většinu nákladů. A dost by mě mrzelo, kdybych lítala jako fretka, a on si sotva pokryl náklady. A to chcete dítě? Máte aspoň finanční rezervu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1588
18.8.20 21:42
@Tauriele píše:
Vdala jsem se za svého prince na bílém koni…
Jenže…vydělává málo… vydělá si sotva na svoje náklady…

Z prince se vyklubal chuďas, zazvonil zvonec a pohádky je konec… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
18.8.20 21:43

Nikdo není dokonalý. Vždy odložíš růžové brýle a záleží na tom, jak moc ti vadí ty negativa. Sex se blbý, pro někoho základ, pro někoho to není tak důležitý. Mám kamarádku, která to má podobně, už mají 2 děti, zvykla si na malou frekvenci, už nemá ani tolik času a chuti s dvěma malýma dětma. Peníze- když píšeš že je hodný, rodinný a šikovný…nebude pak chtít děti zajistit? Musíte si promluvit, jak si to představuje, až budeš na mateřské. A výročí- zase dost individuální, my si většinou taky nevzpomeneme :oops: Ale znám páry, co to fest hroti, velké dary a oslavy. Myslím, že by měl tvůj manžel vědět, že je to pro tebe důležité, že to slavit chceš. A to že máte společné zájmy je hodně důležité, alespoň teda pro mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
18.8.20 21:48

3 prace, zadnej sex, dluhy na tebe, partner co te neuzivi a zazdi i vyroci o kterym mu reknes den predem. No je to na vaznej hovor, taky bys mohla tak za par let resit ze jsi vazne nemocna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
893
18.8.20 22:01

@Tauriele
Co sama vydělávat a nechat ho na rodičovské starat se o děti, když k tomu má vztah? Nebo se vidíš třeba 6 let doma se dvěma dětma a potřebuješ chlapa, co vás uživí? :think:

S frekvencí sexu je to sice u něj na levačku, ale hodně žen má ohledně sexu v těhotenství nebo s malými dětmi dost výpadky s chutí. Aby sis nenašla sexuální mašinu a neřešila za pár let, že tys chuť kompletně ztratila a on tlačí a tlačí.

Je fakt tak nepoužitelný? Co tvé city k němu? Stala se ze zamilovanosti láska nebo vyprchal účinek drogového opojení a ty teď jen zíráš, co se to vedle tebe budí v posteli? :)

Příspěvek upraven 18.08.20 v 22:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27660
18.8.20 22:03
@hanka.br. píše:
To je snad dobře, ne? Kdyby s ním měla nejdřív dítě, byla by na tom líp?

Ne. Ale jak vidíš, svatba není všechno. Když je vztah naprd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama