Asi jsem se zbláznila

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 15:14
Asi jsem se zbláznila

Zdravím omlouvám se za anonym.. mám pocit že jsem se zbláznila. Dost často se setkávám názory že miminko vás opravdu velmi dobře vníma. S tím nemohu než souhlasit nicméně asi jsem to vzala trochu moc vážně a mám pocit že čteš myšlenky a ty někdy nejsou úplně v pohodě. Svoje miminko nadevše miluji, ale dost těžko si zvykám na situaci že je na mě někdo závislý. I když můj partner je skvělý tatínek dělá pro nás maximum co může stejně mu někde v skrytu závidím, že mu zůstala ta volnost. Nechci aby to vyznělo tak že nemám své dítě ráda. Pečuji o ně s láskou ale, někdy je toho na mě moc a já se najednou nemůžu zbavit myšlenky že bych raději zase se sama bez toho tíživého a únavného pocitu, že to pro někoho musím být neustále k dispozici. No a jak se tak na to své miminko dívám Mám strach že mi rozumí a že si připadá nechtěné. Tak Se mu to snažím vysvětlit a dost se před ním stydím. Je mi fakt mizerně když se na mě tak bezbranne kouká a já bych chtěla zmizet někam sama pryč. Víte že jsem se zbláznila nebo to tak taky někdo máte? Jinak jsme spokojená Šťastná rodinka vím že mě partner vždycky podrží ale tyhle stavy co jednou za čas mívám Prostě nejsem schopná nikomu říct… Ráda bych se s tím nějak sama vyrovnala a zbavila se toho máte s tím někdo zkušenost??

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 19.03.18 15:20

Podle me je to normalni. Taky jsem obcas byvala " nastvana", kdyz jsem slapala s kocarem svoji kazdodenni trasu a potkavala kamosky, jak jdou do fitka a na kafe. Vetsinou, kdyz jsem byla unavena. Nemyslim, ze by pomohlo nejake extra hlidani, jde o to, ze se clovek nemuze sebrat a delat si kdy chce co chce.

Příšera
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 19.03.18 15:27

Toho přesně se taky bojím, najednou bude všechno jinak. Už teď mi přijde nefér, jak všechno (bolest, starání se, odchod z práce…) odnese žena a muž je v klidu. Jsem zvyklá, že si můžu dělat co chci, navíc se slušným příjmem (ne nijak velkým, ale v pohodě). A v létě se to všechno změní. Ale stejně se těším :) myslím, že je to normální a že se to spraví :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 15:34

@Příšera no snad jo. já byla vždy hodně nezávislá a běda jak byl někdo na mě. pár chlapů jsem právě kvůli tomu opustila. to je jasný, že u miminka je to jiný.. já jen doufám, že jestli mi opravdu čte myšlenky, nebere si to nějak osobně, a nemá pocit nechtěnosti… mám výčitky např. muž příjde z práce, tak malou nechám s hračkami v postýlce a jdu ho přivítat. když slyším, že začne plakat, do cca 3-4min. příjdu a stejně mám výčitky a pocit, že už si zas to mrně myslí, že je mi přednější muž. ale nechci přiskočit hned jak kvikne, ráda bych aby z mé dcery taky vyrostla nezávislá žena. asi jsem úplně střelená :mrgreen: ale koukám, že celkem pomáhá když to aspoň někam napíšu

AnonymkaP
Nováček 9 příspěvků 19.03.18 15:37

Je to prostě změna, člověk si dělá co chce a pak najednou zůstane doma, většinu dne sám s prckem, který toho moc nenakecá :), ale taky si myslím, že se to spraví. Já když se hůř vyspím tak si taky někdy zavzpomínám jaký jsem měla předtím klídek, obzvlášť když malej fňuká, ale rychle mě to přejde…a za chvilku bude jaro a po té dlouhé zimě bude líp :D

janickaIII
Závislačka 2585 příspěvků 2 inzeráty 19.03.18 15:38

Takové pocity jsou normální a nemá smysl se jich bat a vyčítat si je, ale ani se jim poddavat. Je to velká životní změna pro všechny i pro partnera. Najednou tu nejsi jen pro něj a pokud je zodpovědný tak sice možná svobodu ve smyslu - pokračování v práci, koníčky atd. možná stále má, ale ten tlak, že on je živitel rodiny a on se musí postarat o obživu rodiny je také určitě velký. Jen muži si to tolik nepřipouští. Neboj za par mesicu az bide prcek vetsi se vse urovna. :kytka:

janickaIII
Závislačka 2585 příspěvků 2 inzeráty 19.03.18 15:42
@Anonymní píše:
@Příšera no snad jo. já byla vždy hodně nezávislá a běda jak byl někdo na mě. pár chlapů jsem právě kvůli tomu opustila. to je jasný, že u miminka je to jiný.. já jen doufám, že jestli mi opravdu čte myšlenky, nebere si to nějak osobně, a nemá pocit nechtěnosti… mám výčitky např. muž příjde z práce, tak malou nechám s hračkami v postýlce a jdu ho přivítat. když slyším, že začne plakat, do cca 3-4min. příjdu a stejně mám výčitky a pocit, že už si zas to mrně myslí, že je mi přednější muž. ale nechci přiskočit hned jak kvikne, ráda bych aby z mé dcery taky vyrostla nezávislá žena. asi jsem úplně střelená :mrgreen: ale koukám, že celkem pomáhá když to aspoň někam napíšu

Prosim te, dítě vnímá to je pravda, ale také vnímá zda jsi a nebo nejsi v pohode. Pokud by tě to, že ji jsi 100% k dispozici nervovalo tak to vyciti a pak to bude problem. Pro dite je nejdulezitejsi spokojena matka a ne matka, která je na dítě 100%vázána. I ten malý tvor potřebuje chvilku Pro sebe a pro vstřebávání myšlenek a zážitků.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 15:43

@janickaIII jo, říkám si, že až si aspoň sedne, nebo až nebudu kojit a budou prázdniny u babičky tak se to urovná, ale to si ještě pár měsíců počkám :zed: :srdce: @AnonymkaP a tys na to kápla. konec zimy jsem těžko snášela i sama, natož takhle :mrgreen: tak díky, je to úleva, že mé pocity, že jsem zlá sobecká matka jsou přehnané :lol:

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 32846 příspěvků 19.03.18 15:45
@Anonymní píše:
@Příšera no snad jo. já byla vždy hodně nezávislá a běda jak byl někdo na mě. pár chlapů jsem právě kvůli tomu opustila. to je jasný, že u miminka je to jiný.. já jen doufám, že jestli mi opravdu čte myšlenky, nebere si to nějak osobně, a nemá pocit nechtěnosti… mám výčitky např. muž příjde z práce, tak malou nechám s hračkami v postýlce a jdu ho přivítat. když slyším, že začne plakat, do cca 3-4min. příjdu a stejně mám výčitky a pocit, že už si zas to mrně myslí, že je mi přednější muž. ale nechci přiskočit hned jak kvikne, ráda bych aby z mé dcery taky vyrostla nezávislá žena. asi jsem úplně střelená :mrgreen: ale koukám, že celkem pomáhá když to aspoň někam napíšu

jak je staré, že ho necháš v klidu takhle dlouho brečet? Zdravý a nezávislý jedinec z něj vyroste především díky tomu, že se bude cítit milovaný, že bude vědět, že na svá trápení není samo. A ne tím, že ho odložíš a budeš se věnovat někomu jinému.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 15:46

Fakt je to normalni, malokomu se asi zivot po narozeni ditete nezmeni. Taky jsem z toho mela deprese a vycitala si to. Ale neboj bude to lepsi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 15:49
@Anonymní píše:

Jo tak s tim nechanim vybrecet bych taky nerekla, ze je to to pravy orechovy. Funguje to tak jak pise lucenka, zkus mrknout do knizky aha rodicovstvi.

AnonymkaP
Nováček 9 příspěvků 19.03.18 15:51

No jasný, hele já když přijde muž domů, tak toho hned využívám, ať si hraje s malým, vlezu si do koupelny nebo i na počítač, neznamená to, že s prckem nechci být, ale za ten den je toho dost a ten stereotyp dělá taky svoje…no a když si od něj odpočinu, i třeba na chvilku tak se na něj zase o to víc těším :) minulý týden jsem ho nechala mamce a šla s kamarádkou na kafe a byly jsme spokojené všechny tři- já, mamka i kamarádka :mrgreen:

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 19.03.18 15:53

Jak staré je dítě? Nepřijde mi ok, jít za miminkem po 4 minutách,(to měříš) když pláče. Tím z něj samostatná/ne­závislá bytost nevyroste, naopak. Miminko potřebuje mít jistotu, lásku a díky tomu z něj vyroste sebevědomý, nezávislý tvor. A pokud se jedná o novorozeně, tak to, že pláče dělá kvůli své potřebě - jídlo, kontakt, bolest, atd.. ne z rozmaru.

Russet
Extra třída :D 12136 příspěvků 19.03.18 16:07
@Anonymní píše:
Zdravím omlouvám se za anonym.. mám pocit že jsem se zbláznila. Dost často se setkávám názory že miminko vás opravdu velmi dobře vníma. S tím nemohu než souhlasit nicméně asi jsem to vzala trochu moc vážně a mám pocit že čteš myšlenky a ty někdy nejsou úplně v pohodě. Svoje miminko nadevše miluji, ale dost těžko si zvykám na situaci že je na mě někdo závislý. I když můj partner je skvělý tatínek dělá pro nás maximum co může stejně mu někde v skrytu závidím, že mu zůstala ta volnost. Nechci aby to vyznělo tak že nemám své dítě ráda. Pečuji o ně s láskou ale, někdy je toho na mě moc a já se najednou nemůžu zbavit myšlenky že bych raději zase se sama bez toho tíživého a únavného pocitu, že to pro někoho musím být neustále k dispozici. No a jak se tak na to své miminko dívám Mám strach že mi rozumí a že si připadá nechtěné. Tak Se mu to snažím vysvětlit a dost se před ním stydím. Je mi fakt mizerně když se na mě tak bezbranne kouká a já bych chtěla zmizet někam sama pryč. Víte že jsem se zbláznila nebo to tak taky někdo máte? Jinak jsme spokojená Šťastná rodinka vím že mě partner vždycky podrží ale tyhle stavy co jednou za čas mívám Prostě nejsem schopná nikomu říct… Ráda bych se s tím nějak sama vyrovnala a zbavila se toho máte s tím někdo zkušenost??

Pořádně se vyspi, jez. Jsi utahaná. Asi každého napadne, že porodil závislého tvorečka a že bude dlouho trvat, než se osamostatní. Ale na druhou stranu to miminko věčně nebude a časem se zabaví i trošku samo. Mně takové pocity asi nepřepadaly, měla jsem čas občas vypnout a starali se druzí.

zudina
Ukecaná baba ;) 2223 příspěvků 19.03.18 16:13

Taky mam nekdy podobne pocity, je to normalni. Maleho milujes, tak to neres a snaz se nekam jit kdyz hlida partner..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >