Asi jsem těhotná, ale partner na to není prý připravený

Anonymní
12.5.20 10:04

Asi jsem těhotná, ale partner na to není prý připravený

Dobrý den, je mi 21 a jsem nejspíš těhotná. Když jsme o tom mluvili s přítelem, tak se netvářil nadšeně a řekl, že na to asi ještě není připravený, ale pokud by se to potvrdilo, na potrat by mě neposlal. Prosím, neřešte proč jsme se nechránili, prostě se tak stalo. Já bych mimčo klidně brala, ale nechci, aby on to bral jako obtíž. Měl to něčí partner taky tak? Jak se s tím vypořádal? Když si to v hlavě srovnal, prožíval to pak s vámi nebo se odtahoval a bral to jako povinnost nebo radost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

701
12.5.20 10:07

Kolik je partnerovi? Máte kde bydlet? Pracuje? Dokáže se o vás postarat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
12.5.20 10:09

Nezlob se na mě, ale když jste se nechranili tak s tím asi musel trošku počítat ne? :nevim: Jsou jen dvě možnosti, buď se s tím vypořádá, v hlavě si to srovná jak píšeš a nebo s miminkem zůstaneš sama. Bohužel tady nikdo nevíme jaký Tvůj partner je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11725
12.5.20 10:11

Máš finance a zázemí když s dítětem zustaneš sama? I tak to totiž může dopadnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1366
12.5.20 10:11

Měl to tak (ex)partner od kamarádky. Na dítě se necítil, s kamarádkou vydržel do porodu. Z porodnice ji ještě odvezl domů, kde už měl sbaleno, řekl jí, že bude platit, ale víc ať nečeká. Malému už je 12, a biootec ho viděl za celý život jen 3×. Alimenty platí nepravidelně, nezajímá se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13027
12.5.20 10:12

No tak má devět měsíců na to, aby se přirpavil. To je docela dlouhá doba, to zvládne. Nic moc jiného mu nezbude…

Srovnávat toho svého s kterýmkoliv jiným je naprosto nesmyslné. Je jasné, že tě jeho reakce nepotěšila a naopak ještě zvýšila tvoji úzkost a nejistotu. Holt je potřeba o tom mluvit a počkat, jestli se srovná a jak to dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.20 10:14
@Rachel_cz píše:
Kolik je partnerovi? Máte kde bydlet? Pracuje? Dokáže se o vás postarat?

Partnerovi je 22, ano mám vlastní byt 4+1 zděděný po mé babičce, pracujeme oba a postarat se dokáže taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.20 10:16
@lachtanice86 píše:
Máš finance a zázemí když s dítětem zustaneš sama? I tak to totiž může dopadnout.

Ano, finance i zázemí mám. Samozřejmě počítám i s tou nejhorší možnou variantou. Ale přece jen doufám, že se k tomu postaví jako chlap a bude skvělým tátou i přítelem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6845
12.5.20 10:16

No tak asi budeš na dítě sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.20 10:19
@Ou píše:
No tak má devět měsíců na to, aby se přirpavil. To je docela dlouhá doba, to zvládne. Nic moc jiného mu nezbude…Srovnávat toho svého s kterýmkoliv jiným je naprosto nesmyslné. Je jasné, že tě jeho reakce nepotěšila a naopak ještě zvýšila tvoji úzkost a nejistotu. Holt je potřeba o tom mluvit a počkat, jestli se srovná a jak to dopadne.

Děkuji, doufám, že to tak dopadne. I ho chápu, je mladý a mít v 22 letech dítě je trochu náročné, ale snad to zvládneme. Mluvíme o tom často, ale pořád se netváří. Asi je to i tím, že to pořád není jisté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20828
12.5.20 10:20
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 21 a jsem nejspíš těhotná. Když jsme o tom mluvili s přítelem, tak se netvářil nadšeně a řekl, že na to asi ještě není připravený, ale pokud by se to potvrdilo, na potrat by mě neposlal. Prosím, neřešte proč jsme se nechránili, prostě se tak stalo. Já bych mimčo klidně brala, ale nechci, aby on to bral jako obtíž. Měl to něčí partner taky tak? Jak se s tím vypořádal? Když si to v hlavě srovnal, prožíval to pak s vámi nebo se odtahoval a bral to jako povinnost nebo radost?

Asi? Bylo by fajn mít jistotu, než tohle téma začneš s chlapem.

Jinak..80% chlapů neřve nadšením hned. V rámci možností se zachoval normálně.

A jestli bude časem v pohodě se teď nepozná. Někdo to vstřebá brzy a začne prožívat s partnerkou, někdo až bude dítě schopné s ním komunikovat jako,,člověk,,. Někdo nikdy. Můze s tebou zůstat jen kvůli mimču, z morální povinosti. Což bych viděla bohužel pravděpodobněji než šťastný život rodinky…

Test dělalas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4465
12.5.20 10:23

Hele chtít po klukovi aby se v 22 choval jako chlap to jako můžeš ale v dnešní době se jako „děti“ chovají i 30 tníci.
Postav si otázku zda jsi připravena se postarat o dítě sama. Tvůj život se naprosto změní.. a je velká šance že s tebe bude matka samoživitelka i s vlastním bytem to bude složité.
Na druhou stranu pokud by tě měl potrat psychicky složit.. tohle ty musíš vědět sama. A samozřejmě to probrat s partnerem. Třeba tě překvapí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4516
12.5.20 10:23

Tak hlavně, že budeš mít s dítětem kde bydlet. Když ti to tak stačí… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6074
12.5.20 10:26

@ŽofkaTofka Jste ještě děti :? A tvůj přítel tuplem. Nesla bych do toho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.20 10:29
@Liška2014 píše:
Asi? Bylo by fajn mít jistotu, než tohle téma začneš s chlapem.

Jinak..80% chlapů neřve nadšením hned. V rámci možností se zachoval normálně.

A jestli bude časem v pohodě se teď nepozná. Někdo to vstřebá brzy a začne prožívat s partnerkou, někdo až bude dítě schopné s ním komunikovat jako,,člověk,,. Někdo nikdy. Můze s tebou zůstat jen kvůli mimču, z morální povinosti. Což bych viděla bohužel pravděpodobněji než šťastný život rodinky…

Test dělalas?

Na test je ještě brzy. Nicméně tuším, že je něco jinak, ale taky to nemusí být. Spíš mě jen zajímalo, jestli to měl někdo taky tak. Jinak si myslím, že když do budoucna hodně plánujeme, ze to přece nemůže mimčo jen tak zkazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama