Asi jsem těhotná, ale teď se to vůbec nehodí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 20:03
Asi jsem těhotná, ale ted se to vůbec nehodí:(

Dobrý večer… zjistila jsem, že jsem asi těhotná. Mám všechny příznaky, měla jsem nechráněný sex… zítra si udělám test, ikdyz vím, že tam budou dvě čárky. No ale jde o to, že se mi zo teď vůbec nehodí… mám novou a dobrou práci, kde je zkušební doba půl roku, takže by mě určitě vyhodili. Navíc máme malý byt. A k tomu náročné malé dítě. Nezvládnu to, vím to. Samozřejmě vím, že jsem se měla pri sexu chránit. Ale teď už je pozdě:((.
Co mám dělat? Je blbe jít na potrat? Myslíte, že bych pak po určité době mohla otehotnet nebo už to jde těžko po potratu? :((

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jannys
Kelišová 6512 příspěvků 09.09.18 20:07

Ahoj,
cítím z toho textu, že je to psané ještě z toho prvotního šoku.
Zkus si napřed udělat test a není nic tak horkého jak vypadá.
Tady ti nikdo neřekne, jestli na potrat jít, nebo né.Stejně se budeš muset rozhodnout konec konců sama.
Píšeš, že máš/ máte náročné první dítě.Co si mám představit o tom náročný?
Každopádně nejlepší způsob si sednout předpokládám s přítelem a na všem se domluvit.

Delira
Povídálka 32 příspěvků 09.09.18 20:10

Ahoj. Z práce tě vyhodit nemůžou, když jsi těhotná. Malý byt nevadí, mimino mic místa nepotřebuje. Máš už jedno dítě, druhé zvládneš levou zadní. Z vlastní zkušenosti, ano, je blbé jít na potrat. Ale problém s otěhotněním po něm se odvíjí od mnoha faktorů. No a nakonec nepíšeš to nejdůležitější, co na to otec? On by do toho měl taky mluvit ne?

svycarka
Echt Kelišová 7630 příspěvků 09.09.18 20:13

interupce je vždy riziko,muze se něco pohnojit a nemusíš mit deti,ale to je proste dane. Ja mela interupci jednou zadanou,jednou lékařskou a otěhotněla jsem po tom dvakrát bez problemu. A plati cim dřív,tim lip. Hadam, ze v CR uz existuje potratova pilule Mifegyne ci jak,ta se podava do 7tt. v podstate dostanes silne menses. Vygugluj si postup.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 09.09.18 20:13

Doufám že těhotná nejsi. Potraty neschvaluju pokud není dítě postižené. Kvůli takovéhle nezodpovědnosti je zabíjeno denně neskutečné množství zdravých plodů. Je to smutné, někteří by dali za dítě cokoliv a jiní se jich zbavují jak odpadků. Nehledě na to, že v mnoha případech to má na ženu psychicky dopad a výčitky až do konce života. Znám několik žen, co byly na potratu a teď jen přemýšlejí jak by dítě vypadalo, jestli by to byla holka nebo kluk a mají neskutečné výčitky. Pokud je žena alespoň trochu zabezpečena a nebyla by kvůli dítěti o suchých rohlíkách a pod mostem, tak potrat opravdu není na místě. A ano je to „blbé“ a ještě blbější je se zbavovat dítěte jen proto, že se ti v tuhle chvíli nehodí do krámu a přitom později by jsi chtěla

miluver
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 09.09.18 20:16

Ještě nevolej hasiče, dokud nehoří…příznaky se daji vsugerovat;)… jinak pokud tehotna budeš, mas partnera a byt atd…tak ano je to fakt blbé jit na potrat, miminko neni houska na krámě promiň :nevim: " nehodí" si predstavuji jinak… ja měla prvni v 17 ti, v druhaku, chlapa na vojně, byt jsme neměli a ano, tam bych napsala, že se to faaaakt nehodilo! :lol: :lol: přesto jsme si miminko nechali a dneska je z ni slečna ve čtvrťáku, co se těší na vysokou :srdce:

nozu
Extra třída :D 11759 příspěvků 09.09.18 20:16

@Delira ve zkušební době ji vyhodit mohou. to je totiž jediná výjimka. a jinak ani s dalšími argumenty moc nesouhlasím. malý životní prostor poleze za chvilku všem na nervy atd…
zakladatelko, zkus si udělat test a pak uvidíš. já mezi dětmi prodělala zamlklé těhotenství ukončené kyretáží a druhé dítko se povedlo třetí nebo čtvrtý měsíc snažení. Takže ano, i po potratu jde otěhotenět, spíš záleží na tom, jak se s tím tělo celkově popere a jestli se v průběhu zákroku něco nepokazí, což se může stát.
Zkus se teď uklidnit, kup si test a uvidíš, jak to dopadne. Držím palce, aby to byl jen planý poplach.

Markéta80
Hvězda diskuse 40525 příspěvků 09.09.18 20:20

tak hlavně že víš že jsi měla nechráněný sex :? Ale na závěry je brzo když ani test sis ještě neudělala ;)

Delira
Povídálka 32 příspěvků 09.09.18 20:21
@nozu píše:
@Delira ve zkušební době ji vyhodit mohou. to je totiž jediná výjimka. a jinak ani s dalšími argumenty moc nesouhlasím. malý životní prostor poleze za chvilku všem na nervy atd…
zakladatelko, zkus si udělat test a pak uvidíš. já mezi dětmi prodělala zamlklé těhotenství ukončené kyretáží a druhé dítko se povedlo třetí nebo čtvrtý měsíc snažení. Takže ano, i po potratu jde otěhotenět, spíš záleží na tom, jak se s tím tělo celkově popere a jestli se v průběhu zákroku něco nepokazí, což se může stát.
Zkus se teď uklidnit, kup si test a uvidíš, jak to dopadne. Držím palce, aby to byl jen planý poplach.

Omlouvám se, o té zkušební době jsem nevěděla,máš pravdu. Za zbytkem si stojím, dá se časem sehnat lepší bydlení. Evidentně další dítě chce, jen se teď nehodí čas.

Náměsíčná
Závislačka 4102 příspěvků 09.09.18 20:23

Pokud máš fungující vztah a v budoucnu plánujete další dítě je opravdu blbé jít na potrat.

Já byla taky v šoku když jsem otěhotněla přes tělísko. Bylo to třetí neplánované dítě a navíc jsme třetí neplánovali nikdy. Měla jsem domluvenou brigádu ze které bych přešla na normální úvazek. Mladšímu bylo 2 a půl měl nastoupit do školky a já na konci prázdnin zjistila,že jsem v tom. Miminko jsme si nechali. Problila jsem 2 měsíce. A světe div když prckovi byli 2r tak jsem narazila na stejnou brigádu jen u jiné firmy. Nastoupila jsem tam a pak mi nabídli i pracovní smlouvu. Prostě se ta situace opakovala.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10174 příspěvků 09.09.18 20:23

Upozorňuju, že ze zákona němůžeš mít šestiměsíční zkušebku. Máš smlouvu na určito na šest měsíců? Nebo jsi na vedoucí pozici?

Karleon
Kelišová 5379 příspěvků 09.09.18 20:27
@Slečna Ferka píše:
Upozorňuju, že ze zákona němůžeš mít šestiměsíční zkušebku. Máš smlouvu na určito na šest měsíců? Nebo jsi na vedoucí pozici?

U vedoucího zaměstnance může.

PaníBovaryová
Závislačka 4255 příspěvků 09.09.18 20:30

z práce tě ve zkušební době můžou vyhodit kvůli čemukoliv. Ale opravdu bys šla na potrat jenom kvůli práci?

lachtanice86
Kelišová 6663 příspěvků 09.09.18 20:35

Na 6mesicu to máš vedoucí pozici? Ale jinak ještě nic nevíš. Nejdřív udělej test.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 20:59

Mně se to stalo také, také jsem měla novou práci, dítě školkové.. a ano, chránili jsme se, stejně se tak stalo. Šok to byl obrovský, nikdy bych nečekala, že právě mě (zrovna puntičkářské plánovačce :lol:) se toto stane. :mrgreen: Já bych na potrat nikdy nešla. Nejdřív jsem musela přijmout vůbec myšlenku, že jsem tedy**** těhotná :lol: :srdce: Dnes už zase jsem v té práci, kterou jsem měla tenkrát čerstvou, dokonce jsem si celkem zásadně polepšila (to jsem také nečekala, teoreticky nepřipadala tato možnost v úvahu). Některé věci zkrátka úplně naplánovat nejdou. 8)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Česko, dílna všech coverů: Další verze hitu Být stále mlád Mareše a Gotta boduje

Jak se dělají hity v Česku? Zrecyklujte úspěšnou zahraniční melodii, dejte jí... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >