Reklama

Asi jsem vyhořela a nevím, jak z toho ven

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klárka14
Závislačka 3345 příspěvků 19.12.17 21:04
Asi jsem vyhořela a nevím, jak z toho ven

Nic mne netěší. Vše dělám kvůli dětem, ale bez nadšení. Vzala jsem si dovolenou, abych poklidila, nakoupila dárky, dopekla cukroví. Poslala jsem děti do školy a místo těch činností jsem vlezla do postele a spala nebo zírala do blba. Nemám nic hotovo a žádnou chuť do toho. Co se mnou?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Malike
Extra třída :D 11639 příspěvků 19.12.17 21:07
@klárka14 píše:
Nic mne netěší. Vše dělám kvůli dětem, ale bez nadšení. Vzala jsem si dovolenou, abych poklidila, nakoupila dárky, dopekla cukroví. Poslala jsem děti do školy a místo těch činností jsem vlezla do postele a spala nebo zírala do blba. Nemám nic hotovo a žádnou chuť do toho. Co se mnou?

Psychiatr..

Malike
Extra třída :D 11639 příspěvků 19.12.17 21:08

@klárka14 ale teď se prosimtě vzmuž a nepo.er vánoce dětem protože máš depku.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 19.12.17 21:12

A to trvá jeden den? To není vyhoření, ale únava, lenost, lehká depka. To má občas každý. Zítra to může být jinak :kytka: řešila bych to jen pokud to trvá déle.

vin
Ukecaná baba ;) 1302 příspěvků 19.12.17 21:16
@klárka14 píše:
Nic mne netěší. Vše dělám kvůli dětem, ale bez nadšení. Vzala jsem si dovolenou, abych poklidila, nakoupila dárky, dopekla cukroví. Poslala jsem děti do školy a místo těch činností jsem vlezla do postele a spala nebo zírala do blba. Nemám nic hotovo a žádnou chuť do toho. Co se mnou?

Já dala taky děti do školy a nic nedělám. Chci si užít klid, žádné hádání.
Nevidím na tom nic špatného.
Dárky taky nemám.

smurfka
Nadpozemská drbna 29574 příspěvků 19.12.17 21:16

Co mám děti tak jsem taky vyhořelá:o))
nechce se mi uklízet, protože to nemá smysl ( za hodinu je všude bordel ), nechce se mi vařit..- člověk u toho stojí, piplá se s tím, a oni pak bud nechtějí, tak to letí do koše, nebo to sní za pět minut ( a pul dne v dupě ). Kupovat dárky nebo chodit po obchodech nesnáším odmalička..Když jsou děti ve školce a já mám volno, jen ležím a čučím na telku a vnímám že nic nemusím..ani sama pro sebe si ten oběd neudělám…vstřebávám ticho a to, že nemusím kolem nikoho skákat..
a chut do toho? já teda nevím, ale já nikdy neměla chut do povinností:o))

Catmum
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 19.12.17 21:29

@klárka14 znám to. Klid. Upec jeden druh nebo kup, dary nahrn při nákupu do vozejku a pritul si děti. Vánoce nejsou o zážitcích, ale o lásce. Každý ať dá co zrovna dá a to nemyslím jen darkově. Příští rok bude lip, uvidíš.

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 19.12.17 21:29

Mozna jsi byla pretazena, ten den odpocinku jsi potrebovala a zítra může byt jinak :kytka: Nevidela bych to nijak tragicky. Chození po obchodech v tomto obdobi nesnasim, vsude lidí. Varim ráda a pecu ráda bezne buchty, ráda vidim, ze jim chutná, ale nimrat se s vanocnim cukrovim me nebaví. Uklizim jako běžne, vanocni uklid nevedu.

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 19.12.17 21:53
@klárka14 píše:
Nic mne netěší. Vše dělám kvůli dětem, ale bez nadšení. Vzala jsem si dovolenou, abych poklidila, nakoupila dárky, dopekla cukroví.Poslala jsem děti do školy a místo těch činností jsem vlezla do postele a spala nebo zírala do blba. Nemám nic hotovoa žádnou chuť do toho. Co se mnou?

Dáváš úkoly sama sobě..dárky může nakoupit manžel, péct nemusíš a Ježíšek se narodil ve chlévě ne? Hoď nohy nahoru a relax, to ti pomůže asi nejvíc.

reny14
Ukecaná baba ;) 2401 příspěvků 19.12.17 21:53

Takovýhle stav je u mě normální, pokud obe děti nejsou doma. Plno práce a mě je to fuk, čumím do blba a nejsem schopná nic dělat :mrgreen:

Slečna Ferka
Extra třída :D 10029 příspěvků 19.12.17 21:54

@klárka14 Pokud trvá dýl, možná zvážit návštěvu psychiatra: první možnost - poradit se s praktikem.

Pokud je to dočasné (pár dní), můžeš být prostě vyčerpaná, opotřebovaná. Udělej jen minimum a naplánuj si nějaký relax, hned po Vánocích zkus vypnout, udělat si dovču sama nebo s kamarádkou… počítám, že budou argumenty „ale to nejde, nemáme peníze, v létě bude dovolená chybět“ - ale to ignoruj, protože pokud se zhroutíš, budeš doma chybět déle a bolestněji. Prostě se snaž zrelaxovat.

Ketris
Echt Kelišová 9355 příspěvků 19.12.17 22:50
@smurfka píše:
Co mám děti tak jsem taky vyhořelá:o))
nechce se mi uklízet, protože to nemá smysl ( za hodinu je všude bordel ), nechce se mi vařit..- člověk u toho stojí, piplá se s tím, a oni pak bud nechtějí, tak to letí do koše, nebo to sní za pět minut ( a pul dne v dupě ). Kupovat dárky nebo chodit po obchodech nesnáším odmalička..Když jsou děti ve školce a já mám volno, jen ležím a čučím na telku a vnímám že nic nemusím..ani sama pro sebe si ten oběd neudělám…vstřebávám ticho a to, že nemusím kolem nikoho skákat..
a chut do toho? já teda nevím, ale já nikdy neměla chut do povinností:o))

Asi tak :potlesk: :potlesk:

Verun83
Echt Kelišová 8682 příspěvků 33 inzerátů 20.12.17 05:09

Klid. Tak si poradne odpocin. Cukrovi bych koupila, zavolej pani na uklid, za par hodin bude uklizeno za par stovek, darky jsou opruz. Kupuje zasadne pres net uz v listopadu, takze uprimne te lituju, jestli je teprve budes shanet v obchodacich. Ale tak se muzete podelit s nakupovanim s muzem.

Nika079
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 20.12.17 05:19

To znám! Dávám nově mladší na 2 dny do školičky a když se vrátím ráno ze školky, pustim pračku, myčku, sklidim po snídani a dám kafe a koukám na televizi. Taková hodinka klidu je super. No ale pak tu lítám jako tryskomys (ne že by to večer bylo poznat). Napiš si seznam, detailní a skrtej, budeš mít radost z toho, jak to ubývá. Nejsem zastáncem americké mámy (naklizeno, uvařeno, vše zařízeno a hlavně to na sobě nedat znát a tvářit se dokonale). Mnohem důležitější je si to vnitřně užít! Teda bez dárků pro děti by to nešlo, ale ten zbytek záleží už jen na tobě :srdce:

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 1 inzerát 20.12.17 06:25

@klárka14 Udělej jen to nejnutnější…žádné přerovnavani skříní např. Když už odpočíváš, uvař si dobrý čaj, u toho si napiš seznam, co se musí nevyhnutelně koupit a pak vyraž do obchodu jen pro tyto věci a ničím jiným se nerozptyluj. A pak klidně zpátky do peřin, odpoledne něco málo poklid, ale hlavně buď v klidu a pohodě. Je jasný, že jsi za celý rok unavená, a jen co je trochu možnost(děti v trapu a volno od práce), tak tělo si chce odpočinout…
To bude dobrý, uvidíš…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >