Reklama

Asi jsem žárlivá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 18:18
Asi jsem zarliva

Ahoj, omlouvám se za anonym, přítel by to mohl najít.

Vim ze jsem zarliva a on to nenávidí, kdysi se kvůli tomu rozvedl.
Myslím ze to před nim hodne tlumím, vůbec se neptam, nevadí mi když někam jde, chovam se proste normálně.
Jenže uvnitř to ok není. Nemám asi moc sebevědomí i když on mi neustále rika jak jsem krásná apod a nemám důvod se bát ze me podvede, ale je to ve mne. Projevuje se to zejména ve společnosti když se věnuje jiným lidem. Okamžitě si přijdu odstrcena a pak mu to vyctu. Pozoruju ostatní páry jak jsou pořad u sebe ruku v ruce a ten můj se culi na kamarádky a ve mne to vre.

Co s tím? Ničím sebe i vztah. Když je s chlapama je mi to úplně jedno, třeba ať si me vůbec nevšimne. Jakmile jsou v tom ženy uz to sleduju a je to v pytli. Přitom me třeba letmo políbí do vlasů nebo se me dotkne ale ne, mne to nestačí. :-///

Nějaké rady?:) ze jsme magor mi nemusíte psát, to vim :)

Reklama

Reakce:

Elishka1
Závislačka 2579 příspěvků 01.01.17 18:25

Zkus na sobě zapracovat, ať si víc věříš - kadeřník, cvičení, oblečení, přátelé. Zlepšit sebevědomí, odvést i trochu pozornost jinam.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 18:28
@Elishka1 píše:
Zkus na sobě zapracovat, ať si víc věříš - kadeřník, cvičení, oblečení, přátelé. Zlepšit sebevědomí, odvést i trochu pozornost jinam.

Já se obavám ze tohle nepomůže, protože tyhle všechny veci dělám často a normálně. Asi to mam hluboko v sobě z dětství kdy se mi smál třídní ze mam křivý zuby. To je ale minulost:) Je to spis takový úplně blby majetnicky pocit :((

Elishka1
Závislačka 2579 příspěvků 01.01.17 18:32

Nj dětství :) psychologa bys třeba nezkusila?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 18:33
@Elishka1 píše:
Nj dětství :) psychologa bys třeba nezkusila?

I zkusila ale nevěřím tomu

Elishka1
Závislačka 2579 příspěvků 01.01.17 18:35

Tak to zkus, hlodá to v tobě a to pro vztah není dobré

SussieS
Závislačka 3810 příspěvků 01.01.17 18:41

Zapracuj na tom, ať už sama nebo s psychologem. Jinak to sežere tebe a časem i váš vztah

Ou
Závislačka 4987 příspěvků 01.01.17 19:37

Tak příčinu vidíte správně - je jím vaše poraněné, nedorostlé sebevěnomí a sebepřijetí.

Což je věc, která se dá proměnit k lepšímu. Nejspolehlivější cestou je psychoterapie.

Změnit vnější znaky -jako krásný účes, plastická operace a nebo šatník od nejlepšího stylisty v okolí žádnou reálnou změnu ve starých bolestech pronikajících na povrch nejistotou a žárlivostí nic neudělají.

To už je spolehlivější se modlit a věřit v Boha a soustředit se na to miluj bližního svého JAKO SEBE SAMÉHO. (ne vážně - důkladně prováděné modltiby mají minimálně dost zřetelné neurologické efekty - stejně jako jakákoliv jiná kontemplativně-relaxační cvičení, tudíž vhodně zvolená sada afirmací/matnter­modltiteb v přicházejícím záchvatu žárlivosti mohou dost pomoci.

V nabídce je také přehršel zázračných workshopů, ovšem v práci na sobě a sebepřijetí mají často jen placebo efekt. jedete tam, jste nadšená, ohromně si naplánujete, jak bude všechno jiné, že teď už je vám to všechno jasné a pak přijedete domů a celá ta energie do pár dní vyprchá a vy zase musíte na nějaký seminář. Touto cesotu se dá hodně získat, ale stejně tak je tu riziko, že se z člověka stane seminářová bohyně. http://marek.blog.respekt.cz/…rove-bohyne/

Proto je spolehlivější psychoterapie, i když musí být dlouhodobá a hlavně teda sebou většinou nenese ty euforizující pocity z báječného víkendu s lidmi tak svkělými, jaké člověk ještě nepotkal.

nostress
Extra třída :D 12889 příspěvků 01.01.17 19:42
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym, přítel by to mohl najít.

Vim ze jsem zarliva a on to nenávidí, kdysi se kvůli tomu rozvedl.
Myslím ze to před nim hodne tlumím, vůbec se neptam, nevadí mi když někam jde, chovam se proste normálně.
Jenže uvnitř to ok není. Nemám asi moc sebevědomí i když on mi neustále rika jak jsem krásná apod a nemám důvod se bát ze me podvede, ale je to ve mne. Projevuje se to zejména ve společnosti když se věnuje jiným lidem. Okamžitě si přijdu odstrcena a pak mu to vyctu. Pozoruju ostatní páry jak jsou pořad u sebe ruku v ruce a ten můj se culi na kamarádky a ve mne to vre.

Co s tím? Ničím sebe i vztah. Když je s chlapama je mi to úplně jedno, třeba ať si me vůbec nevšimne. Jakmile jsou v tom ženy uz to sleduju a je to v pytli. Přitom me třeba letmo políbí do vlasů nebo se me dotkne ale ne, mne to nestačí. :-///

Nějaké rady?:) ze jsme magor mi nemusíte psát, to vim :)

Zapracuj na svém sebevědomí, třeba za pomoci odborníka, jinak to může časem ohrozit váš vztah.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama