Asi mám doma malou autistku

996
18.11.15 20:19

Asi mam doma malou autistku..

Ahoj holky, vypada to, ze je moje mala 17 m. dcera autista.. Vcera me na to upozornila kamaradka, jejiz autisticka dcera se chovala stejne.. Jde to vubec takhle brzo zjisti objednany jsme zatim jen k detske dr. a to na utery a ta nas az pak posle dal.. Spis bych si potrebovala pokecat s nejakou maminou ce je na tom stejne nebo uz to ma u deti potvrzene.. Vubec nevim co me ceka jestli se to potvrdi.. :nevim: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
18.11.15 20:22

A jak se to projeuje u tbe dcery?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21392
18.11.15 20:23

Chová se stejně - to znamená jak? Ony tyto prognózy kamarádek obvykle bývají poněkud předčasné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
996
18.11.15 20:29
@MarieOVMUC píše:
A jak se to projeuje u tbe dcery?

Kdyz neco nechce neudela to, udela pravy opak. Ale to se stava jen kdyz ji to rekne nekdo „cizi“ =vsichni krome blizke rodiny, rovna si plysaky na posteli podel zdi, kostky dava do rad a kdyz je nekdo rozhazi da je do nich znovu.. Kouka stale na jednu pohadku respektive na vic ale na vsechny jen o smoulech kdyz pustim jinou- breci nebo odejde.. Cteme jen jednu knizku a to pribehy kralicka kdyz ctu jinou utece aby ji neposlouchala a nebo breci.. V predsini nam chodi rovnar boty..atd.. Joo a kdyz neji ruzovou lzickou tak je to katastrofa.. Vozime vsude aspon 3 protoze jinak do ni nic nedostanu, vsechny ostatni lzicky jsou „ee“
Ja jsem to do ted brala tak ze je po mne, sama jsem tak trochu puntickarka a vsechno musim mit srovnany ale kdyz mi to rekala ta kamaradka a docetla jsem se i o tech dalsich faktech tak tomu prestavam verit.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
996
18.11.15 20:31
@hanka.br. píše:
Chová se stejně - to znamená jak? Ony tyto prognózy kamarádek obvykle bývají poněkud předčasné.

Stejne hlavne v tom vyzadovani zajetych veci.. Koukala na smouly- uz vzdycky nude koukat na smouly..
Jedla ruzovou lzickou- uz nikdy nebude jist modrou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48675

@rézi2 tak popiš jak e chová, co dělá, naopak co umí. Klidně napiš do zpráv :hug: :hug: ale v 17m je hodně brzo. V tomhle věku mě vůbec autismus u syna nenapadl a že je tabulkovej :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18055

@rézi2 tak o má doma taky autistu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21392
18.11.15 20:33
@rézi2 píše:
Stejne hlavne v tom vyzadovani zajetych veci.. Koukala na smouly- uz vzdycky nude koukat na smouly..

No já nevím…Moje dcera si taky zamilovala jednu pohádku, na kterou koukala, dokud z dývka nelezly špony. Má oblíbený příbor. Pořádná moc není, ale nemá být až tak po kom. Já bych to neviděla černě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26277
18.11.15 20:35

@rézi2 nedělala bych předčasné závěry. Skoro všechna batolata jsou konzervativci. Můj první se kolem toho roka a půl taky choval podivně.
Podle pohádek bych neusuzovala nic, první se díval do 2 let jen na Krtka a nic jiného ho nebavilo, pak se půl roku díval jen na Macha a teprve kolem 3,5 rou byl schopný pohádky střídat.
Knížky jsme měli 3 a ty se točily pořád dokola a dalo velkou práci naučit na další.
Ano, může být nějaký problém, ale tohle je jen „kamarádka říkala“.
Co další projevy? Hraní s hračkama, oční a fyzický kontakt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
996
@ka2ka píše:
@rézi2 tak o má doma taky autistu :think:

Melo tam byt „mas“ nebo „mam“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@rézi2 jestli od mala vyrůstá v tom, že maminka uklízí a má ráda věci srovnane, tak to může být i tim :) a s tou lžičkou - kamarádčina dcera do roka a půl chtěla jist Pouze jídlo, které bylo bud bile nebo zelene :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26277
18.11.15 20:37
@rézi2 píše:

Ale nikde není psáno, že za měsíc to bude zelená lžička a Krtek. ;) Pokud k tomu budete přistupovat - už nikdy nebude jinou jíst, tak nebude, ale tu a tam bych to zkusila… Je to malé batole ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
18.11.15 20:38

@rézi2 hele ale tohle dělají nebo dělaly obě moje děti :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19164
18.11.15 20:39

@rézi2 Asi bych úplně neplašila. Dítě si skládá do řady (do vlaku) všechno, co jde, včetně např. kolíčků na prádlo. Je skoro posedlý tím, něco spojovat. Okolo roku a půl frčel jen krtek (postupně přidal i ovečku Shauna, statečná autíčka a reklamy na traktory a zemědělské stroje. Dnesky by sjel celé studio kamarád od začátku do konce, kdybych ho nechala 8) ). To samé knihy. Vždy tu jednu oblíbenou začínám nenávidět, protože číst jednoho krtka 3× denně dva týdny v kuse je na mě moc. Knihu o traktoru, kterou musel mít 5× denně po dobu víc jak měsíce jsem pak zastrčila hooodně hluboko do knihovny. Aktuálně frčíme na perníkové chaloupce (klidně třikrát hned po sobě). Před odchodem z bytu kontroluje, zda máme všichni včetně mimina čepici.
Myslím, že autista fakt není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
18.11.15 20:40

@rézi2 Toto je popis normálního takto starého dítěte, děti v tomto věku milují řád, vše musí být tak, jak jsou zvyklé. Kostky v řadě, plyšáci taky, lžička stejná, je to zcela normální, proto se taky dětem dělají rituály, pomáhá jim to v orientaci v tom velkém světě. Připrav se na to, že toto bude ještě několik měsíců trvat, tak abys nebyla nervózní, že to nemizí a že je dcera asi fakt autista:-) V tomto věku mohou být už některé signály, ale dítě je ještě tak malé a před sebou má tolik vývoje, že se ani zhruba diagnóza odhadnout nedá. Tebou vypsané nejsou ani signály, v tomto věku opravdu ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama