Nízká koncentrace likvoru

Anonymní
16.2.21 17:49

Asi mě trefí - výsledky likvoru

Ahoj holky,

dnes jsem po 8 týdnech obdržela výsledky vyšetření likvoru, cytologie v normě, porucha hematoencefalické bariéry neprokázána asyntézu IgG ani IgM nelze provést díky jejich nízké koncentraci v likvoru…Prej to tak prostě někdo má :/ Měla to některá z vás taky tak? Prej to tedy nejde zhodnotit skrze RS.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
49209
16.2.21 18:20
@Anonymní píše:
Ahoj holky,dnes jsem po 8 týdnech obdržela výsledky vyšetření likvoru, cytologie v normě, porucha hematoencefalické bariéry neprokázána asyntézu IgG ani IgM nelze provést díky jejich nízké koncentraci v likvoru…Prej to tak prostě někdo má :/ Měla to některá z vás taky tak? Prej to tedy nejde zhodnotit skrze RS.

To je celý? Klidně mi to nakopči do SZ.

Pro dg. RS jsou dost specifické oligopásy
https://cs.wikipedia.org/…prou%C5%BEek

Ale mám i pacienty s normálním likvorem a RS mají  :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 18:50

@Baba Díky, pošlu Ti to!

• Citovat
  • Nahlásit
120
17.2.21 12:11
@Baba píše:
To je celý? Klidně mi to nakopči do SZ.

Pro dg. RS jsou dost specifické oligopásy
https://cs.wikipedia.org/…prou%C5%BEek

Ale mám i pacienty s normálním likvorem a RS mají :nevim:

Ahoj, můžu se zeptat podle jakých výsledků se to tedy bere? Likvor mám v pořádku, ale na mozku nějaká ložiska a RS to prý není 8o děkuji :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49209
17.2.21 13:42
@Terka92 píše:
Ahoj, můžu se zeptat podle jakých výsledků se to tedy bere? Likvor mám v pořádku, ale na mozku nějaká ložiska a RS to prý není 8o děkuji :lol:

Jsou na to presna kriteria. Z hlavy si ty kombinace nepamatuju, ale myslim, ze kdyz ma s negativni likvor, musi byt na MR diseminace v case a prostoru - loziska ve vice danych lokalizacich a bud jedno z lozisek aktivni nebo nove lozisko na kontrolni MR.
Ten likvor je negativni malokdy, ale zrovna na podzim se mi sesli asi 3

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
17.2.21 19:23
@Baba píše:
Jsou na to presna kriteria. Z hlavy si ty kombinace nepamatuju, ale myslim, ze kdyz ma s negativni likvor, musi byt na MR diseminace v case a prostoru - loziska ve vice danych lokalizacich a bud jedno z lozisek aktivni nebo nove lozisko na kontrolni MR.
Ten likvor je negativni malokdy, ale zrovna na podzim se mi sesli asi 3

Děkuju za odpověď :) a co potom tedy? Když jsou na mozku ložiska ale likvor je v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat