Asi nám uteče pozemek

Anonymní
18.11.19 18:40

Asi nám uteče pozemek

Ahoj, potřebuji se vykecat. Hledáme už delší dobu pozemek na stavbu, před rokem nám jeden utekl doslova o pár hodin (druhý zájemce se rozhodl a rovnou podepsal rezervační smlouvu asi dvě hodiny před námi a licitovat o ceně nechtěli). A teď se bude scénář asi opakovat. Prý je na pozemek více zájemců, licitovat se bude, ale my asi šanci mít nebudeme. Nechceme na pozemek hypo, dostali jsme od rodičů peníze a ty použijeme. Je to krásné místo, přesně v lokalitě, kde jsem vždy chtěla bydlet… No jediná šance je, že se k tomu stavební úřad nevyjádří hezky (problém s příjezdovou cestou, který bychom si my klidně vyřešili, ale třeba ten další koupě chtivý nebude chtít, ale kdo ví, že) - na tento email čeká makléř, pak se bude když tak podepisovat.
Takže to vypadá tak, že o něj „zase přijdeme“. Jsem z toho smutná, protože to dalo dost práce, najít ho, počkat si, sehnat všechny informace. Tolik energie jsme tomu věnovali a stále nic :'(
Prosím anonymně, rodiče si zatím myslí, že bude pozemek náš, řeknu jim to, až to bude definitivní.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2577
18.11.19 18:46
@Anonymní píše:
Prý je na pozemek více zájemců, licitovat se bude, ale my asi šanci mít nebudeme.

Proč? Napadá mě jediný důvod, že nechcete dát víc peněz než druzí a to potom nevím, proč tady chodíte brečet nad rozlitým mlíkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
18.11.19 18:51

@Cenarius Souhlas, pokud na víc nemám, tak holt pozemek nebude. Já nechapu co chce zakladatelka řešit.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3066
18.11.19 18:57

Jo nám takhle utekl super byt, po kterém jsem fakt toužila. Ale bohužel. Víc peněz jsme dát nemohli a druhá zajemkyne ano. Není co řešit, zamrzí to, o to víc, pokud to není poprvé, ale to je život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21528
18.11.19 18:57
@mackA159 píše:
@Cenarius Souhlas, pokud na víc nemám, tak holt pozemek nebude. Já nechapu co chce zakladatelka řešit.. :think:

Proste je ji to lito.Mne by to taky nastvalo, ale proste to tak je.Bud na to mam a nebo nemam a zustane jen ta litost a nas.ani,co nic ale nevyresi, ze :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21528
18.11.19 18:58

A nebo rict rodicum, at pusti vic zilou, skrti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17689
18.11.19 19:19

Tak pokud je tam problém s příjezdovou cestou tak není o co stát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.19 19:19

Jestli ti to pomůže… Co má být se stane… Taky dlouho hledáme pozemek. Něco jsme našli. Je opravdu velmi malinký. A zjistili jsme, že jsme rádi, že jsme ho nekoupili, poněvadž je tam věčné břemeno kvůli kanalizaci. A když jsme kolem běhali a zjišťovali, tak jsme zjistili, že by tam mohl stát pouze dům o šířce 5 m a to z venkovní strany. Střecha jen sedlová a dům nemůže být ani moc vysoký. Taky mě to mrzí, poněvadž lokalita ok. Na tenhle bychom měli, ale nedá se. Ono by se nám to nakonec vůbec nevyplatilo. Takže všechno zlé bývá obyčejně pro něco dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.11.19 19:34

Taky jsme si užili, než jsme koupili pozemek. První byl za skvělou cenu, jen jsme později zjistili, že by bylo možná problematické na něm stavět, takže jsme se nakonec rozhodli, že ho nevezmeme. Další pozemky, které nám byly nabídnuty byly buď na nevhodném místě, malé nebo hodně drahé. A poslední nakonec klapl. Nejdřív vypadalo, že to nedopadne, (pozemek patřil několika lidem a jeden z nich se docela cukal, ikdyž tam nikdy stavět nechtěl), ale nabídli jsme více peněz a pak už to šlo najednou jako po másle :palec: :lol: Bylo to celé hodně stresující období i jsme se víc doma hádali a já už to chtěla vzdát. Vždycky jsmem se k nějakému místu upla a pak to nevyšlo a já už se tam vždycky viděla bydlet a byla si jistá, že to byl ten pravý pozemek :lol: Držte se :palec: Jednou to určitě taky vyjde. Chce to jen trpělivost. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
35471
18.11.19 19:48

Za prvé nemá cenu se užírat něčím, co jsi mohla mít a nemáš. Mohla jsi být třeba královnou ze Sáby a asi nejsi, že jo. :nevim: Další věc je, že jestli je jednání s makléři k ničemu, podívat se po pozemcích a oslovit přímo majitele, pak bys jednala pouze s ním, to jste nezkoušeli? (pokud tedy makléři majitel něco nepodepsal, ale i to se dá obejít)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.19 19:50

Díky za podporu! Já jsem z toho právě už taky vyčerpaná, stále někam jezdíme, já se tam už úplně vidím (i když se snažím to nedělat - nemůžu si pomoc), představuji si tam domeček… Už je toho na mě moc, trochu nás tlačí i čas - chceme miminko, přítel je starší, ale já se bojím s mimčem v nájmu, často na facebooku vidím zoufalé lidi shánět nájem s miminkem a nikdo je nechce. Doufám, že se stane, co se má stát… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
47495
18.11.19 20:08

Nam takhle utekl bungalow, ktery jsme si vybrali od mistniho developera a nejvic si ho pral muj muz. Ten chlap vzdy postavi hrubou stavbu. Najde kupce a zbytek dodelava na prani.
Celych 8 mesicu nam drzel bungalow 4 + kk, kde byla moznost pokoj pristavit a cekal, az prodame barak ve meste. Pak prisel, ze ho chce expartnerka, takze ji dal prednost. Nastesti mel dalsi baraky rozestavene, takze nam nabidnul jine. Neco zle je i pro neco dobre. Nemame bungalow, ale mame ve vedlejsi vesnici patrovy 6 + kk. Jen to trvalo 3/4 roku dyl. A vysel stejne. Bungalow jsme puvodne obreceli a v konecne fazi jsme radi, ze nevysel. Strategicky je to lepsi.
Vydrz. Ono to vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11764
18.11.19 21:27

Nehledej jen pozemky, co jsou v nabídkách realit. Často je rychlejší a levnější si vyhlédnout pozemek, zjistit, zda je v územním plánu určený k výstavbě a pak oslovit přímo majitele. Vaší výhodou je, že máte peníze v hotovosti a nemusíte čekat na nějakou hypotéku. To je u majitelů pozemků velký plus, u realitek bohužel mínus. Realitka dá často přednost zájemci s hypo, protože jim z toho většinou kápne i nějaká provize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5282
18.11.19 21:50

Nám takhle několikrát o fous utekl byt… Hledali jsme dva roky, ceny rostly, já byla na prášky… Nakonec jsme chytli byt, který byl v lepším stavu a na lepším místě než všechny před ním :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 09:41

V dnešní době si člověk nemůže dovolit jednu zásadní věc: být chudý.

Další věc je, že spousta lidí má obrovskou propast mezi materiálními představami a materiální realitou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama