Asi nemiluji svého přítele?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 01:24
Asi nemiluji svého přítele?

Ahoj všichni. Potřebovala bych poradit. Už jsem z toho všeho špatná. Je mi 21 let. Mám přítele se kterým jsem rok a půl. Je strašně hodný. Toužila jsem po něm a nakonec ho mám, ale na všechno jsme šli hrr asi po dvou měsících vztahu jsme si našli byt a tak. Jenže teď o silvestra se mi stala taková věc. Mám kamaráda, který mě asi před pěti lety odmítl, když jsem se do něho zamilovala. A po té jsem po něm bezmála toužila asi další 3 roky. Vždycky když mi napíše, tak jsem v tom zas a zas. Mám pro něj asi nějakou slabost či co. Jenže o silvestra mi napsal něco co mě totátlně zazdilo a překvapilo. Něco tak krásnýho, že to snad není ani možný. My se vídáme jen občas, protože teď bydlím docela daleko. Ale nikdy jsme spolu nic neměli.. s mým přítelem to taky není jako dříve :( Oba jsme neustále v práci a vůbec se nevídáme. Sex už taky moc nemáme, protože když mám volno já tak je přítel v práci a volno jsme spolu neměli ani nepamatuju :( mám ho strasne moc ráda. Ale asi uz ho nemiluju, ale nedokazu si zivot bez nej predstavit. Má skvelou rodinu. Všechno je uzasny. Jen prostě ta láska k němu se nějak vytratila. Nevíte jak to třeba napravit?
Kamarád mě sice chce, ale já vlastně sama ani nevím co chci. Spíš napravit vztah s mým přítelem, protože asi 100% vím, že o někoho takovýho přijít nechci :(

Reakce:
Prtulak
Kecalka 428 příspěvků 16.01.19 01:51

Každá rada tady drahá. Co zkusit „utnout“ vztah s kamarádem a zkusit zapracovat na současném vztahu? Udělat si nějakou hezkou dovolenou, víkend, výlet a uvědomovat si, co na něm máš ráda, čeho si vážíš…?Někdy člověk vymýšlí „kraviny“ a pak lituje. Přitažlivost je strašně silná, ale opravdu má ten druhý to, co do života chceš? Na druhou stranu jsi mladá… Tak nevím no… :nevim:

Ginella
Kecalka 179 příspěvků 16.01.19 06:31

A to že už ho nemiluješ sis připustila už dřív nebo až když ti napsal ten kamarád? Já být tebou, tak zapracuju na vztahu s přítelem. Případně bych zůstala sama, ale určitě bych nešla z jednoho vztahu do druhého.

terinka4444
Hvězda diskuse 69517 příspěvků 16.01.19 07:22

Je ti 21 let, jsi sotva dospělá, máš celý život před sebou. Nevěřím moc na to, že se vytratí láska po roce a půl nebo po dvou, že se to dá jako napravit a opravit a znovu se zamilovat. Nejste manželé, nemáte nic společně vybudováno, hlavně tam nejsou děti. Po roce a půl máte být stále bláznově zamilováni, stále motýlci, ne myslet na to, že ho nemiluju, že se mi podlamují kolena z někoho jiného a řešit, jak zase udělat dobrý vztah s přítelem. To mohou řešit manželé po deseti, dvaceti letech, kdy se snaží udržet rodinu a hlavně děti, ale ve 21 letech po roční známosti? Hele ne. Prostě bych to ukončila a hledala životního partnera dál.

Paola21
Závislačka 3675 příspěvků 16.01.19 07:29

Promluv si s přítelem a zkuste si sladit směny. Určitě nezahazuj vztah jen kvůli tomu, že ti nějaký jiný maník napsal „něco moc krásného“.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 893 příspěvků 16.01.19 07:44

Je ti 21, zalezi jestli ti na dlouhou dobu tenhle chlap staci, nebo chces poznat i vic chlapu a mit vic zkusenosti…

Ou
Kelišová 6212 příspěvků 16.01.19 09:22

Napravit vztah s tím současným můžeš - pokud spolu začnete trávit čas a to tak, že budete aktivně dělat něco, co vás baví a zajímá.

Pokud to nepomůže, tak nemá smysl spolu zůstávat jen proto, že se bojíš stát na vlastních nohách.

Mart81
Závislačka 3783 příspěvků 16.01.19 09:41

Asi u vás přechází období zamilovanosti / přitažlivosti. To prý trvá od půl roku, až po dobu tří let. Teď jde o to, zda se to promění na dlouhodobější lásku nebo ne a zda podoba a intenzita té lásky bude pro vás dostačující. To už hodně záleží na vaší práci.

Také je možné, že váš současný stav oslabení přitažlivosti vůči příteli je způsoben především dočasným vzplanutím k tomu druhému. Že si přítele sama zošklivujete, abyste si omluvila své reakce. Co čemu předcházelo.

Pokud si chcete přítele udržet, ukončete komunikaci s tím druhým, vyžeňte si ho z hlavy a cíleně vytvářejte příjemné zážitky s přítelem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 17:57
Láska a schizofrenie

Mám skvělou přítelkyni,ale nemiluje mě jen že mě má moc moc ráda.Sama to říká že to nedokáže je schizofrenička a vždycky se náš vztah zhorší když je hospitalizova­ná.Minule se semnou i rozešla,když už jsem se s toho skoro vylízal a ona se vrátila s psychiatrie tak se mi omlouvala že mě chce jen že tu lásku nedovede cítit.Nastěhovala si věci ke mě i s jejím dítětem mě začala sbližovat.Vše bylo v pořádku.Až do konce roku kde jí hospitalizovali a zase se to začíná opakovat odtahuje se a brečí že mi nedokáže dát lásku.Tak jsem si jí na tvrdo zeptal zda se chce rozejít a ona že ne že jsem nejlepší a že semnou chce být i v budoucnu,Tak nevím jak a co dál?Moc jí miluju,ale jak nekdo muže chtit cloveka co nemiluje a mít s ním i budoucnost.Co byste mi doporučili.

Lucie_Sx
Závislačka 3385 příspěvků 16.01.19 18:21
@Anonymní píše: … že o někoho takovýho přijít nechci :(

Musíš vědět, že nechceš přijít O NĚJ, ne o „někoho takovýho“. Zapomeň na to, jak je strašně hodný, jak má skvělou rodinu a to co ti říká rozum, a podívej se, co ti říká srdce. Chtěla bys s ním děti? Rodinu? Dovedeš si představit, že jsi za 20 let pořád s ním a pořád je to dobré? Jestli ne, tak to prostě není ten pravý, nemá cenu mu lhát a zůstávat s ním jen proto, že jsi zatím nepotkala lepšího.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >