Asi neumím měřit s bezkontaktním teploměrem

1076
7.3.16 11:09

asi neumím měřit s bezkontaktním teploměrem

Ahoj maminky, popíšu svojí anabázi s bezkontaktním teploměrem. Moc jsem si ho přála, měřit tříleťandu v zadečku je hrozný opruz a v podpaží pět minut klasický rtuťák neudrží. Dostala jsem na to od našich dva tisíce, no a už mám druhej model - oba by měly být lékařský, Termoflash a Cermio, první jsem vrátila a druhý není lepší! Mě a manžela změří na čele vždy naprosto přesně - oba modely, ale u toho děcka mi to nějak nejde. Doléčujem virózu, ráno přeměřím a nadskočím, že 38,4 - a v zadečku po odečtu půl stupně, 36,5! dítě jsem osahala a teplé se mi nezdálo! Zdá se mi že na to má vliv ofinka - když se pod ní trochu opotí, pak taky na každém místě na čele to ukazuje i o stupeň jinak - jen na dítěti, na mě všude stejně. Když se kouká chvíli na televizi, bezkontakťák vždycky potom hlásí horečku, po které není v zadečku ani stopy…atd, atd… Prosímváš čím to je, proč to na nás funguje a na děcku ne? Hrozně bych chtěla tímto způsobem měřit teplotu, ale tak, abych se na to mohla spolehnout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15534
7.3.16 11:13

Bezkontaktní teploměry jsou jen orientační - bylo mi řečeno uz v porodnici at je neporizuji. Ale proc měří dite jinak nez vas to nevim. Pochybuji, ze by diky ofince měla na cele horecnatou kůži

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
552
7.3.16 11:23

Stejný problém resime taky. Koupili jsme drahy bezkontaktni, aby jsme pohodlne zmerili i v noci a tak. Ted je zrovna malý nemocny a teploměr občas ukáže i 41! A v zadečku ma treba „jen“ 39,5. Ale jakmile je bez teplot měří presne. Zahodila bych ho do koše. Dr. rikala, ze tyto teplomery nemeri presne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3265
7.3.16 11:27

@Rezii Taky tě asi nepotěším. Náš bezkontaktní měří taky naprd. Kupovala jsem ho na základě referencí, ale stejně si měří jak chce. Během třech měření po sobě, naměří vždy diametrálně odlišné hodnoty, i když mezi měřením dělám doporučenou minutovou pauzu. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
7.3.16 11:30

Taky mame tyto zkusenosti. Zmerim teplotu a ukazuje 37,8. Cela vydesena merim znova a teplota na je 36,9.
Mame od hartmanna, uz ho nepouzivam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22835
7.3.16 11:34

Já mám bezkontaktní, co jde strčit i do ucha. Mám zvyzkoušeno, že to taky měří naprd (zpocení, čepice, spaní na polštáři, vypití teplého čaje… a lítá to jak na houpačce).
Nakonec sem zjistila, že to ještě nejlepší výsledky dává, když měřím v oušku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
7.3.16 11:43

@Rezii
Mám stejnou zkušenost, jsou to krámy… :roll:
Ty do zadečku zase neměří v podpaždí, taky pořádně nevím čím měřit, lihové mi nejdou zklepat. Zlaté staré rtuťáky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
7.3.16 11:46
@hehehe píše:
@Rezii
Mám stejnou zkušenost, jsou to krámy… :roll:
Ty do zadečku zase neměří v podpaždí, taky pořádně nevím čím měřit, lihové mi nejdou zklepat. Zlaté staré rtuťáky…

My rtuťáky ještě máme a dají se i ještě sehnat - ale malá je neudrží tak dobře a dlouho, jak by bylo potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
7.3.16 11:53

@Rezii
Tak jedině jí to tam přidržovat a třeba jí u toho číst z knížky, nebo u sledování pohádky, aby to jakoby nevnímala. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
7.3.16 11:54

@hehehe Jo, já vím. Malá trpí na noční horečky, šlo mi hlavně o to. Takže prostě bezkontaktní jsou asi k ničemu…:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
7.3.16 11:59

@Rezii
A myslíš, že by se ti probudila? Kdyby si jen lehce strčila do podpaždí ve spánku a přidržela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.3.16 12:10

@Rezii Zdravím, já mám od Hartmana a jsem celkem spokojená, malé je 10,5 měsíce, už párktát horečnu/teplotu měla a podle bezkontakního se orientuju, jestli je nutné budit, nebo přeměřit v zadečku. Nejde to brát přesně, ale když ukazuje bezkontaktní například kolem 38, tak je to pro mě důvod přeměřit, pokud kolem 37 a méně, tak nebudím a neotravuji malou rektálním teploměrem. Samozřejmě, že nesedí hodnoty na bezkontaktím a rektálním, ale rozdíl horečka/normální teplota je znát a v zadečku jsem si pak potvrdila, že měří dobře. Když si nejsem jistá, nebo se malá hodně cuká, tak přeměřím několikrát a beru hodnoty, které se přibližně opakují.
Mě měří dobře, manžel má asi horkou hlavu, jemu naměří vždy přes 37, ale zase vím, že to je tím pádem u něj normální. Nezkoušela jsem ho měřit při horečce, ale předpokládám, že to bych naměřila teplotu mnohem vyšší než 37.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10861
7.3.16 12:14

Já buď neumím měřit ani normálním digitálem, nebo jsme extrémně chladnokrevná rodina (průměr ca 34,3°C).
Ve finále jsem se usnesla, že horečku poznám pohmatem/polibkem, stejně tam bývají i jiné příznaky a u dr. na dotaz na teplotu říkám „nenaměřila jsem“ - ona si mladou stejně změří sama.
Myslíte, že je teploměr u běžného dítka nad 3 roky zásadně důležitý? :think:
Pokud mám shánět nějaký normálně měřící, tak chci silný argument.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
7.3.16 12:23

@Rezii - my mame teplomer na dalku od Hartmana a taky si meri jak se mu chce. Jak tady nekdo psal, jestli ma syn teplotu poznam polibkem na celo a pak mam digitální do podpazi. Myslim ze je taky od Hartmana, a ten meri dobre. U bezkontaktního teplomeru staci, aby jsi zmerila dite na miste kde melo zaborenou hlavicku do polstace a hned mas 38. Ja to kolikrat i 3× opakuju a pokazdy jina teplota a velky rozdil mezi naměřenými hodnotami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
7.3.16 12:23

@Knihomyš
Já třeba neodhadnu, jestli je teplota 38 nebo už 39, a do 38 nic dávat nechci, při vyšší už bych srážela, takže pro mě je to docela důležité info. :think:
Naše Dr. bere jen MÁ NEMÁ, tvoje odpověď by jí neuspokojila, už vidím, jak by protočila oči. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama