Asi potřebuji slyšet, že je to normální!!!!

Anonymni
23.2.08 22:31

Asi potřebuji slyšet, že je to normální!!!!

Nedávno jsme se s manželem rozhodli, že se pokusíme o druhé dítě. Nechceme mít doma jedináčka. Byla jsem to já, kdo s tím začal. Manžel chtěl nejdřív čekat, ale už jsme si to tak nějak naplánovali. V létě bychom se mohli oficiálně začít „snažit“.
A já najednou dostala strach. První těhu. bylo v pohodě i porod. Před tím jsme měli jedno špatné /molu/.
A já se začala bát. Co když to nepůjde, problémy s otěhotněním, pak všechny kontroli, testy, budu to všechno zvládat?
Vím, je to blbost. Druhý dítě chci, ale nějak potřebuji slyšet, že to tak má každá. Nebo nad tím moc přemýšlím?
Omlouvám se, že s tím otravuji.
díky všem za případné komentáře, i kritizující
a promiňte, že jsem anonym

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
23.2.08 22:37

Ahoj, strach je normalni a zvladnout se to taky da.

Prvni tehu rizikove od 18tt, druhe tehu uplne to same, takze genetik rikal, ze mam spatne tvarovanou delohu a lepsi to nebude. Aspon s tim do budoucna pocitame. Navic mi ve druhem tehu zjistili tehu cukrovku, coz znamena litani po doktorech navic, plus samoodbery a behani s nimi do laborky. To vse jsem absolvovala s tehdy rocni dcerou a pupkem, pri rizikaci!!! Dnes mi to prijde silene, ale ve skutecnosti, kdyz musis, tak musis.

Taky zalezi na tom jak stare je prvni dite. Holky mam brzo po sobe, takze to bylo narocnejsi. Starsi zacala chodit az mesic pred porodem!!!
Ohledne testu. Pokud uz jedno ditko mas, ver mi, ze nebudes mit cas premyslet. Kdyz mas nejake povinnosti, tak to utece desne rychle.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
23.2.08 22:51

Zvládneš to i se strachem - ten je prostě normální… A víš co je divné - až to nastane, tak prostě budeš zvládat a strach tě nebude brzdit. Prostě budeš muset zvládat…

Tak ať se brzy zadaří :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
24.2.08 06:31

Neboj, zvládat to zvládneš, i s tím strachem.
Já jsem se zase vůbec u druhého nebála a dvakrát to dopadlo špatně. Tak jsem se bát začala :(
Teď jsem zase těhotná a beru to tak, že to může dopadnout jak chce a já s tím moc nenadělám a tak se už zase nebojím, strach je k ničemu. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
24.2.08 08:47

jojo, strach je urcite normalni, dneska jsem mezi 4-5.30 rano nemohla spat a resila svuj druhy porod, o kterem vim jiste, ze bude komplikovany… a to jeste ani nejsem tehu… :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
24.2.08 09:39

Ahoj Handulinko.-) treba to podruhe nebude tak komplikovane - nekdy se to podruhe zadari sup sup a je to. A jindy - ten co mel prvne lehky porod - si to muze"uzit" .-(

Strach je ale podle me uplne normalni, taky bych časem ráda měla druhé dítko - a už teď se děsím - ne těhu a porodu - ale toho potom - nevyspání, stres, k tomu druhý prcek - to mě děsí :roll: řádně. Na druhou stranu, naše maminy to zvldály taky - a když tady vidím třeba tři, čtyři metříky - tak jen tiše obdivuju!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
24.2.08 09:52

Kdyz ja mela takove komplikace, ze me rozrezavali, presivali…, pruchodnost porodnich cest rozhodne nedava sanci na normalni porod - roztrhala bych se asi uplne vsude jeste nez by hlavicka miminka doputovala „k vychodu“. Takze to bude holt planovany cisar, ktery mi opet zaruci, ze nebudu moct byt s miminkem hned a porad… Proto chci rodit v Neratovicich, kde maji i maminky po cisari detatka hned na pokoji u sebe a muze se o ne starat treba tatka. Kdyby to takhle vyslo, tak budu stastna.

Maminky mnohorodicky maji take muj neskonaly obdiv!!! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.2.08 11:56

Díky,
přesně tohle jsem potřebovala slyšet, že je to normální.

Já jsem měla porod v pohodě, dokonce mě to i bavilo :-).

Jenže mi příjde, že čím toho člověk víc ví, tím se víc bojí.

Ale je fajn vědět, že to člověk neprožívá sám. A asi je normální, že nad tím přemýšlíme.

A je ještě fajn, že si tady o tom můžem napsat víc.

díka Martina

• Nahlásit
  • Citovat
184
24.2.08 15:31

Skoro kažkou noc řeším porod, byť jsem oba měla úplně v pohodě…
Strašně se těším na miminko, i když se děsím, jak to s třema prckama zvládnu. Prostě hurá na to a pak to nějak půjde, musí to jít :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama