Asi se rozvedu. Už nemůžu

Anonymní
28.2.16 10:29

Asi se rozvedu. Už nemůžu

Máme ročního syna, čekám druhé dítě a manžel stavi dům. Bydlíme už rok a půl u mého táty v byte, za pár měsíců se stěhujeme. Asi idylka… ale ja už nemám dílů ani náladu na jednoho z těch brucounu. Manžel se probudí a hned se tváří jako kakabus. Na me se sotva podiva a ani nepozdravi. Hned si všímá Dítěte. Ale pak zaleze do postele a jde do spat probdelou noc u tv s mobilem v ruce. Pak se vyspi a zmizí na barák. Na společný víkend ne pojedeme, není čas, stavi přeci dum. Ale ted vybral 5000 na pětidenní soustředění s fotbalem.na to čas i peníze jsou. A ja sama doma s tátou, který je druhý brucoun. a nic mu není po chuti. A ja už nemám energii to zvládat. snažím se byt nad věcí a byt v klidu kvůli miminku.ale nejde mi to. Rozvod nic nevyresi, ba naopak. přeju si aby to bylo všechno zas jako dřív. Bylo to fajn. Nepište mi tu nic o hormonech, prosím. To je jen tak, když dojde trpělivost a přeteče pohár. A najednou zjistíte, že už nemáte z ceho dávat, protože vlastně ani nedostavate, najednou vam dojde, za co v domácnosti a v manželství funguje te a co se od vás očekává. Pak se mi nemůže nikdo divit, že nemluvim, brzy usínám, v noci čumim, ráno jsem na palici a přitom me ceka dítě, kuchyně, úklid, vaření a praní. Pořád dokolečka. Nemůžu si ani na hodinu skočit na těhotenský cvičení, musel bych se synem. To je přesně co potřebuju… dekuju pěkně. Achjo.blba situace. Věřim, že se vyresi prestehovanim do baráku. Jinak je to k pláči, pokud ne.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
28.2.16 10:34
@Anonymní píše:
Máme ročního syna, čekám druhé dítě a manžel stavi dům. Bydlíme už rok a půl u mého táty v byte, za pár měsíců se stěhujeme. Asi idylka… ale ja už nemám dílů ani náladu na jednoho z těch brucounu. Manžel se probudí a hned se tváří jako kakabus. Na me se sotva podiva a ani nepozdravi. Hned si všímá Dítěte. Ale pak zaleze do postele a jde do spat probdelou noc u tv s mobilem v ruce. Pak se vyspi a zmizí na barák. Na společný víkend ne pojedeme, není čas, stavi přeci dum. Ale ted vybral 5000 na pětidenní soustředění s fotbalem.na to čas i peníze jsou. A ja sama doma s tátou, který je druhý brucoun. a nic mu není po chuti. A ja už nemám energii to zvládat. snažím se byt nad věcí a byt v klidu kvůli miminku.ale nejde mi to. Rozvod nic nevyresi, ba naopak. přeju si aby to bylo všechno zas jako dřív. Bylo to fajn. Nepište mi tu nic o hormonech, prosím. To je jen tak, když dojde trpělivost a přeteče pohár. A najednou zjistíte, že už nemáte z ceho dávat, protože vlastně ani nedostavate, najednou vam dojde, za co v domácnosti a v manželství funguje te a co se od vás očekává. Pak se mi nemůže nikdo divit, že nemluvim, brzy usínám, v noci čumim, ráno jsem na palici a přitom me ceka dítě, kuchyně, úklid, vaření a praní. Pořád dokolečka. Nemůžu si ani na hodinu skočit na těhotenský cvičení, musel bych se synem. To je přesně co potřebuju… dekuju pěkně. Achjo.blba situace. Věřim, že se vyresi prestehovanim do baráku. Jinak je to k pláči, pokud ne.

hm z vašeho vztahu vyprchala laska a takovy to „nyny“ proste aby se jeden tesil na druhyho a s prichodem prcka to lepsi nebude pac to budes uplne hotova ze dvou deti nevyspala a on ještě vic nevrlej takze o to vic si te nebude všímat bude nastavnej a chodit si na tyjeho fotbaly a psat si s nekym ;) v lepsim pripade si najde jen nekho na sex a pokec pac chlap si potřebuje nejak ulevit když se netesi domu v tom horsim se ti zamiluje a bude po vsem takze za me si s nim poradne promluv co vlastne kdo chcete a jak ;)

• Citovat
  • Upravit
26205
28.2.16 10:36

No když se rozvedeš, tak si fakt nepomůžeš…spousta maminek to má dokolečka - praní, úklid, vaření…a jak jsi na tom s kamarádkama? Stěžuješ si, že ti chybí síly…manžel „jen“ staví barák anebo k tomu chodí i do práce? Jestli chodí do práce, tak těch sil mu asi taky moc nezbývá a třeba chce mít dům hotový co nejdřív, protože mu možná bydlení u tvého táty nevyhovuje…no nemyslim si, z toho co popisuješ, že je to u vás na rozvod, jasně nevyhovuje ti to, ale i ty sama toho můžeš dost změnit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
28.2.16 10:37

Sorry, jestli ti to prijde drsne, ale v tomhle pripade opravdu - jake si to udelas, takove to mas… :nevim:

stezujes si, ze manzel stavi dum (pro stavbu se rozhodnul proti tve vuli? mimochodem, co by za to mnozi dali, mit vlastni dum), stazujes si na bydleni u otce (co takhle byt stastna, ze mas otce, co pomuze, kdyz je treba? on vas nekdo nutil, tam jit bydlet?), stezujes si na bruceni manzela (on se zmenil az po druhem otehotneni? predtim byl uplne jiny?)

mimochodem, tak se rozved, budes sama na dve velmi male deti, bydlet muzes zustat u brucouna otce a zacvicit si nepujdes jeste tak 3 roky. pokud sama chapes, ze rozvodem se nic nezlepsi, tak zacni veci resit uprimne a bez emoci! s manzelem, rict na rovinu, ze si chces odpocinout a ze chces zlepsit vas vztah a travit aspon nejaky cas spolecne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18156
28.2.16 10:41

A tvuj tatka by chvilku dite nepohlidl, abys mohla na to cviceni? Nebo treba ne na cviceni, ale dej syna vecer spat, popros ho, kdyby se probudil, at ho chvilku obstara a ty se jdi projit za kamaradkou, cokoli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22293
28.2.16 10:43

Není nic lepšího, než si s takovým člověkem v takové situaci pořídit druhé dítě a pak žalovat, jak je to s ním hrozný, co ty musíš co nemůžeš. Nechápu, nepochopím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4328
28.2.16 10:48

A co si tim rozvodem pomůzeš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.2.16 10:51

Mare všechny pravdu.ja to všechno z rozumoveho h disk a chápu. Jsem šťastná, že stavime, je mi ovsem vyčítáno. ze jsem si těhotenství pěkně vybrala a nemusím makat na domě, protože jsem bud těhotna a nebo kojím, tak nedělam těžke věci. Jinak me manžel přemluvil ze to druhý zkusíme a bud to vyjde ted a nebo pak někdy… a vyšlo to napoprvé. K tátovi jsme se přestěhovali z vlastni vzle. Už jsme tu bydleli. kvůli penezum, abychom ušetřili a předtím jsme bydleli v podnájmu ve 3.patře a bez výtahu. Ani s břichem a tahat kočár a miminko nahoru, to bych se zvencla. A ted ještě s dalším břichem. Snažím sama sebe uklidnit a vydržet to a snažím se o konverzaci a spolecna témata aspoň k hovoru, když ne aktivity. Ale prostě mi došly sily, chápete? Manžel s tátou mají ponorku, ja se snažila roztristit napětí. Jedinou radost nám dela syn. Ale to je to jedine. Kdybychom se s manželem aspoň hádali ale my mlcime! V mobilu hraje hry. porad dokola. Já sedim a čumim s nim na bednu a ptám se na stupidity, jak bylo v práci a co měl k obědu. Každý den. Po břiše me nepohladi, nezepta se jak jsme se meli my. o tátovi řekne že je hroznej. Tot vše. Ne umyje nádobí, o luxování Prosím, s břichem mi to jedno jde a pak je mi zle. Do prace chodi, tam jerád, baví ho to. Když se zeptám na něco oh dne stavby, odsekne. Já mám spoustu kamarádek, chodíme často ven, doma jsme zpět kdy on se má vracet z práce. Pak zapne sport v tv a chce po synu aby bylo ticho aby slyšel.

• Nahlásit
  • Citovat
7590
28.2.16 10:53

Cas na sebe si musíš vybojovat, kor, když jsi mezi chlapama. Oni neví, co se ti rodí v hlavě. A hlavně by jste si měli promluvit vy s manželem, on to také nemá lehké, když staví barák. Sám, bez pomoci, o svém volnu, po své práci… A to soustředění bych mu dopřála, třeba využila i toho, aby jsi se s ním domluvila, aby si udělal i čas na vás.
Tady to není o rozvodu, tady je to o tom, podpořit a zachovat rodinu. Vy jste se vrhli do dětí, než jste si zajistili bydlení, otec je možná bručoun, páč mu tam překážíte, nemá svůj klid.
Jste všichni ze sebe podráždění, naopak máte všichni právo na svůj klid a nevíte, jak si vyjít vstříc nebo jak si o to své říci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10545
28.2.16 10:54

Taky nevím, o co Ti jde, když tu vypisuješ, že Ti nemáme říkat, že jsou to hormony… místo toho, aby sis sama řekla „jo, to budou hormony, až se miminko narodí, bude to lepší“.

Popravdě, pak nemá být tolik dětí z rozvedených rodin, když ženy svoji krizi a nespokojenost neřeší tak, aby vztah udržely (komunikace, práce na vztahu s manželem, poradna atd.), ale rozvodem.

Sorry, ale v tom přístupu, co máš, Tě opravdu nepodpořím. Měla by ses sebrat a udělat něco, co bude ve prospěch rodiny a dětí.

Jinak Tvoje pocity celkem chápu, taky jsem po dvou letech byla na palici (a to muž byl milý a snažil se - ale zase nestavěl barák) a šla jsem aspoň na dva dny do práce… ale holt když sis pořídila druhé dítě, tak jsi v rozletu omezenější.

K věci můj oblíbený citát: Úspěch je mít to, co chceš. Štěstí je chtít to, co máš. Co tak se naučit být šťastná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
712
28.2.16 10:55

Hm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22293
28.2.16 10:59

Sotva uvěřím tomu, že tě manžel k dalšímu těhotenství přemlouval. O přemlouvání asi nemůže být řeč, že? Co říct? Přeci máš i ty svůj rozum, abys vyhodnotila, že na další těhotenství není vhodný čas. Teď už nic neuděláš. Zkus prostě doufat, že dostavbou domu se vaše situace zlepší. Stejně ti nic jiného nezbývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
28.2.16 10:59

Hele, na jednu stranu tě chápu. Na tu druhou si zase myslím, že jsi ovliněná hormonama. i když to nemám psát - a taky že to na tebe prostě padlo, taky se mi to stává.
Hele, barák dělá pro vás, tak mu to soustředění dopřej a nevyčítej, on taky potřebuje vydechnout a to i sám bez vás. Můj taky sem tam někam jde nebo jede sám. :nevim:

Vím jaký to je být skoro na všechno sama - můj muž už rok rekonstruuje barák, já jsem doma s dětma. Donedávna jsem byla jen s nima doma, protože on jezdil ještě po práci (děla 6.30-18, někdy dýl) na barák nebo dodělával resty tady okolo baráku mojí babi, kde bydlíme teď. Já mám na hrbu to co ty, jen místo táty tu mám 81letou babi, která taky už potřebuje s lecčíms pomoct. Ale zase si třeba na chvilku bere děti k ní do bytu, ale to musím být doma, protože už je po 3infarktech a nechci riskovat. A víkendy? Ty jsem sama úplně, protože babi má program svůj a muž je pá-ne na baráku. V týdnu je podrážděný a unavený, když mu řeknu, at se šetří, tak dostanu vynadáno, žekdybych mu pomáhala na baráku, tak… Jenže to moc nejde, děti nikdo nepohlídá a s nima to nemá smysl - jaro/léto už to zas bude o něčem jiném, to budou na zahradě.

Rozvod je blbost, budeš rtoho mít daleko víc plný brejle ;) Chápu, že ti došly síly, ale bude líp, věř mi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7590
28.2.16 11:01
@Anonymní píše:
Mare všechny pravdu.ja to všechno z rozumoveho h disk a chápu. Jsem šťastná, že stavime, je mi ovsem vyčítáno. ze jsem si těhotenství pěkně vybrala a nemusím makat na domě, protože jsem bud těhotna a nebo kojím, tak nedělam těžke věci. Jinak me manžel přemluvil ze to druhý zkusíme a bud to vyjde ted a nebo pak někdy… a vyšlo to napoprvé. K tátovi jsme se přestěhovali z vlastni vzle. Už jsme tu bydleli. kvůli penezum, abychom ušetřili a předtím jsme bydleli v podnájmu ve 3.patře a bez výtahu. Ani s břichem a tahat kočár a miminko nahoru, to bych se zvencla. A ted ještě s dalším břichem. Snažím sama sebe uklidnit a vydržet to a snažím se o konverzaci a spolecna témata aspoň k hovoru, když ne aktivity. Ale prostě mi došly sily, chápete? Manžel s tátou mají ponorku, ja se snažila roztristit napětí. Jedinou radost nám dela syn. Ale to je to jedine. Kdybychom se s manželem aspoň hádali ale my mlcime! V mobilu hraje hry. porad dokola. Já sedim a čumim s nim na bednu a ptám se na stupidity, jak bylo v práci a co měl k obědu. Každý den. Po břiše me nepohladi, nezepta se jak jsme se meli my. o tátovi řekne že je hroznej. Tot vše. Ne umyje nádobí, o luxování Prosím, s břichem mi to jedno jde a pak je mi zle. Do prace chodi, tam jerád, baví ho to. Když se zeptám na něco oh dne stavby, odsekne. Já mám spoustu kamarádek, chodíme často ven, doma jsme zpět kdy on se má vracet z práce. Pak zapne sport v tv a chce po synu aby bylo ticho aby slyšel.

No, tak nesed a nečum na bednu s ní, ale „přisedni si“.. Řekni, že že chceš obejmout, že ti to chybí.
Nevím, v jakéím stadiu je Vaše stavba, ale i na oko se zkus zeptat, s čím mu tam můžeš pomoct.. Buď ti vzhledem k těhotenství práci určí(třeba něco podávat, přidržet, samo že ne cihly) a nebo ti sám řekne, že v takovém stavu nechce, aby jsi tam byla.
Mohli jste bydlet sami, tím si ušetřit úšklebky od otce.. I já chodila s břichem a následně s miminem do 4.patra bez výtahu!!! šlo to, bez výmluv. Kamarádka takto vychovala dvě děti, do 5. patra bez výtahu, do nádstavby.
Takže je to o ústupcích, z obou stran…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
28.2.16 11:14

Zakladatelko, co nějaké koníčky, máš? Já se naučila při dětech péct dorty a háčkovat. teď jedu v omalovánkách ;) A hlavně, dokud děti po O spaly, tak jsem měla vždycky tu chvíli pro sebe, nelítala jsem v tom čase a neuklízela ;)

@pannda souhlasím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama