Už nemůžu, škola během karantény

Anonymní
30.3.20 00:39

Asi se zblázním škola

Ještě přijde jeden úkol a výhodním počítač oknem
Jako začínám to slušně nedávat úkolů jak nasr*** a jediné co já dělám že sedím celý den u počítače a píšu poznámky úkoly dělám seminární práce a prezentace bolí mě akorát od toho záda a na nic jiného není čas
Já se tak těšila že si udělám pár úkolů a pak budu mít konečně čas na yogu a čtení sama na sebe atd..
Ale ne tohle je horší než kdybych do té školy chodila Řekněte mi prosím že nejsem jediná :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2062
30.3.20 00:44

Ahoj, nejsi, já mám dvě děti plus miminko, každý den musím zvládnout dvě školy, a mám toho už dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.20 00:47

@Petullka82 to se nedivím tohle je vážně strašný
Ještě u nás na škole se očividně rozhodly že během výuky víkend neexistuje.

• Nahlásit
  • Citovat
23385
30.3.20 01:04

Nejsi jediná a to ti píšu z pozice učitelky. Je to strašné. My už jsme s chlapem přišli na to, proč je to tak těžké pro děti a rodiče. Ve škole sedí přes 5 hodin denně. Něco napíše, něco řekne, když chce. Sem tam test. Ale v hodině toho hromadu řeknou spolužáci, nyní musí každý vše sám. Ono toho je jak v té škole spíš míň, ale musí každý udělat vše a proto je toho tolik. A nás to jako učitele taky štve. Mám připravené hodiny, když jdu učit, ale nyní jsou nepoužitelné a vše předělávám pro samostudium a už mě to sakra neba. Pak jen opravuju co mi posílají a opět hromada práce, která by se ve škole zmákla za 2 minuty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
635
30.3.20 01:11

A teď si ještě představ, že bys k tomu měla práci. Já v podstatě jen vstanu, pracuju 8-17, permanentně na Skypu, občas něco zvládnu sníst, pak práce do školy (to děsně trvá, protože mozek nepracuje), a jsem ráda, že jdu spát, a to zas nemůžu usnout. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18886
30.3.20 04:20
@Anonymní píše:
Jako začínám to slušně nedávat úkolů jak nasr*** a jediné co já dělám že sedím celý den u počítače a píšu poznámky úkoly dělám seminární práce a prezentace bolí mě akorát od toho záda a na nic jiného není čas
Já se tak těšila že si udělám pár úkolů a pak budu mít konečně čas na yogu a čtení sama na sebe atd..
Ale ne tohle je horší než kdybych do té školy chodila Řekněte mi prosím že nejsem jediná :oops:

No, a jeste by sis do toho mela zopaknout cestinu ze základky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
632
30.3.20 05:08
@PaníKadrnožková píše:
No, a jeste by sis do toho mela zopaknout cestinu ze základky ;)

Paní Kadrnožková, neprožívejte to tak. Přece není povinnost psát na emimino bezchybné slohové útvary. Všude tolik negativity a člověka všude ještě opravují za pár překlepů a chybějící interpunkci. Ono je lehčí psát jak trošku tatar, taky tak ráda píšu, ještě pod návalem emocí.
Právě že tady nejsme ve škole, ikdyž kolikrát pravopis zkontroluje víc lidí než ve škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10532
30.3.20 07:05
@Anonymní píše:
Ale ne tohle je horší než kdybych do té školy chodila Řekněte mi prosím že nejsem jediná :oops:

Takze rano vstanes, posnidas, v 8 sednes k ucivu, co 45 minut si das 10 minut prestavku, pauzu na obed a skoncis v kolik? Ve 14 nebo v 15 hodin? Jako bys byla ve skole? Vsak nejsou prazdniny.

Jsem nektere dny doma na HO a taky datluji u PC v dobe, jako bych byla v zamestnani. To je snad normalni, ne? Nejsem doma na dovolene. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
944
30.3.20 07:13
@Anonymní píše:

Uvědom si, že nejsou prázdniny, je normální školní docházka, pri mnohé z nás pracovní doba na Ho. Možná by ti pomohlo si tu práci lépe zorganizovat a naplánovat. Time management mám zmáknutý a pocit, že bych padala na hubu já z práce z domova nebo děti ze školních povinností, fakt nemám. Čas na domácnost, vaření a úklid beru jako samozřejmost a je součástí mého časového plánování. Stejně tak si denně najdu čas na své cca hodinové cvičení. Prostě jedeme v relativně běžném režimu. A jako bonus vidím čas ušetřený za cestu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5468
30.3.20 07:15
@Aspera píše:
Nejsi jediná a to ti píšu z pozice učitelky. Je to strašné. My už jsme s chlapem přišli na to, proč je to tak těžké pro děti a rodiče. Ve škole sedí přes 5 hodin denně. Něco napíše, něco řekne, když chce. Sem tam test. Ale v hodině toho hromadu řeknou spolužáci, nyní musí každý vše sám. Ono toho je jak v té škole spíš míň, ale musí každý udělat vše a proto je toho tolik. A nás to jako učitele taky štve. Mám připravené hodiny, když jdu učit, ale nyní jsou nepoužitelné a vše předělávám pro samostudium a už mě to sakra neba. Pak jen opravuju co mi posílají a opět hromada práce, která by se ve škole zmákla za 2 minuty.

Holky, jste statečné. Já mám dvě předškolní děti. Vůbec nevím, jak bych zvládala doma ještě školu, kdyby byli obě děti školáci. Obě jsou hyperaktivní. To už bych se fakt zbláznila. A předškolní vzdělávání také nezvládám. Jsem ráda, že to s nimi doma nějak zvládnu a že jsem zvládla ušít roušky. Holky, máte můj obdiv. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24770
30.3.20 07:29
@Anonymní píše:

Tak v osm zasedni k PC a chovej se tak, jako bys byla ve škole. Po 45 přestávky, svačina, oběd. Není to ideální, leze to na mozek, ale nemáš prázdniny. Jógu si zacvič jako tělocvik nebo ráno před školou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4356
30.3.20 07:40

Mám syny 5. a 7. třída. Minulý týden toho měli do matematiky oba tolik, že v hodinách by to rozhodně nezvládli. I sami říkali, že tolik učiva by měli ve škole tak na dva týdny. Tak nevím, jestli je to fakt nutné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.20 07:44

Abych byla upřímná, tak z téhle situace také nejsem nadšená. Vlastně docela zuřím. Jsem prvostupňová učitelka (proto prosím o zachování anonymu, nechci být úplně prozrazena). Se svou třídou pracuji on-line, pro samostatnou práci dostávají děti takové úkoly, které jsou schopny udělat samy. Pokud to nezvládají, nehrotím to. Vím, že mi děti více méně poctivě pracují, rodiče jsou v klidu (co se školních povinností týče) a je-li nějaký problém, jsem jim kdykoli k dispozici na telefonu.
Ovšem školy mých vlastních dětí… To by mi fakt hráblo. Já nechápu, co ti učitelé blbnou. Dcera v sedmé třídě - denně se učí fakt od osmi ráno, končí až okolo třetí. Neustále něco píše, doplňuje, samé eseje, k učení nové látky, které bez pořádného vysvětlení prostě nepochopí. Navíc ještě musím chodit do její školy pro pracovní listy :zed: :zed: :zed:. To je jako pro ty učitele fakt problém pracovní list naskenovat a poslat?
Syn v prváku na střední - jedou přes bakaláře. Vykoledoval si 2 pětky z tělocviku, 4 z chemie, 4-5 z fyziky. Tělocvik proto, že neodevzdal nějaké práce včas. Ovšem tedy na bakalářích bylo info o odevzdání práce za týden, on ty pětky dostal po třech dnech. Řešit to s učitelkou nechce. Chemie a fyzika - měl odevzdat do druhého dne přesně ve 12 hodin. Tam asi trochu pochybil on, protože chodí na brigádu a tudíž není na internetu 24/7. O úkolu vědět a říkal mi, že si to udělá hned, jak přijde z práce. Když to odevzdal, zjistil, že sice vypracováno správně, ale odevzdáno pozdě (o 2 hodiny později) - tudíž takové hodnocení. Ze slohu 3 - miluju sloh a jeho práce se mi líbila, nechápu, kde učitelka vzala trojku. Bude-li to takhle pokračovat, tak ten kluk prostě prolítne. Rozumím tomu, že si má hlídat termíny, ale sakra proč to ti učitelé takhle hrotí? Proč jim nedají práci třeba na týden dopředu a děti si to vypracují podle svých potřeb. Štve mě to neskutečně. Pro tuhle krizovou výuku by měl být nějaký jednotný systém, a ne, že si každý učitel bude jednat podle svého. Tohle je na palici. Ty děti už jsou dost zatížené tím, že musí být zavření doma, nemají možnost vidět se s kamarády, chodit ven a trochu žít. A ještě je musí prudit učitelé, kteří si asi něco dokazují…
Fakt mám vztek. Hlavně, že se mluvilo o tom, že se nemá dělat žádné hodnocení, které by žákům podkopávalo nohy. Prý jedničky, pochvaly, při horším zpracování slovní ohodnocení, případně vysvětlení, co bylo špatně, nebo jak by si to učitel představoval. Terka

• Nahlásit
  • Citovat
22773
30.3.20 08:18

Já můžu být jen ráda, že děcka jsou teprve ve 2 a 3 třídě, takže učení je pro mě snadné ( i třeba angličtina, což věřím, že někteří rodiče můžou mít potíž, jsme normální spádová základka). Učitelky napíšou jednou za týden email udělejte to a to a mají hotovo. Max pošlou dobrovolné zábavné úkoly navíc.
Jenže k tomu mám domácnost, denní vaření, batole co začíná chodit a manžela normálně v práci. Děckam se doma moc ucit nechce, pracovní morálka mizerná, klid na učení též nic moc, u obou ještě musím většinou sedět a pracovat s nimi. Plus musíme vždy vymyslet i nějakou pohybovou aktivitu. Bez kroužků je to mazec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22773
30.3.20 08:20
@Anonymní píše:
Abych byla upřímná, tak z téhle situace také nejsem nadšená. Vlastně docela zuřím. Jsem prvostupňová učitelka (proto prosím o zachování anonymu, nechci být úplně prozrazena). Se svou třídou pracuji on-line, pro samostatnou práci dostávají děti takové úkoly, které jsou schopny udělat samy. Pokud to nezvládají, nehrotím to. Vím, že mi děti více méně poctivě pracují, rodiče jsou v klidu (co se školních povinností týče) a je-li nějaký problém, jsem jim kdykoli k dispozici na telefonu.
Ovšem školy mých vlastních dětí… To by mi fakt hráblo. Já nechápu, co ti učitelé blbnou. Dcera v sedmé třídě - denně se učí fakt od osmi ráno, končí až okolo třetí. Neustále něco píše, doplňuje, samé eseje, k učení nové látky, které bez pořádného vysvětlení prostě nepochopí. Navíc ještě musím chodit do její školy pro pracovní listy :zed: :zed: :zed:. To je jako pro ty učitele fakt problém pracovní list naskenovat a poslat?
Syn v prváku na střední - jedou přes bakaláře. Vykoledoval si 2 pětky z tělocviku, 4 z chemie, 4-5 z fyziky. Tělocvik proto, že neodevzdal nějaké práce včas. Ovšem tedy na bakalářích bylo info o odevzdání práce za týden, on ty pětky dostal po třech dnech. Řešit to s učitelkou nechce. Chemie a fyzika - měl odevzdat do druhého dne přesně ve 12 hodin. Tam asi trochu pochybil on, protože chodí na brigádu a tudíž není na internetu 24/7. O úkolu vědět a říkal mi, že si to udělá hned, jak přijde z práce. Když to odevzdal, zjistil, že sice vypracováno správně, ale odevzdáno pozdě (o 2 hodiny později) - tudíž takové hodnocení. Ze slohu 3 - miluju sloh a jeho práce se mi líbila, nechápu, kde učitelka vzala trojku. Bude-li to takhle pokračovat, tak ten kluk prostě prolítne. Rozumím tomu, že si má hlídat termíny, ale sakra proč to ti učitelé takhle hrotí? Proč jim nedají práci třeba na týden dopředu a děti si to vypracují podle svých potřeb. Štve mě to neskutečně. Pro tuhle krizovou výuku by měl být nějaký jednotný systém, a ne, že si každý učitel bude jednat podle svého. Tohle je na palici. Ty děti už jsou dost zatížené tím, že musí být zavření doma, nemají možnost vidět se s kamarády, chodit ven a trochu žít. A ještě je musí prudit učitelé, kteří si asi něco dokazují…
Fakt mám vztek. Hlavně, že se mluvilo o tom, že se nemá dělat žádné hodnocení, které by žákům podkopávalo nohy. Prý jedničky, pochvaly, při horším zpracování slovní ohodnocení, případně vysvětlení, co bylo špatně, nebo jak by si to učitel představoval. Terka

Viděla jsem tiskovku ministra školství a ten to taky říkal. Ať si učitelé uvědomí výjimečnost a náročnost situace. Řešila bych to s ředitelem. Špatné známky za blbosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama