Reklama

Asi si vše moc beru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

077lenka
Kecalka 102 příspěvků 28.02.17 20:35
Asi si vše moc beru

Ahoj, nevím kam tohle téma zařadit ale snad mi drobet pomůžete :/ aspoň vaším názorem. Jsem takové povahy, že když mi někdo něco řekne, něco co se mě dotkne, nebo zaskočí, tak se tím užírám třeba týden.. Moje matka mi kolikrát umí zkazit náladu na několik dní, blbou větou. Jsem buď tak citlivá a nebo si nevidí do pusy.. V nemocnici na šestinedělí mi říkala něco, že když dítě něco udělá tak že může zemřít (taky mohla použít jiné slovo, třeba MŮŽE SE MU NĚCO STÁT..a ne tohle) a druhá věc, že rejpala protože mám předkus, tak hned aby to malej nezdědil, že snad bude po manželovi atd..Od ted kdyz se kouknu na syna tak si na ty jeji slova vzpomenu.. Teď nad tím přemýšlím asi 4 dny..Je úplně stejná jako její matka, ta mi taky říkala o úmrtí dětí (znělo to jako kdyby mi to i přála).. Vím že to sem asi nepatří ale chtěla bych nějaké vaše odpovědi. Dost mě to trápí ale s manželem o tom mluvit nechci

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18971 příspěvků 28.02.17 20:40

Asi bych zasla nekam za odbornikem, jelikoz tohle neni vina tvoje, ale tvoji matky a pokud se ji neumis postavit, tak te to bude uzirat porad. Abys to pak nerikala ty svym detem taky.

nostress
Extra třída :D 12955 příspěvků 28.02.17 20:46

Zřejmě jsi citlivá, a k tomu hormony, to dokáže zacvičit s každým. Neměla by sis
to tolik brát, zvláště když ty lidi znáš. Nauč se jednat asertivně /třeba nějaký kurz/, nebo na internetu je mnoho článků. Ohledně tvého předkusu, bych matce řekla na tvém místě, že pokud by tvůj předkus zavčas řešila/třeba rovnátka/, nemusela jsi ho vůbec mít.

Kriss Tina
Závislačka 4739 příspěvků 28.02.17 21:06

Asi si to moc beres, neznam tvoji matku a nevim v jakej souvislosti ste si povidali a podobne, ale ja mam pulku rodiny v nemocnicnim prostredi a o potratech, umrtich deti a podobne sem slychala dost pravidelne, jako by je bavilo nastavajici matku desit, ale mysleli to dobre :D to sami doma chlap, furt mi predhazoval co se malymu muze stat. Snaz se to nevnimat, akorat se tim zbytecne stresujes a co se tyce predkusu bych ji odpovedela ze tys ho taky musela po nekom zdedit a ze v pripade svojeho ditete ho budes resit ;)

Conulka
Závislačka 3749 příspěvků 28.02.17 21:21

Chápu, že jsi asi citlivá a mášproblém se s někým pohádat a pak tě to žere, ale co je tak těžkýho říct své matce - prosím tě matko, teď se nám narodilo miminko, nemůžeš si nechat ty řeči o smrti na někdy jindy…? a ještě bych hodila oči v sloup

a kdyby kdokoli hodnotil nějak vzhled můj nebo mého dítěte, tak se teda ostře ohradím, třeba stylem - Copak předkus, ale hlavně, aby nezdědil ty tvoje řídký vlasy/ křivý nohy nebo tu tvoji taktnost, záleží co tě v tom okamžiku napadne

u nás je zase in neustále mě kritizovat za váhu a že mám zhubnout (167cm na 75kg), žádná obezita, ale rozhodně nejsem štíhlá, nevidí mě půl roku a jediné co je zajímá je kolik vážím :roll: :roll: ale co je komu do toho, jediný, kdo má právo mě kritizovat je manžel a tomu to nevadí. Předem jsem oznámila, že pokud kdokoli (matka/sestry) řekne naší malé nějakou narážku na váhu, přestanu tam jezdit, nehodlám mít z holky anorektičku s nízkým sebevědomím

077lenka
Kecalka 102 příspěvků 28.02.17 22:19

Tak, já se svojí matce stavím furt ale už mi s tím se*e.. Jak někdo psal jít za odborníkem, tak nevím teda s čím ;) Mě když něco trápí a napíšu to sem, tak pak se mi hrozně uleví a nepotřebuji žádné odborníky

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 22:35

Holky poradte i mě.. kdysi jsme se s kamarády bavili, že chtěji u nás uspořádat večírek.. Týden na to jsem jim napsala, že tento víkend máme čas a jak oni, jestli teda uspořádáme ten večírek.. Kamarád, že v pátek nemuže že bude asi dlouho v práci a v možná i v sobotu dopoledne.. ale že mi ještě napíše.. Bavily jsme se kamarádkou, tak říkala jen „uvidíme“.. Pak kamarád psal že teda má volno, že má čas.. a kamarádka taky říkala že jo.. no došlo na den před večírkem, já jim teda psala jestli to platí.. kamarád že jo a kamarádka že jde lyžovat, ale že se teda staví… (já a kamarád máme už děti, takže je pro nás příprava večírku komplikovanější)… ale pořád jsem nebyla přesvědčená jestli ta kamaádka opravdu dorazí a popravdě jsem čekala větší nadšení než jen „že se staví“… Pak jsem jela nakupovat a znova jsem jim psala, jestli mám nakoupit i věci na večírek a od té doby ž se mi neozvali.. :lol: oba to četli, na večírek se nikdo nedostavil.. U toho kamaráda mě to ani tak nemrzí, nejsme si tak blizcí, ale u kamarádky ano.. ona už se teda pak vubec neozvala a psala jsem ji já až ted k svátku, poděkovala a že jestli někam nezajdem..tak jsem ji říkala že jsem trochu naštvaná za to minule.. proč se vubec neozvala a neřekla pravdu že večírek dělat nemám a nechala to takhle zazdít.. a samozřejmě jsme se pohádaly… Mě ted zajímá, jestli jsem fakt řešila Pi*ovinu a nebo byste byly naštvané taky.. Prosím anonym příbeh je specifický a poznala by mě

nostress
Extra třída :D 12955 příspěvků 01.03.17 20:33

Mě to tak připadá, že jsi nejvíce o ten večírek stála jenom ty sama. Pokud někdo bude „asi v práci“, a někdo jde raději lyžovat, ale „se asi staví“,to měl být pro tebe signál, že o ten večírek ani nestojí. Naučte se spolu komunikovat, a mluvit věcně, a na rovinu. Příště bych nechala je, ať sami něco připraví, a nech se pozvat ty.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 22:34
@nostress píše:
Mě to tak připadá, že jsi nejvíce o ten večírek stála jenom ty sama. Pokud někdo bude „asi v práci“, a někdo jde raději lyžovat, ale „se asi staví“,to měl být pro tebe signál, že o ten večírek ani nestojí. Naučte se spolu komunikovat, a mluvit věcně, a na rovinu. Příště bych nechala je, ať sami něco připraví, a nech se pozvat ty.

Děkuji za názor, ano je to pravda.. O večírek jsem docela stála… ale na předešlé akci, to byl jejich nápad.. Já teda hlavně nechápu proč mi kamarádka nenapsala, at večírek udělám jindy že se ji to nehodí..(napsala že teda dojde) Ona kamáradka se právě chlubí tím, jak je VŽDY upřímá a říká věci na rovinu.. :?

elle21
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 03.03.17 10:57
Tyto povahy jako tvoje matka si umí vybrat ten správný okamžik svojí kritiky :roll:,vím že se to lehce řekne, ale nic si z ní nedělej, protože nejvíc kritizují právě ti co mají sami se sebou nějaký problém. Prostě někdy stačí se navést na oplátku do nich a je klid.
@077lenka píše:
Tak, já se svojí matce stavím furt ale už mi s tím se*e.. Jak někdo psal jít za odborníkem, tak nevím teda s čím ;) Mě když něco trápí a napíšu to sem, tak pak se mi hrozně uleví a nepotřebuji žádné odborníky

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama