Asi to není ten pravý

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 08:42
Asi to není ten pravý

Ahoj. Vím, že internetová diskuze mi asi úplně nepomůže s řešením mého problému, ale potřebuju se prostě vypsat a třeba i nějak nakopnout k nějakému rozhodnutí…
Plácám se už nějakou dobu ve vztahu, který mi úplně nevyhovuje, ale zatím z něj asi nedokážu odejít. Je to takové jak na houpačce, někdy mám pocit, že mi s ním je dobře, že vidíme věci stejně a všechno bude fajn… a jindy si zas říkám, že s takovým člověkem nemůžu ani nechci vydržet. Přítel je spolehlivý, cílevědomý, aktivní - žádný lenoch, komunikuje otevřeně, všechno rád řeší na rovinu a hned, je i pěkný chlap, máme společné zájmy, zasmějeme se spolu… prostě má řadu dobrých vlastností, pro které s ním zůstávám. Určitě mu na mě nějakým způsobem záleží, snaží se dělat věci, co mi dělají radost, nosí mi kytky, snaží se mi vyjít vstříc ve věcech, co mě trápí.

Problém je ten, že přítel je hodně zaměřený na sebe… má o sobě hodně vysoké mínění a přijde mi, že sám sebe má za nejúžasnějšího a pak teda někde o kus níž jsou další lidi, včetně mě. I mi to řekl, že výběr partnera je prostě kompromis a že na některých požadavcích musí člověk slevit… tak se vedle něj cítím tak nějak jako ten kompromis :( Mluvili jsme o tom a je znát, že se snaží dávat si pozor, aby mi zbytečně neubližoval nějakými poznámkami, ale ono je to znát i z jeho rozhodování, z toho jak vystupuje nebo vůbec přemýšlí, že má prostě sebe na prvním místě a vždy se v první řadě zařídí hlavně tak, aby z toho vyšel dobře on a pak až nějak zpětně mě do toho nějak zakomponuje.

Posledních pár týdnů jsme měli nepříjemnou krizi, kdy jsme řešili nějaké problémy a já už byla v jednu chvíli téměř rozhodnutá, že se s ním rozejdu, ale požádal mě, ať nedělám ukvapená rozhodnodnutí a dal zkrátka najevo, že v tom vztahu chce pokračovat… ok, dohodli jsme se, že do toho dáme teď oba maximum a vypadalo to, že to je na dobré cestě. A teď pár dní zpátky jsme seděli, že si dáme víno, on měl v ruce telefon, odložil ho a koukám - tam upozornění z Tinderu… tak jsem samozřejmě byla v šoku, co to má znamenat, vypadlo z něj, že si to nainstaloval v době té největší krize, kdy si myslel, že to půjde do kopru, ale že to nepoužil, s nikým si nepsal blablabla, jen to pak „zapomněl“ smazat..pravda je, že to upozornění bylo jen systémové, žádná zpráva, víc jsem nezkoumala. Hodně se omlouval, doteď se kaje, je ještě pozornější než obvykle…

Ale mě to samozřejmě koplo úplně zpátky do tý krize, nevěru vždy odsuzoval, tvrdil, že je to pro něj z obou stran nepřijatelné a to pro mě bylo hodně důležité a hodně tímhle u mě ztratil… Navíc to beru jako zradu v tom, že mi tvrdil, že chce pokračovat dál, ale evidentně už byl předsvědčený, že to neklapne. Nějak vedle něj funguju, ten vztah pokračuje dál, on chce dělat společné plány - i závažné, ale já mám teď v sobě prázdno :( A nějak se nemůžu rozhodnout, jestli do toho říznout a začít holt zase od znovu, nebo tomu dát ještě šanci… on je velmi praktický, v domácnosti fungujeme dobře, i peníze zvládne vydělat, máme jak společně trávit čas - vlastně tak nějak vše, co by mělo být… ale dá se stárnout s člověkem, co vás ani v mládí nemá za tu skvělou a nejúžasnější? Takový to - will you still love me when I'm no longer young and beautiful?

Prosím o zachování anonymu, hodně osobní…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lioness34
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 10.05.19 08:46

Pokud si myslíš, ze je něco blbě, tak ro opravdu blbě je. Pokud teď dává přednost sám sobě a má sebe jako top, bude to tak vždy. Pokud se teď povyšuje, bude to tam vždy

Nemusela jsem dočíst ani k tinderu…bohaté stačí ten zacatek. Pro mě by to byl konec. Je fakt znát když chlap má na prvním místě Tebe. Když by jste měli deti a celkove špatne vlastnosti se s postupem let jen horší a polezou ti na nervy víc a víc.

Nemáte deti, pokud teď mas pochybnosti tak Utikej. To co jsi uvedla - oprávněně…

LucieHora
Stálice 72 příspěvků 10.05.19 08:49
@Anonymní píše:
Ahoj. Vím, že internetová diskuze mi asi úplně nepomůže s řešením mého problému, ale potřebuju se prostě vypsat a třeba i nějak nakopnout k nějakému rozhodnutí…
Plácám se už nějakou dobu ve vztahu, který mi úplně nevyhovuje, ale zatím z něj asi nedokážu odejít. Je to takové jak na houpačce, někdy mám pocit, že mi s ním je dobře, že vidíme věci stejně a všechno bude fajn… a jindy si zas říkám, že s takovým člověkem nemůžu ani nechci vydržet. Přítel je spolehlivý, cílevědomý, aktivní - žádný lenoch, komunikuje otevřeně, všechno rád řeší na rovinu a hned, je i pěkný chlap, máme společné zájmy, zasmějeme se spolu… prostě má řadu dobrých vlastností, pro které s ním zůstávám. Určitě mu na mě nějakým způsobem záleží, snaží se dělat věci, co mi dělají radost, nosí mi kytky, snaží se mi vyjít vstříc ve věcech, co mě trápí.

Problém je ten, že přítel je hodně zaměřený na sebe… má o sobě hodně vysoké mínění a přijde mi, že sám sebe má za nejúžasnějšího a pak teda někde o kus níž jsou další lidi, včetně mě. I mi to řekl, že výběr partnera je prostě kompromis a že na některých požadavcích musí člověk slevit… tak se vedle něj cítím tak nějak jako ten kompromis :( Mluvili jsme o tom a je znát, že se snaží dávat si pozor, aby mi zbytečně neubližoval nějakými poznámkami, ale ono je to znát i z jeho rozhodování, z toho jak vystupuje nebo vůbec přemýšlí, že má prostě sebe na prvním místě a vždy se v první řadě zařídí hlavně tak, aby z toho vyšel dobře on a pak až nějak zpětně mě do toho nějak zakomponuje.

Posledních pár týdnů jsme měli nepříjemnou krizi, kdy jsme řešili nějaké problémy a já už byla v jednu chvíli téměř rozhodnutá, že se s ním rozejdu, ale požádal mě, ať nedělám ukvapená rozhodnodnutí a dal zkrátka najevo, že v tom vztahu chce pokračovat… ok, dohodli jsme se, že do toho dáme teď oba maximum a vypadalo to, že to je na dobré cestě. A teď pár dní zpátky jsme seděli, že si dáme víno, on měl v ruce telefon, odložil ho a koukám - tam upozornění z Tinderu… tak jsem samozřejmě byla v šoku, co to má znamenat, vypadlo z něj, že si to nainstaloval v době té největší krize, kdy si myslel, že to půjde do kopru, ale že to nepoužil, s nikým si nepsal blablabla, jen to pak „zapomněl“ smazat..pravda je, že to upozornění bylo jen systémové, žádná zpráva, víc jsem nezkoumala. Hodně se omlouval, doteď se kaje, je ještě pozornější než obvykle…

Ale mě to samozřejmě koplo úplně zpátky do tý krize, nevěru vždy odsuzoval, tvrdil, že je to pro něj z obou stran nepřijatelné a to pro mě bylo hodně důležité a hodně tímhle u mě ztratil… Navíc to beru jako zradu v tom, že mi tvrdil, že chce pokračovat dál, ale evidentně už byl předsvědčený, že to neklapne. Nějak vedle něj funguju, ten vztah pokračuje dál, on chce dělat společné plány - i závažné, ale já mám teď v sobě prázdno :( A nějak se nemůžu rozhodnout, jestli do toho říznout a začít holt zase od znovu, nebo tomu dát ještě šanci… on je velmi praktický, v domácnosti fungujeme dobře, i peníze zvládne vydělat, máme jak společně trávit čas - vlastně tak nějak vše, co by mělo být… ale dá se stárnout s člověkem, co vás ani v mládí nemá za tu skvělou a nejúžasnější? Takový to - will you still love me when I'm no longer young and beautiful?

Prosím o zachování anonymu, hodně osobní…

Ahoj! Tohle je jako bych to psala já. Jen se mi o tom nechce moc rozepisovat tady. Nemůžem si napsat někde soukromě? Lucka. :)

Náměsíčná
Závislačka 4377 příspěvků 10.05.19 09:04

I mi to řekl, že výběr partnera je prostě kompromis a že na některých požadavcích musí člověk slevit… Na tohle jsi mu řekla co? Já bych mu řekla, že moc dobře vím o čem mluví. Taky sis asi nepředstavovala, že budeš s chlapem co vidí jen sebe jako nej.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 09:07

Nemyslím si, že je to zase k zahození. Jde vidět, že se snaží, že tě má rád. Asi se mu dá i věřit. Je pozorný. To u moc chlapů nenajdeš. Vždycky bude něco, co se ti nebude líbit.

zoidberg
Extra třída :D 12856 příspěvků 10.05.19 09:13

To je daň za upřímnost. I ten nejrovnější chlap ví, že ženě se říkat pravda nesmí. Ten tvůj je tak syrově férový až to bolí.

M-77
Stálice 94 příspěvků 10.05.19 09:21

A kolik Vam je? Jak rikala jedna moje kamaradka-od jisteho veku je to jen o kompromisech a velikanske toleranci…
U Tebe bych se „zamyslela“,jestli ho mas rada?? Mam taky sebestredneho chlapa-ktery ale umi prekvapit.

Marakuja
Kecalka 247 příspěvků 10.05.19 09:23

A jak jste dlouho spolu? Možná jsem přehlédla, ale nenašla jsem.

M-77
Stálice 94 příspěvků 10.05.19 09:32

Jo, ale je fakt, ze mi vzdycky rekne, ze jsem jedina a je to poznat, ze to tak ma…Podivej se na to-mas ho tada? Mas u nej pocit, ze jsi jedinecna? Chces s nim deti? Tesis se na to, kdyz jste spolu nebo jsi radej sama? Drzim pesti… Je skoda neco zahazovat, ale taky, setrvavat v necem, v cem je Ti zle (pokud nemate deti…ale to je jiny pribeh)

kve-tinka
Závislačka 4988 příspěvků 3 inzeráty 10.05.19 09:40

S takovym jsem zila :palec: prvni jsem ja, pak dlouho nic a pak sem tam nekdo :roll: hroznej vůl. Na me mel vysoke pozadavky, hlavne na postavu, s tim taky me a syna opustil- mam velkou rit a jsem rosol a bla bla… no, nema ted vedle sebe barbinu co miluje fitko :mrgreen: :nevim:

Afrikana
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 10.05.19 09:49

Tak mne prijde, ze vyber partnera o kompromisu je :mrgreen: Malokdo najde prince na bilem koni nebo princeznu s pulkou kralovstvi. Rekl ti aspon, v cem on u tebe musel udelat kompromisy? Treba je to kompromis ala „neni blond, neumi knedliky jako maminka, ma trochu vetsi zadek, je tvrdohlava a trochu semetrika, ale dokazu s tim zit“. Takove kompromisy snad delame vsichni, ne? :think: Osobne se vzdycky ridim pravidlem 80:20 - pokud mi 80 % neceho vyhovuje (napr. partnerovych vlastnosti), tak se snazim tech 20 % moc neresit, nebo jenom omezene, a pokud to neni neco fakt zasadniho (nevera, lakomstvi, alkoholismus, gamblerstvi, drogy, superlenost, lhani…), co by mi vadilo, tak kvuli tomu vztah neukoncuju.

Tinder bych mu otriskala o hlavu, ale jestli pises, ze je pritel zamereny na sebe, tak bych si myslela, ze si v dobe krize chtel akorat zvysit sebevedomi, akorat nechodil oblbovat holky nekam do klubu na bar, ale ocumoval je na Tinderu. Pokud to byl jednorazovy vybrk v dobe krize, uz si to odinstaloval a sype si popel na hlavu, tak bych mu to odpustila (ale pro jistotu do budoucna nezapomnela).

Jestli ale citis, ze uz se v tom vztahu dusis a nechces v nem pokracovat, utni to driv nez pozdeji. Kdyz tu agonii budes protahovat, jenom se budete oba trapit a nakonec se muzete rozejit i ve zlem. Coz je zase skoda, kdyz uz clovek s nekym nejakou dobu zije, aby mu pak nemohl prijit na jmeno.

Příspěvek upraven 10.05.19 v 09:51

Romeon
Kecalka 200 příspěvků 1 inzerát 10.05.19 09:50

Člověk by měl odpouštět a on v podstatě nic neudělal. Ale to povyšování by mi asi vadilo. Jste pár, ne on a potom ty. To bych odpustil jen jednou a pak čau.

sediza
Ukecaná baba ;) 2240 příspěvků 10.05.19 09:54

A jak se to jeho sobectví ještě projevuje? Kdyby bylo ditě, vzal by si vás a meli byste společné peníze? Mohla byste jít cvičit napřiklad a on bqy pohlidal dítě? Mohla byste se venovat i Vy svým zájmům? Jak se to proste projevuje, ze on je ten nej?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 09:57

Jsme spolu jen něco málo přes rok, je nám ke třiceti oběma… já jsem o něj zpočátku hodně stála, ale dost jsem v té poslední době ochladla a aktuálně bych mu asi nedokázala říct, že ho miluju, nebyla by to pravda :( ani on mi to teď neříkal.

@kve-tinka Na mě má přítel právě taky vysoké požadavky stran postavy, ale i jiných věcí… mě teda sport baví, ale děsí mě ta představa stárnutí, že když už teď na mě vidí nedostatky a nedokáže je přejít, že časem to prostě bude horší a i mě to štve i z principu… já jsem žádnou báječnou genetiku jako dlouhý nohy a krásný prsa do vínku nedostala, ale hodně na sobě pracuju a spousta chlapů je ze mě hotová - kromě toho mýho, no :)

carola
Kelišová 7492 příspěvků 10.05.19 10:05
@Lioness34 píše:
Pokud si myslíš, ze je něco blbě, tak ro opravdu blbě je. Pokud teď dává přednost sám sobě a má sebe jako top, bude to tak vždy. Pokud se teď povyšuje, bude to tam vždy

Nemusela jsem dočíst ani k tinderu…bohaté stačí ten zacatek. Pro mě by to byl konec. Je fakt znát když chlap má na prvním místě Tebe. Když by jste měli deti a celkove špatne vlastnosti se s postupem let jen horší a polezou ti na nervy víc a víc.

Nemáte deti, pokud teď mas pochybnosti tak Utikej. To co jsi uvedla - oprávněně…

Přesně tak. Souhlasím naprosto a ještě dodám, že intuice neklame. Spousta lidí se snaží intuici překřičet a hledat důvody, proč to není tak hrozné. Za sebe bych takového chlapa nechtěla, ubližovalo by mi to. Má pravdu v tom, že nikdo není dokonalý, ale podává to dost blbě.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama