Asi už začínám bláznit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 10:52
Asi už začínám bláznit

Ahoj,

potřebuji se trochu vyzpovídat. Ani nevím, kam tohle téma zařadit. Nemůžu to nikomu říct, nebo mi fakt přijde, že jsem už praštěná. Mám 5-ti měsíční miminko. Teď má prostě období, kdy pořád řve, člověk neví, jestli na ní něco leze nebo jsou to zuby nebo co..
Jenže občas už mám pocit, že jí nemůžu už ani slyšet, tak strašně moc mě to štve, že bych skočila z okna. Vím, že to tu spousta ženských zná, ale nemůžu si v klidu dojít ani na záchod, protože když mě nevidí, tak řve. Chodívala dopoledne spát ve stejnou dobu a já mezitím uklidila, uvařila. Teď? Najednou trvá než usne, takže houpu, houpu. Už jsem ztratila i nervy a začala s ní třást, pak jsem se rozbrečela a omlouvala se jí :-( Nechtěla jsem to udělat. Co když jsem jí ublížila nebo se jí něco stane? Chvilku jí nemůžu ani vidět a pak pláču z toho jaká jsem hrozná matka.
Pak mám zase období, kdy mám o ní strach. Bojím se, že když jí má někdo na rukou, že jí upustí. Že jí někdo schválně ublíží, když tam nebudu.
Přemýšlím nad tím, že až bude velká, co když jí bude ve škole někdo šikanovat, co když jí fyzicky někdo napadne nebo nedej bože znásilní.
Bojím se nemocí, bojím se autismu.
Jsem já vůbec normální? Nejsem. Jsem přitom ale strašně šťastná, že jí mám. :srdce:
Co se mnou? Do blázince zavřít!
Holky, poraďte, prosím

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6453 příspěvků 12.02.18 10:57

Jdi k doktorovi, k psychiatrovi.

Tichošlápek
Extra třída :D 10146 příspěvků 12.02.18 10:57

Az te příště popadne rapl, tak odejdi do jiného pokoje. Klidně si tam zařvi, prašť s něčím, zadupej. Ale netres s dítětem. Ať si klidně chvíli sama rve. Jinak to proste musíš vydržet. Z pláče vyroste, ty ze strachu nikdy 8)

dickys
Zasloužilá kecalka 812 příspěvků 12.02.18 10:57

Podle mě by sis od ní měla odpočinout, ať se chvíli stará tatínek nebo pohlidaji babičky nebo kamarádka a jdi si orazit… Na kafčo, koupit něco na sebe, zacvičit :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 11:00

Nemohla jsem jí ublížit, že ne?

Aamanda
Kelišová 5576 příspěvků 12.02.18 11:01

Zakladatelko, než s ní třást nebo jinak vybouchnout, nech ji ležet na bezpečném místě a ty jdi do jiné místnosti se ulidnit. Pár minut pláče jí neublíží, ale třes jí ublížit může. Chápu, že se to v tobě mele, všechny emoce, vztek, bezmoc, že neumíš zvládnout miminko, máme to tak skoro všechny. Vypiplat z miminka dítě a z dítěte dospeláka je ta nejtěžší disciplína na světě na hony vzdálená od původní představy všech matek.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 11:03

Mám pocit, že teď se utrápím tím, že jsem jí něco udělala :-( Babičky nehlídají a taťka pomáhá, když není v práci.
Já jí přitom miluju nejvíc na světě, nevím, kde se to ve mě vzalo a strašně si to vyčítám.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 11:03

Naprosto ti rozumím. Já zavírám dítě v pokoji, kde se mu nemůže nic stát (na chvilku!), ztlumím chůvičku a mlátím do polštářů, dokud se neuklidním. Nebo pomáhá dát si na chvíli sluchátka s hudbou do uší. A ty strachy mám taky. Nedávno jsem četla knihu z druhé světové a pak se 14 dní hroutila ze všech možných i nemožných scénářů. Jak na to nevím. Vztek odventilovat (netřást dítětem!) a vyhýbat se všemu i jen trochu děsivýmu :nevim:

Ariadne
Echt Kelišová 8728 příspěvků 12.02.18 11:07

Vezmi ji ven, uhoupes ji a vyvetras se. Vareni se hned nezblazni a ty nebudes v presu. Nebo si jdi oplachnout oblicej, otevri na sebe okno. Jedno zatreseni ji nic neudela, ale ona neplace, ze te chce vyprudit.

Aamanda
Kelišová 5576 příspěvků 12.02.18 11:09
@Anonymní píše:
Mám pocit, že teď se utrápím tím, že jsem jí něco udělala :-( Babičky nehlídají a taťka pomáhá, když není v práci.
Já jí přitom miluju nejvíc na světě, nevím, kde se to ve mě vzalo a strašně si to vyčítám.

Pokud jsi s ní netřásla vyloženě silou, tak se jí určitě nic nestalo. Trénuj si trpělivost, brek miminka je teprve začátek. Až přijde kolem 2. roku období vzdoru a záchvaty vteku, kdy budeš mít pocit, že ti to dělá vyloženě naschvál, až přijde přijde odmlouvání, drzosti a potom ta pravá puberta, to je teprve zkouška ohněm.

Bábrdl
Generální žvanilka 21193 příspěvků 12.02.18 11:10
@Anonymní píše:
Nemohla jsem jí ublížit, že ne?

Mohla, ale pravděpodobně neublížila. Matka skoro nikdy nezatřese dítětem tak, že by mu ublížila. Musela by mu lítat hlavička bez opory.

Ale pro příště. NIKDY s dítětem netřes, nikdy!!! Je normální a přirozené, že jsi frustrovaná a zoufalá a je i normální, že do tebe vjede vztek. V takovou chvílí: vždycky POLOŽ DÍTĚ. Poodejdi tak daleko, abys ho furt slyšela, ale už tě to tak neštvalo. tam klidně kopej do gauče a řvi: proč zrovna já, proč nemám žádnou pomoc, proč musíš furt řvát, já se z tebe zblázním!

Dítěti chvilka pláče v postýlce nijak neublíží.

Za chvilku ten vztek přeje.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 12.02.18 11:11

Fůha, zakladatelko potřebuješ nějaké látky, které ti chybí. Nejspíš to bude nedostatek hořčíku a nějaké vitamíny. Až půjdeš na procházku, vem to okolo lékárny a nech si poradit. Nemáš se za co stydět, jsi jenom člověk, kojením se spousta látek potom mamince nedostává a je potřeba si je doplnit takto. Stojí to pár kaček a za pár dní budeš v pohodě. Hlavně to neodkládej a jdi hned dnes. Určitě ti doporučí i nějaký blahodárný čaj, meduňku, mateřídoušku nebo tak něco.
Když jdeš na záchod a dítě začne řvát, ale je v postýlce nebo tam, kde se mu nic nestane, tak nemáš proč stresovat. Když řvát začne, tak taky přestane. Buď nad věcí. A nebo si pořiď nějakou tu manduku nebo tak, ať máš vnitřní klid, že máš dítě u sebe a dítě zase bude klidné, že tě má taky u sebe. Bude to dobré. Neboj se. Ne že by přestala řvát, ale spíš že si zvykneš ;) :lol: :lol: :lol: :hug: :hug: :hug: :mavam:

Bábrdl
Generální žvanilka 21193 příspěvků 12.02.18 11:11
@Ariadne píše:
Jedno zatreseni ji nic neudela.

To není tak úplně pravda, třesení je velmi nnebezpečné.
Ale maminky „třesou“ většinou dítětem i ve vzteku jemně. Ale stejně je líp to nedělat vůbec

Konnny
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 12.02.18 11:12

@Ariadne Třesením jí může i zabít. Teď se naštěstí nic nestalo, ale nikdy toto neopakovat. Stačí zagooglit - syndrom třeseného dítěte. Nedávno byl i v tel. novinách případ, kdy druh matky takto dítě zabil.

lisma
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 12.02.18 11:15

Nervy občas stratí každá, treba sa naučiť to zvládať. Ja som položila dieťa a išla praštiť päsťou do stola. Okamžité uvoľnenie nervov a úľava :lol: Ale najlepší liek na toto bol zbaliť prcka a ísť von, inak som sa točila v začarovanom kruhu. Materstvo je krásne, ale niekedy sakra ťažké, hlavne keď ste s prckom zavrení sami doma.

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >