Asi zešílím - malá skoro nic nejí!

Jamuna
22.7.13 17:26

ASI ZEŠÍLÍM...SKORO NIC NEJÍ !!!

Holky já už fakt nevím co mám dělat s tou mou cácorkou…začnu od začátku mám dvě děti synovi bude 10 let od narození mi málo jedl byl to extrem co krmení později tak hodina a pul jedno jidlo, a to i tak snědl málo, strašné nervy já na práškách syn neprospíval ve 4 letech 11 kg…bohužel dr. nepoznali že měl vrozenou vadu střev a tudíž proto nejedl (nakonec i díky nucení si vypěstoval psychický blok vůči jídlu)…mohu říct že než se to srovnalo tedy nakonec bez operace, bylo peklo jak pro něj tak po mě…syn začal pořádně konečně jíst po 9 roce. Takže kdo nezná nepochopí co tohle může být za nervy navíc tolik let…o to víc mě ted mrzí, že malá je to samé neli snad ještě horší!!! Protože už mám strach tohle tak dlouho zažívat znovu, na druhou stranu bych měla být otrkaná od malého, tak se pořád držim co jiného zbývá.
Malá měla od narození silný reflux řekli nám že se to spraví samo a začne jíst, měla jedno období kdy kolem 1,5 roka jedla krásně, jenže to přešlo… vlastně snažim se jak můžu dělám kašičky, mixuju neustále, kousky odmítá a nadavuje se na blití, její strava se zůžila jen na salám (šunku bez pečiva) kinder a pul housky nebo rajče a pár koleček okurky…občas jablko…jogurty ji nutim vše drží v puse jedno sousto 10 min. a pak bud milostivě spolkne nebo vyplivne :roll: 8o normální vařené jídlo ale už do ni nedostanu ani namixované prostě nic! Je už na šunce a rajčatech nic jiného nechce, zkoušela jsem ji i nedát nic že ji dožene hlad a nic :roll: :zed: jinak mi často marodí s angínama, já jsem z toho zoufalá nic do ni nedostanu ani já ani nikdo jiný :zed: kdybych věděla proč nechce jíst, ale nevím…ju ještě pije na noc mlíko s instantní kaší to vypije celou lahev klidně, ale jist nebude už je jí 2,5 roku!!!
Prosím máte někdo s tímhle zkušenot takový extrem? Moc děkuji za jakékoli příspěvky, přijde mi, že jsem na to sama, nikdo tohle nezná děti všem krásně jí, na měkdyž tohle někde řeknu tak nechápavě koukaj :roll:

Příspěvek upraven 22.07.13 v 17:34

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10861
22.7.13 17:31

Kolik váží/měří? Roste? Přibírá? (Aspoň trochu.)
A kontrolu na tu vrozenou vadu střev, co má brácha, jste dělali? Co říká dětská doktorka?
A krutější dotaz: jak dlouho jsi zkoušela, jestli ji dožene hlad?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jamuna
22.7.13 17:40

@Knihomyš právě že tím mlíkem ji udržuju váhu a ona nehubne moc, byla i baculatá měla 16 kg zhubla na 13,8 což je ted akorát na její věk pěkná váha, ona vždy hubne a nabírá podle toho jak ji dávám mlíko a ty instant kaše :roll: hladovku mi vydržela 3 dny :zed: měla na miskách různé jidla nabízela jsem ji bez nucení a bez běhání za ní…no a nic tohle nezabírá, zkusila jsem to už takhle víckrát :nevim: tedy na vyšetření sřev nebyla, ale kaká normálně narozdíl od syna ten měl zácpy chodí na záchod 1-2 týdně ona skoro každý den…mě napadá jedině ten reflux zda ještě ho má :nevim: to uvidíme za 14 dní podle sona, a pokud nemá tohle tak už nevim, děsim se toho že pokud je to psychické tak pak nevím co s tím :nevim: polední zhoršení je takto během 3 měs kdy už nejí skoro nic má uzlinu na krku cca 2-3 cm měla atb ale uzlina se nezmenšuje ale dr. řekl že na to to vliv asi nemá. Holky co by jste dělaly mám obíhat další vyšetření nebo co mám dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
Jamuna
22.7.13 17:44

Dětská dr. čeká co na tom Gastru zjistí-nezjistí ale jinak neví co s tím…ona jak neni podvyživená to ani moc nechce řešit, jenže já nechci čekat až bude hubená, ted je váhově ok vlastně neřeším to kvuly váze, ale štve mě že nic normálního nesní :roll: :nevim: že už ji nemám co dát vše odmítne…

• Nahlásit
  • Citovat
5415
22.7.13 17:48

Dávala bych jí to mléko a instantní kaše, co píšeš že jí a pije. Hladovku bych nezaváděla, scvrkne se žaludek a pak nepociťuje hlad vůbec. Prostě trpělivost, podle mě buď ráda, že pije mléko a jí kaše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2816
22.7.13 18:00

No.. mladej byl na mlíku skoro do 3 let… tedy na sunaru. Jinak prostě nežral (odtud diskuze nežere a nežere, bo jinak už se to nedá) ze začátku přikrmy jedl, pak se to zvrtlo… byl schopnej za den sníst třeba jen suchej chleba a suchý brambory. Trochu jíst ho donutili ve školce, tak snědl polivku i druhý (bez masa), doma to do huby nestrčí ani za boha. Do školní jídelny chodí, bo ho tam pod dozorem taky donutí sníst polívku a druhé aspoň trochu. Jinak doma raději bude o hladu :nevim: Motivovat jsem zkoušela všelijak… bez úspěchu. V dnešní době sní koprovku s knedlikem a rajskou s kolínkama. rizoto (rýže se zeleninou bez masa), brambory, br kaši, občas řízek, a asi rok!! jí namazanej chleba/rohlík máslem. No a pak samo sladká jídla (ovo knedle, nákyp, palačinky) :roll: Ve cýsledku toho fakt moc nejí. Ovoci moc nedá, ze zeleniny jí jen rajčátka :roll:. Já jsem boj vzdala… jak už bylo kolikrát řečeno hlady neumře. Proto i měl tak dlouho sunar… :nevim: Za mě nenuť, nemá to smysl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.7.13 18:03

Taky mám nežravku a za větu „nad plným talířem ještě nikdo hlady neumřel“ bych střílela. :cert: Teď už se to hodně zlepšilo, my měli teda složitý start, taky vývojová vada, ale radím zkoušet a zkoušet a dávat to, co sní. Vyhladovění je naprd. Postupně se to u nás zlepšilo, na okolí nekoukej a nepodléhej nátlaku, že „tohle už by dávno měla jíst“, ještě bych jí teda nechala udělat krevní obraz, jestli jí něco nechybí, ale vzhledem k tomu nočmímu mléku myslím, že si to doplní. Já teda byla tvrdá a nutila, protože kdybych nenutila, dítě by nejedlo vůbec. Postupně se to zlepšilo z odporu v toleranci a dneska už i celkem místy v pohodě. Ale to zoufalství znám, člověk by vyletěl z kůže ;) :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
7975
22.7.13 18:05

Mlíko a kaše jsou taky jídlo. Lepší, než kdyby nejedla opravdu vůbec. V obchodech mají pro takové případy UM 2+. V klidu nabízej jídlo, ujisti se, že občas alespoň pro cvik něco zobne a nenervuj se. A nejsi sama. Syna nerozjedli ani v jeslích, měl tam svojí pixlu UM ;) Jíst začal až někdy kolem čtvrtého roku ve školce, ale je to i tak jedlík na baterky. Dcera ve čtyřech letech milostivě pozře řízky, šunku, špagety a kmínovku. Druhá dcera je živa z nutridrinků a rohlíků, ale ta má generální pardon od doktora. No a naše posledňátko žije v deseti měsících s pevným odhodláním zůstat na mlíce snad až do puberty :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
22.7.13 18:25

Ahoj,

věřím, že po zkušenostech se starším je to o nervy ještě víc.
To co popisuješ u dcery znám velmi dobře, náš kluk byl na mlíku snad do 4 let, mixovala jsem do dvou, jedině rohlík jedl bez problémů. Kousky mi občas plive ještě dneska :roll: (7), maso nejí, polívku jenom rajskou, omáčku rajskou a svíčkovou a těstoviny s čímkoliv. Má 126cm a 21,5 kila. Ve školce jedl málo ale prý skoro všechno. Protože je jinak zdravotně ok tak nešílím, ale o nervy to občas je.
Jo a mlíko pije pořád, jen to snížil na dvě deci dvakrát za den.

• Citovat
  • Upravit
2359
22.7.13 19:08

Zakladatelko máme doma to samý. Malý je taky dva a půl a jediný co do ní bez dostranu problémů je mléko. Toho, kdybych jí nechala, vypije litr za den. Z legrace říkám že si pořídíme krávu a ta stejně nebude stíhat.
Dneska snědla kousek suchýho rohlíku a 200 ml mléka k snídani, k svačině si uzobla rybízovou bublaninu - 2× si kousla a šla od toho, oběd bojkotovala úplně - byla scéna jak kdybych jí chtěla otrávit. Odpoledne jsem do ní dostala asi pět kuliček hroznovýho vína a pár jahod. Večeři jsem do ní „nacpala“ teda celou. Ale to byla spíš náhoda.
Jogurt do ní dostanu tak jednou týdně. Nezdravý Lipánky nejí. Občas milostivě sní namazaný rohlík a občas k snídani cereálie. Nejlépe pár medových koleček v litru mléka že.:zed: Co jí někdy celkem ochotně je aspoň ovoce a zelenina.

Takže ti rozumím a taky bych potřebovala poradit co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554
22.7.13 20:19

Mám úplně zvrácenou radost, že nemám nežravce jenom Jááá!!! :mrgreen:
Já to mám ještě k tomu dvojnásobně..u nás je to ráno flaška kakaa, dvakrát kousnout do rohlíku, nebo pár piškotů, ke svačině jogurt, oběd pár lžiček, potom jen tak něco uzobnout a večer opět flaška kakaa..
Už to neřeším..jedna navíc vůbec nejí ovoce a zeleninu..max. kousilinek melouna a tři kuličky vína..jinak je všechno fuj a blééé..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.13 20:48

Ahojky já mám malou 19 měs. a také mě moc nejí když něco sní tak jen malinko pak to nechá a nechce dřív mě jedla krásně ale od 1 roku strašně málo jí ale přibírá teda za půl roku přibrala 1,1kg tak snad to také budem mít v pohodě jsou občas dny kdy neví co by dřív snědla ale těch je hrozně málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
janulahru
22.7.13 22:34

Ahoj.Moje malá (2roky) taky skoro nejí. Za den polévku a max. jogurt. Z hlavního jídla tak 5 lžic, když není polévkaKrom toho pozobe nějaké tyčinky. Už jsem si zvykla, ale občas z toho mám taky depku. Poslední dobou trpí naczácpu. Taky málo pije. Večer a ráno mà mléko. Za rok přibrala 1,4 kg :-(

• Nahlásit
  • Citovat
25.1.20 13:34

Syn 2,5 roku prakticky nejí

Holky, obnovuji diskuzi, protože už si opravdu nevím rady. Syn nyní 2,5 roku už půl roku prakticky nejí, nechápu, jak ještě může vůbec fungovat. Předtím jedl krásně, postupně začal odmítat více a více jídel a nyní už do něj nedostanu skoro nic.
Zkoušela jsem snad všechno možné, k obědu dělám klidně i 4 různé chody, na večeři to samé, ale většinou neochutná nebo max. 1-2 lžičky od jednoho jídla. Už jsem i koupila UM, zkouším propašovat do čokoládového mlíčka, ale jen si cucne a konec. Nic na něj neplatí - dělat, že se nic neděje a jídlo odnést, mít po miskách po domě různé pochoutky, ať si bere sám, přemlouvat, nutit, nechat papat všechny plyšáky, vzít ho ke známým, ať vidí, jak jiné děti pěkně jí… Už mně fakt dochází nápady a pochopitelně mám strach, že nemá žádné živiny, vitaminy. Z ovoce cca 1× za 14 dní sní banán, zeleninu vůbec, polévky vůbec, teplé jídlo vůbec. Je běžné, že za den sní malý krajíček chleba s pomazánkou a kousíček buchty.
Začíná být hodně drobný, mohu mu spočítat žebra. Váha už půl roku stagnuje, čekám, že brzy začne jít dolů. Pediatrovi jsem volala, prý nabízet a nabízet, ale nepomáhá to :zed:
Prosím o radu cokoliv, co by mohlo pomoci. Já jsem prý taky špatně jedla, mamka ještě hůře jako malá, ale tohle už mně přijde fakt extrém :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5756
25.1.20 13:36

Otestovat potravní intolerance. Lepek, mléko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama