Asistenční pes na panické ataky?

6.1.21 13:04

Asistenční pes na panické ataky?

Ahoj, zrovna mi v hlavě probleskla myšlenka, jestli je možné získat asistenčního psa na panické ataky? Na internetu moc nespecifikují na co je možné psa dostat. Víte někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6147
6.1.21 13:06

Tak urcite si jej muzes koupit. V tom ti nikdo branit nemuze, pokud jej sezenes. Stat naklady proplaci jen nevidomym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20258
6.1.21 14:00
@Cenarius píše:
Tak urcite si jej muzes koupit. V tom ti nikdo branit nemuze, pokud jej sezenes. Stat naklady proplaci jen nevidomym.

tak on se asi přiděluje i vozíčkářům ne? Ale na panický ataky fak pochybuju :think:, ale zajímaloby mě jak by měl být cvičený

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3405
6.1.21 14:27

Jakože nějak pozná, když se bude blížit panická ataka? Aby sis včas vzala BZD? Nebo neumím si to nějak představit. A to ti nezabírají žádná AD a terapie? Já měla taky PP, celkem asi 3 roky, ataky fakt hnus, ale nikdy by mě nenapadlo chtít na to psa. Jsou horší diagnózy i v psychiatrii, to by mohl chtít psa každý, třeba schizofrenici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
6.1.21 14:28

Zkus zkontaktovat některou z organizací, která se výcvikem asistencnich psů zabývá. Určitě se najde organizace, která bude ochotná psa pro člověka s panickyma atakama vycvicit. Náklady si ale budeš muset hradit sama, případně za pomoci dárců a bohužel takový výcvik něco stojí a finální cena není zrovna malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6147
6.1.21 14:37

Stoji kolem 200tis. co jsem se tak od oka koukal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24511
6.1.21 14:44

A co by ten pes měl dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.1.21 15:03

V pohodě, jenom mě to zajímalo. Ne že bych chtěla psa zadarmo :D Ale jen mě tak napadlo jestli tady ta možnost je nebo není.
A ano, že by zjistil že se blíží záchvat atd. Jako u lidí s epilepsií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20258
6.1.21 15:16
@katerinaaff píše:
V pohodě, jenom mě to zajímalo. Ne že bych chtěla psa zadarmo :D Ale jen mě tak napadlo jestli tady ta možnost je nebo není.

tak pokud máš ataky takové že poznáš že se blíží tak to je dobrý, máš čas si něco vzít nebo jí v sobě alespon částečně zpracovat, nevím já mám ataky takový že to dopředu fakt nepoznám bum a jedu v atace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3405
6.1.21 15:26
@katerinaaff píše:

A to ti nezabírají žádná AD? V kombinaci s terapií? Nejlepší na PP je dle studií KBT. Já byla hospitalizovaná na oddělení 1 zaměřeném na skupinovou KBT, v bývalém PCP (nyní NÚDZ) a hodně mi to pomohlo, i když jsem tam byla s jinými problémy tehdy. Ale s PP tam bylo několik holek a skoro všem to výrazně pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.1.21 15:57

Zkus se poptat v Pestra - psi asistence, jsou moc mili a poradi ti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.1.21 17:42

Řekla bych, že každý pes pomáhá na panické ataky. Když je to parťák, vezme tě pravidelně na procházku a v nejhorším se zavrtáte do postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1836
6.1.21 17:48

Pri panicke atace se rychle meni “chemie” v mozku. Priznam se, ze netusim a ani nevim jak konkretne by pejsek pomohl (oproti beznemu), ale zni to fakt zajimave. Mozna, ze by to ten pes fakt mohl “vycitit”. Super myslenka :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.1.21 19:39
@Sexynohy píše:
Pri panicke atace se rychle meni “chemie” v mozku. Priznam se, ze netusim a ani nevim jak konkretne by pejsek pomohl (oproti beznemu), ale zni to fakt zajimave. Mozna, ze by to ten pes fakt mohl “vycitit”. Super myslenka :palec:

Mě to napadlo proto, že už jsem v minulosti viděla pár videí na youtube jak mají lidi asistenčního pejska, nebo jen vycvičeného pejska právě k těmto psychickým nemocem, že jim s tím pomáhají. Ale to bylo většinou v Americe apod. tak mě zajímalo jestli to jde i tady. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat