Asistent pedagoga a náhrada mzdy při zavření škol a školek

67
5.3.21 16:25

Asistent pedagoga a náhrada mzdy při zavření škol a školek

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to máte s platem při zavření škol a školek? Minulý rok jsem pracovala ve státní školce a dál mi normálně chodil plný plat. Teď pracuji v soukromé školce a bylo mi řečeno, že plat ani náhodou, že si musíme čerpat dovolenou nebo být na ošetřovném, protože rodiče možná nebudou chtít hradit školné. 100% jich to asi neodmítne, ale dobře. Jenže asistenta pedagoga platí stát. I když to není ze 100%, něco školka dává ze svého, ale i tak. Minimálně to, co dostane od státu by mi dát mohla. Jak to máte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7423
5.3.21 16:43

Pokud něco od státu dostává. Nemusí dostat ani korunu. To jen tak na začátek. A pak se koukněte, kdo je váš zaměstnavatel a s ním to reste. Pokud soukromá firma, tak vás platí ona, když jste doma na překážkách. A dovolenou nebo OCR to chce obejít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52900
5.3.21 17:18

Res to u sveho zamestnavatele. Jak to maji jine asistentky, tak to tobe nepomuze. Nektera se ucastni hodin on-line.
Mam normalni plat. Chodim denne do prace.
Doma mam ted i prvnaka, takze nechodim na 7:30, ale odchazim trosku pozdeji na 9:30, az ma po on-line hodine, teprve odchazim. Ale taky si beru vyrobu didakt. pomucek nebo prac. listu domu, vyrobu sablon a ukazek pro moji druzinu, ze je vecer nebo o vikendu pripravim.
Bud ted chodim na sluzbu do druziny (jsem i kvalifikovana vychov.) nebo mam indiv. konzultace, protoze moji sverenci nezvladaji tempo tridy. Takze pracujeme pravidelne spolu. Pripadne pomaham uc., kdyz potrebuji neco pripravit, prepsat atd. Jsem mladsi rocnik, takze pisu rychleji na pocitaci. Nekdy pro ne delam donaskovou sluzbu do schranek, kdyz potrebuji predat predepsane sesity nebo cokoli. Prijde mi, ze ve skole je vice prace, jak asistentky vyuzit i v dobe DV.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6640
5.3.21 17:29
@Hamamča píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to máte s platem při zavření škol a školek? Minulý rok jsem pracovala ve státní školce a dál mi normálně chodil plný plat. Teď pracuji v soukromé školce a bylo mi řečeno, že plat ani náhodou, že si musíme čerpat dovolenou nebo být na ošetřovném, protože rodiče možná nebudou chtít hradit školné. 100% jich to asi neodmítne, ale dobře. Jenže asistenta pedagoga platí stát. I když to není ze 100%, něco školka dává ze svého, ale i tak. Minimálně to, co dostane od státu by mi dát mohla. Jak to máte vy?

Jen tak na okraj, dovolenou Ti může zaměstnavatel nařídit ale 14 dní před jejím čerpáním. Teď jsi na překážkách. Zjisti si co nejvíc ať tě úplně neoskubou. Určitě čerpají nějaký státní program na uzavření provozu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5486
5.3.21 17:59

@Hamamča proč jsi nezůstala ve státní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu