Asistent pedagoga k dítěti v mš s náročným chování

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.11.21 10:03

asistent pedagoga k dítěti v mš s náročným chování

Dobrý den, nastupuji do mš jako asistent pedagoga a budu mít na starosti chlačka 4 roky, prý má problémy s chováním. Jsem teprve po kurzu, takže zkušenosti úplně nemám. Dáte mi nějaké rady do začátku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27092
16.11.21 10:25

Máš děti? Máš „náročné“ děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79570
16.11.21 10:29

Ono je otázkou, co je „náročné“ chování… My měli v rodině dítko s fakt hodně silným ADHD (no dříve se to tak často neřešilo, ale u něj to bylo jasné), chodil do speciální školy a jediné, co fungovalo bylo, aby měl stále program, což tedy bylo pro okolí náročné, ale když byl 100% zaměstnán, tak to šlo, jak se maličko nudil, tak katastrofa. Nicméně vyrostl z toho 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27092
16.11.21 11:50

Zakladatelko, jaké jsou tvé motivace dělat asistenta?
Jakou máš zkušenost s dětmi, nějaké „nesluníčkové“ děti doma, v rodině, okolí?
To je podle mě zásadní.

No a pak se odpíchnot od toho:
Proč má chlapeček asistenta, jaká je diagnóza
Co má v „papírech“ ( SPC/PPP, psycholog, psychiatr apod.)
Informovat se u učitelek, jak se chová (pokud už do školky chodí)
Informovat se u rodičů

V další fázi:
Vyjasnit si očekávání s učitelkou a rodiči
Zahájit samostudium
Hledat lidi se zkušeností s obdobným dítětem, co funguje/nefunguje/na co si dát pozor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27092
16.11.21 11:51

@j.a.n.i1 Kdy z toho to dítě z tvého příbuzenstva vyrostlo? Já kdy budu moct bouchnot šampáňo. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28164
16.11.21 12:44
@Anonymní píše:
Dobrý den, nastupuji do mš jako asistent pedagoga a budu mít na starosti chlačka 4 roky, prý má problémy s chováním. Jsem teprve po kurzu, takže zkušenosti úplně nemám. Dáte mi nějaké rady do začátku?

a na co tedy máš ten kurz, když si nevíš rady? no samozřejmě, že chlapeček má problémy s chováním, bezproblémové děti asistentku nepotřebují :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27092
16.11.21 12:56
@stinga píše:
a na co tedy máš ten kurz, když si nevíš rady? no samozřejmě, že chlapeček má problémy s chováním, bezproblémové děti asistentku nepotřebují :zed:

Tohle je přesně problém rychlokvaškových asisten(tek), jejichž hlavní motivací je „nevím kam po rodičáku a potřebuju zkrácený úvazek a volno o prázdninách“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28164
16.11.21 12:59
@Svistice píše:
Tohle je přesně problém rychlokvaškových asisten(tek), jejichž hlavní motivací je „nevím kam po rodičáku a potřebuju zkrácený úvazek a volno o prázdninách“.

přesně tak, vidí jen docela jednoduchou práci v čistém prostředí, a nerozumí ničemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 13:04

A jakou má konkrétně diagnózu? Předpokládám Adhd. Mám na starosti chlapce, ale již na ZS, tak nevím, jestli ti má zkušenost pomůže. Jak tu někdo psal, když je zabaveny nebo ho něco baví, nezlobí. Doporučuji být důsledná, když něco řeknu, tak to platí. naopak také hodně chválím. Když je v hodině trochu volněji, nechávám ho válet se po lavici nebo si sedet na nohou nebo si chvilku s něčím hrát. Sedíme úplně vzadu, aby ostatní děti rušil co nejméně. Ve školce budeš muset hodně hlídat, jak se chová k ostatním dětem, taky se asi nebude chtít zapojovat do činností, které ho nebaví. To se pak domluv s učitelkou, co a jak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 13:19

Ahoj, anonym z duvodu informaci ohledne zamestnani. Pracuji jako asistent pedagoga ve skolce u kluka s problemovym chovanim. Jsem kvalifikovana ucitelka materske skoly a mam 4 roky praxe ve skolce. Asistentku delam z duvodu priznive pracovni doby-pul uvazek. Mam 2 male deti. Sama mam dite s ADHD a dysfazii, takze jsem si celkove myslela, ze me nic neprekvapi a ze to v pohode zvladnu. Bohuzel to tak neni. Zalezi jake dite konkretne dostanes a jestli se to vubec zvladat da.

• Citovat
  • Nahlásit
79570
16.11.21 14:50
@Svistice píše:
@j.a.n.i1 Kdy z toho to dítě z tvého příbuzenstva vyrostlo? Já kdy budu moct bouchnot šampáňo. :lol:

Zlepseni na ucnaku a marutoval jakocelkem rozumny mlady muz :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27092
16.11.21 20:31
@j.a.n.i1 píše:
Zlepseni na ucnaku a marutoval jakocelkem rozumny mlady muz :mrgreen:

Tak to budu muset na oslavu koupit nějaký archivní ročník, aby těch 10 let ještě vydrzel. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat