Asistent pedagoga - máte zkušenosti?

Anonymní
13.8.20 07:37

Asistent pedagoga nove poznatky

Dobry den devcata. Mam otazecky k povolani asistenta pedagoga. Je tu nekdo, kdo vykonava tuto praci? Co to obnasi? Jak dlouho trval kurz? Jak jste resili letni prazdniny? Nasli jste si nejakou brigadu? Jsem jeste na materske a v lednu mi konci, tak kurz bych rada stihla. Moc dekuji za poznatky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
491
13.8.20 07:39

Kurz trvá 2 až 3 měsíce. I o prázdninách jsi zaměstnanec školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5143
13.8.20 07:43

Velmi špatně placeno a nejistota práce…dítko změní školu a co pak s asistentem. Jistější je pozice školního asistenta, kterého pohazují, kam zrovna potřebují, nebo sloučit práce asistenta pedagoga a vychovatelky v družině. Tam už je to o něčem jiném i finančně.
Z jakého oboru chceš přejít na tuto práci A proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23075
13.8.20 07:44

Kurz trvá i rok a půl. Záleží na tom, jaký. Chtějí zprisni vzdělávání, bude vyšší počet hodin a snad by chtěli uznávat jen kurzy v rámci celozivotka. O prázdninách máš normálně dovolenou, pokud ti bude smlouva pokračovat i po nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50533
13.8.20 07:52

Ano, delam. Uz mam kombinaci uvazku AP a vychovatel. Najdi si skupinu asistentu na fb, kde schazi vice AP a cti. Pres leto pracovat nemusim (jsem pochopitelne normalne zamestnanec skoly a vybiram svoji dovolenou), az v pripravnem tydnu nastupujeme vsichni. Pred lety jsem si nasla fajn brigadu letni, ze beru dva turnusy tabora. Uz jsem nechtela, ze priste nejedu. Zas moje deti chteji. To beru, ze mam bonus do zivotopisu, kdybych hledala praci v jine skole. Je to slusne placene.
Studovala jsem. Kurz byl v prvaku studii doplnek. Dojizdela jsem 300 km na kurz Nova skola o. p. s. (zakladatele tech kurzu). Trval 3× 3 bloky nekolik dni za sebou, kdy se jelo intenzivne od rana do vecera. Oproti holkam na jinych kurzech mi dal, ze se vyznam v legislative a nemusim se na nic ptat. Nekdo udela kurz a obratem se pta na veci, ktere jim meli rict. Mam ten kurz davno doplnek k titulu v oboru a vubec nelituji casu a penez, ktere jsem investovala ;) 8). Bylo tam hodne podnetnych informaci.

Příspěvek upraven 13.08.20 v 07:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 07:53

@truelly Nevyprávěj, jak je to špatně placené. Při plném úvazku má asistent jen o pár tisíc míň než učitel.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 07:55
@Tojsemja3 píše:
Kurz trvá 2 až 3 měsíce. I o prázdninách jsi zaměstnanec školy.

Kurz trva v kuse? nebo se tydne dojizdi? Aha ja myslela, ze pres prazdniny neplati plat

• Citovat
  • Nahlásit
5143
13.8.20 07:57
@Anonymní píše:
@truelly Nevyprávěj, jak je to špatně placené. Při plném úvazku má asistent jen o pár tisíc míň než učitel.

Tak tu napiš ten čistý plat. Však ony se ozvou i další asistentky a uvidíme, jestli se shodnete nebo ne. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
13.8.20 07:58

Hlavně by to měl dělat člověk, který má k dětem a pedagogice jako takové vztah a chce to dělat, protože se mu ta práce líbí a naplňuje ho. Ženy, které si tím řeší jen svou mizernou pozici na pracovním trhu, nutně potřebují zkrácený úvazek či volno o prázdninách, by se tommuto povolání měly obloukem vyhnout. Na takové totiž není zvědaví ani rodič, ani učitel a u problémovějších dětí budou asi tak na dvě věci.

Příspěvek upraven 13.08.20 v 08:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
13.8.20 07:59
@Anonymní píše:
Kurz trva v kuse? nebo se tydne dojizdi? Aha ja myslela, ze pres prazdniny neplati plat

U nás se dělá o víkendech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 07:59
@truelly píše:
Velmi špatně placeno a nejistota práce…dítko změní školu a co pak s asistentem. Jistější je pozice školního asistenta, kterého pohazují, kam zrovna potřebují, nebo sloučit práce asistenta pedagoga a vychovatelky v družině. Tam už je to o něčem jiném i finančně.
Z jakého oboru chceš přejít na tuto práci A proč?

Mame tu 2.skoly prvniho stupne a asistenti potrebuji, tak o praci by nebyla nouze. Pred materskou jsem pracovala jako zdrav. asistent, coz obnaselo 12nactky a vracet se mi tam nechce

• Citovat
  • Nahlásit
50533
13.8.20 08:04

@truelly
Delala jsem kombinaci AP a SA. Samostatne bych SA nikdy nevzala. Je to pekelne tupa a nelogicka pozice, neferove podminky (kratsi dovolena atd.).
AP je pedag. pracovnik, ale kurz si muze dodelat, kdy chce.
SA je socialni pracovnik, ale minimalne kurz nebo ped. vzdelani je podminka. Vidis tu nelogiku?
Chtela bych potkat osobne ptaka, ktery tohle vymyslel. Je to holka pro vse. Dochazi i do problemovych rodin, komunikuje s nimi. Ma doucovani, ale status je pouze soc. pracovnik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5143
13.8.20 08:07
@Anonymní píše:
Mame tu 2.skoly prvniho stupne a asistenti potrebuji, tak o praci by nebyla nouze. Pred materskou jsem pracovala jako zdrav. asistent, coz obnaselo 12nactky a vracet se mi tam nechce

Fajn, že jsi z profese, kde se pracovalo s lidmi. Záleží taky jestli jsi sama, nebo s mužem, který by tě tedy dotoval. Respektive byli jste domluveni, že Ty sice menší plat, ale oproti bývalé práci moře času na děti a domácnost, kdy stíháš vozit i vyzvedávat a on se může věnovat své kariéře. Kdybys to chtěla sloučit i s vychovatelkou, to už je více časově náročné, záleží jak to máte s pomocí v rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23075
13.8.20 08:08

@Kelsey záleží ne škole, u nás si rozhodně AP nemůže dodělat kurz, kdy chce. Bez něj ho ředitel prostě nevezme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 08:08

Nástupní plat platová třída 7. 18 610, 8. 23 590, 9. 29 490. Většinou mívají tu osmičku. Nejvyšší možný plat po 32 letech praxe - platová třída 7. 26 210, 8. 29 970, 9. 34 050.
Stačí se podívat na platové tabulky. V porovnání s učiteli hodně peněz za málo muziky a takřka nulovou odpovědnost.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama