Asistent pedagoga - praxe ve škole nebo školce?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.1.22 18:09

Asistent pedagoga - praxe ve škole nebo školce?

Pěkný večer, děl si právě kurz asistenta pedagoga a chtěla bych se zeptat tech, co už mají nějaké zkušenosti, kde je „lepsi“ mít praxi. Ve škole nebo školce? Obojí má své pro a proti, nějak s dnešním rozhodnout. Asi jít ideálně tam, kde bych pak chtěla pracovat, ze… jenže to se právě taky neumím zatím rozhodnout. Chtěla jsem si dát pul práce škola a půl školka a pak se rozhodnout, ale to nesmíme, musí to být souvisle u jednoho dítěte, pak se o tom píše závěrečná práce. Tak bych vás chtěla poprosit o zkušenosti, které by mi třeba v rozhodování pomohly. Díky moc všem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38945
16.1.22 18:11
@Anonymní píše:
Pěkný večer, děl si právě kurz asistenta pedagoga a chtěla bych se zeptat tech, co už mají nějaké zkušenosti, kde je „lepsi“ mít praxi. Ve škole nebo školce? Obojí má své pro a proti, nějak s dnešním rozhodnout. Asi jít ideálně tam, kde bych pak chtěla pracovat, ze… jenže to se právě taky neumím zatím rozhodnout. Chtěla jsem si dát pul práce škola a půl školka a pak se rozhodnout, ale to nesmíme, musí to být souvisle u jednoho dítěte, pak se o tom píše závěrečná práce. Tak bych vás chtěla poprosit o zkušenosti, které by mi třeba v rozhodování pomohly. Díky moc všem.

no hlavním kritériem asi taky bude to, kde tě vůbec přijmou. Ne každý chce někoho na praxi, zvlášt v dnešní kovidové době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 18:15

@vokishka ano, to je samozřejmě jasný. Kdybych měla jednu jedinou možnost, tak se tak blbě neptam. Ale když vezmu moje město plus dvě naše nejbližší větší města, z nichž jedno je Brno, tak mám výběr myslím docela slušný… A když se rozhodnu třeba pro školku, tak snad nějakou najdu. V té naší nejbližší byla na praxi slečna v listopadu, kdy ta covid situace rozhodně nebyla lepší, než teď. Tak snad problém moc nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
3501
16.1.22 18:16

Napada me leda hledat skolku ktera je primo v ramci skoly (u nas takove jsou), tam by se ti mohlo povest, co bys chtela :nevim: ale nevim jak moc to je realne; prace se pry shani nejlepe v cervnu na dalsi rok.

Myslim ze tu nektere holky psaly ze maji i dva puluvazky, treba jeden dopo skolka a druhy odpo druzina, ale to oper neresi tvuj problem abys mela na starost pouze jedno dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 18:25

@Helca83 já jsem teď na rodicaku, praci budu shánět právě od září, samozřejmě s předstihem. Školku spojenou se školou tu máme, ale právě to neřeší ten problém kontinuální práce s jedním dítětem. Nevadí, půjdu hud tam nebo tam, koneckonců můžu pracovat rok ve školce, a když mi to nebude vyhovovat, zkusím jít do skoly..jen jsem si toto rozhodování a zkoušení chtěla odbyt právě v rámci praxe. Tak bohužel. Jen jsem si přišla pro zkušenosti těch, co třeba obojí zkusili, pokud tu někdo takový je.

• Citovat
  • Nahlásit
3501
16.1.22 18:27
@Anonymní píše:
@Helca83 já jsem teď na rodicaku, praci budu shánět právě od září, samozřejmě s předstihem. Školku spojenou se školou tu máme, ale právě to neřeší ten problém kontinuální práce s jedním dítětem. Nevadí, půjdu hud tam nebo tam, koneckonců můžu pracovat rok ve školce, a když mi to nebude vyhovovat, zkusím jít do skoly..jen jsem si toto rozhodování a zkoušení chtěla odbyt právě v rámci praxe. Tak bohužel. Jen jsem si přišla pro zkušenosti těch, co třeba obojí zkusili, pokud tu někdo takový je.

No ja to myslela tak, zacit s nejakym konkretnim deckem v MS a podle potreby s nim prejit do ZS… ale ono mozna ani to ten problem neresi, protoze to preci neni naporad, dite ma asistenta treba rok ci dva a pak se to zas znova vyhodnocuje, zda je AP potreba :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4381
16.1.22 18:29

Kazdy to ma jinak. Vyhovuji mu jinak stare deti, kterym se chce venovat. Ze zkusenosti s hledanim prace ti mohu rici, ze casteji hledaji AP do skoly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3501
16.1.22 18:29

Jeste me napada jestli nemas nejakou specializaci? Treba k memu decku shaneli uz zkusenejsiho AP a aby mel zkusenosti s ADHD a sedli si moc hezky. Mlada AP v obecni skolce moje dite nezvladala, bila ho a vubec se chovala priserne, ze jsem musela dite prehlasit. Znami dostali k decku s vadou reci Ukrajinku, to by mi jako rodici asi taky vadilo, ne kvuli narodnosti, ale prave kvuli vyslovnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 18:30

@Helca83 jo takhle. To je samozřejmě super možnost. Kdybych začala ve školce, tak bych klidně s dítětem dal pokračovala. Mně teď ale jde o tu praxi, chtěla jsem vyzkoušet oboje, ať třeba nejdu pracovat do školky, když bych zjistila, že ve škole mě to baví, naplňuje a jde mnohem líp.

• Citovat
  • Nahlásit
3501
16.1.22 18:31

A mozna kdyz jsi na RD, volila bych skolku, maji asi vic volna a ten rezim bude podobnejsi tomu nac jsi zvykla, ve skole to bude asi vic i o vyuce, ve smyslu cteni, psani, pocitani :nevim: A mozna by sis do te skolky pak mohla vzit i sve dite, nerikam do stejne tridy, ale i to muze byt vyhoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57690
16.1.22 18:34

Je pravda, že teď je složité, aby se domluvila praxe. Budeš ráda, že vůbec na praxi přijmou.
Rozhoď síť do více institucí. A uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 18:39

@Helca83 nemám vůbec nic :mrgreen: absolutně nesouvisející VŠ a teď dělám ten kurz. Akorát mám doma dítě s ADHD a PAS, takže jen zkušenosti vlastní, ovšem žádným papírem nepodložený.

• Citovat
  • Nahlásit
15606
16.1.22 18:44
@Anonymní píše:
@Helca83 nemám vůbec nic :mrgreen: absolutně nesouvisející VŠ a teď dělám ten kurz. Akorát mám doma dítě s ADHD a PAS, takže jen zkušenosti vlastní, ovšem žádným papírem nepodložený.

já dělám taky kurz a můžeme si praxi namixovat, jak chceme, což mi vyhovuje.
A práci naštěstí nemusím dělat k dítěti, ono taky po týdnu…
Vybrala jsem si fajn téma a bude se dobře dělat i závěrečná práce.
Sama jsme nevěděla, jak si vybrat, zítra mám mít schůzku s ředitelkou, takže domluvíme praxi. Pod tu ZŠ patří i dvě MŠ a už to beru tak, že je mi to asi jedno, hlavně, ať odchodím praxi.
Ono, s nástupem do zaměstnání to potom může být naprosto odlišné od té praxe a vždy záleží, jak si sedneš s učitelkou, učitelkami.
Upřímně, asi dělat nepůjdu, když to tak slyším a čtu, jak se někdy chovají učitelky a ředitelé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3501
16.1.22 18:49
@Anonymní píše:

Tim spis bych volila skolku, jestli to je to dite s nimz jsi na RD, cili jeste nemas zkusenosti se skolakem… ale ja taky ne, jen podle sebe usuzuji ze ja bych treba ani nevedela jak v te skole pusobit, a uz jsem tu cetla i situace ze treba ucitelka na ZS tu asistentku i muze chtit vystipat a nebere ji jako ulehceni, tak do toho se dostat, bych fakt nechtela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 18:52

@g.sandova to mate super. My musíme mít tu práci právě o tom dítěti, co budeme mít na praxi. Všeobecně o diagnóze, o úloze asistenta u takových deti, o řešení případných potíží… a pak konkrétně to, co jsem tam dělali nebo co dělala ta AP, od které jsme se učili. Takže já ani nemůžu začít psát, protože nevím, o čem. To až odchodem praxi.. máme 40 hodin. @Helca83 jsem sice na RD, ale s nejmladším dítětem, další dvě mám ve školce a škole. To s problémy je ve školce. Takže z tohoto hlediska je to jedno, i když asi je fakt, že možná bude lepší ta školka. Celkově k tomu mam zatím blíž, deti máme malé, mám víc zkušeností ze školek než škol.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat