Asistent pedagoga. Vzít nabídku nebo ne?

Anonymní
13.7.20 18:12

Asistent pedagoga. Vzít nabídku nebo ne?

Dobrý den,

hlásila jsem se na pozici asistentky pedagoga v MŠ.
Mám maturitu, ale musím si doplnit kurz AP, který proběhne na podzim ( zatím jsem jen registrovaná, cena 10 tis.) Nabídka je na 25h/týdně, po-pá 6-11h, a cca 18 hrubého, ještě mi přesný plat sdělen nebyl, s tím, že září-říjen mě uvolní vybrané dny na kurz.
Dnes mi volala paní ředitelka, že mě berou.

Na druhou stranu, mám i rozjednané jiné nabídky práce, pohovory atd…samozřejmě za více peněz :roll: láká mě též administrativa, práce v e-shopu ( pracovala jsem ve školních a kreativních potřebách), fakturace (také jsem jako fakturantka z části pracovala), práce na úřadě (referentka, podatelna, apod…)

Mám zkušenosti pestré. Nečekala jsem, že mě letos vyhodí, tak proto se chytám každé práce, která by mě alespoň z části bavila.
MŠ bych měla 2km od domova, ale platové ohodnocení mizerné. :? A ráda bych si konečně našla stabilní a perspektivní zaměstnání, kde zůstanu alespoň do mateřské -+ 2-3 roky a budu se tam moci po té vrátit. Podotknu je mi 25, děti nemám, výdaje minimální - bydlím s rodiči.

Asi chci moc :lol:,ale nevím, zda toho asistenta vzít :roll: byl to spíš takový impuls, zkusit to, asi jsem nepočítala s tím, že mě vezmou (uchazečů bylo více) :think: 8o momentálně jsem na ÚP a nesnáším ten pocit nejistoty, zda práce bude/nebude :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

774
13.7.20 18:20

Asistenti pedagoga jsou mizerně placení. A není tam žádný kariérní postup. U nás dělají asistenty většinou maminky, co mají děti ve školce nebo studentky. Pokud chceš perspektivní a dobře placenou práci, tak jsi si měla buď zajistit nějaké vzdělání nebo praxi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16939
13.7.20 18:22

@Lovelytrue Ale houbeles. Už mají dost. Stačí se podívat na platové tabulky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8144
13.7.20 18:23
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Mám maturitu, ale musím si doplnit kurz AP, který proběhne na podzim ( zatím jsem jen registrovaná, cena 10 tis.) Nabídka je na 25h/týdně, po-pá 6-11h, a cca 18 hrubého, ještě mi přesný plat sdělen nebyl, s tím, že září-říjen mě uvolní vybrané dny na kurz.

Na druhou stranu, mám i rozjednané jiné nabídky práce, pohovory atd…samozřejmě za více peněz :roll: láká mě též administrativa, práce v e-shopu ( pracovala jsem ve školních a kreativních potřebách), fakturace (také jsem jako fakturantka z části pracovala), práce na úřadě (referentka, podatelna, apod…)

Mám zkušenosti pestré. Nečekala jsem, že mě letos vyhodí, tak proto se chytám každé práce, která by mě alespoň z části bavila.
MŠ bych měla 2km od domova, ale platové ohodnocení mizerné. :? A ráda bych si konečně našla stabilní a perspektivní zaměstnání, kde zůstanu alespoň do mateřské -+ 2-3 roky a budu se tam moci po té vrátit. Podotknu je mi 25, děti nemám, výdaje minimální - bydlím s rodiči.

Asi chci moc :lol:,ale nevím, zda toho asistenta vzít :roll: byl to spíš takový impuls, zkusit to, asi jsem nepočítala s tím, že mě vezmou (uchazečů bylo více) :think: 8o momentálně jsem na ÚP a nesnáším ten pocit nejistoty, zda práce bude/nebude :(

Za 4 hodiny denne, 18 tisic hrubyho, je docela dobry :nevim:
Ale jak pise prede mnou. Vetsinou to delaji mamy s malyma detma, ktery potrebuji zkraceny uvazek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 18:35

No, právě, že já ještě děti nemám,…jestli by nebylo lepší dát přednost práci na plný úvazem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.7.20 18:39

Za 25 hodin 18 hrubého? Totéž mám já jako AP na speciální ZŠ za úvazek 36 hodin…a to už nemám úplně ten základní, mám už něco málo započítáno jako praxi (taky maturita plus kurz)…to se mi zdá nějak moc :think:

• Nahlásit
  • Citovat
16939
13.7.20 18:43
@Anonymní píše:
No, právě, že já ještě děti nemám,…jestli by nebylo lepší dát přednost práci na plný úvazem :think:

Ano, bylo. AP je práce pro matky s malými dětmi, aby měly hodně volného času nebo pro zkrachovalce, kteří nic jiného neumí. Pardon, nebo pro ty, které tato práce naplňuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 18:46

@Lovelytrue
Praxi mám 6 let od maturity, celkem 3 zaměstnání -
prošla jsem si administrativou, expedičním oddělením, ovládám skladové hospodářství, účetní programy, z posledního zaměstnání si nesu asi nejvíce ( fakturace, dobropisy, reklamace, zákaznický servis, administrativa spojená s chodem celé kanceláře, docházka zaměstnanců, příprava produktů (fotky, popis, preklad popisu) a zařazení do katalogu e-shopu) je toho dost, takže bych neřekla, že žádné vzdělání a praxi nemám, ale kdo mohl čekat, že já jako bezdětná a bez závazků budu jako první na výpovědní listině 8o ještě pár kolegyní po mě bylo bohužel taky vyhozeno… :roll:

A po 3 letech v celkem fajn práci :( blízko bydliště
Teď koukám na všechny možné portály prace.cz,jobs. cz, apod. a nemohu narazit na něco podobného, pátrám už i v Praze, ale ta je pro mě 50 km daleko…ale když by to jinak nešlo, vezmu i Prahu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
9230
13.7.20 18:46
@Anonymní píše:
No, právě, že já ještě děti nemám,…jestli by nebylo lepší dát přednost práci na plný úvazem :think:

U nás ve školce a škole často nabízí asistentkam na odpoledne práci druzinarky :nevim: to mi přijde celkem fajn, ale je fakt že když nemáš děti, tak můžeš hledat nějakou práci, kde se časem můžeš posunout. Ale jinak v tom školství mi ta práce nepřijde marná, ty peníze špatný nejsou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 18:51

@divine woman já osobně si myslím, že se stejně časem zase většina dětí, co mají AP na základní škole, přesune zpět na školy speciální a nebude jich už tolik potřeba. U nás např je jeden asistent na třídu a asistenta tam opravdu potřebují všechny deti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.7.20 18:56

@Tarinka hlavně to ale člověka musí bavit a musí mít ty děti rád…tedy měl by mít…

• Nahlásit
  • Citovat
59651
13.7.20 18:57
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Asi chci moc :lol:,ale nevím, zda toho asistenta vzít :roll: byl to spíš takový impuls, zkusit to, asi jsem nepočítala s tím, že mě vezmou (uchazečů bylo více) :think: 8o momentálně jsem na ÚP a nesnáším ten pocit nejistoty, zda práce bude/nebude :(

Já bych to nevzala, protože ten plat je směšný a jestli chceš za 2-3 roky dítě, budeš mít mizerný průměr.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 19:00

Pracuju jako asistent pedagoga tři roky a za sebe můžu říct, že pokud nemáš alespoň trochu nadstandartní vztah k dětem, dosti značnou trpělivost a pochopení pro projevy diagnoz jako jsou různé dys… ADHD, nedej Bože autismus ap.,tak tam asi moc spokojená nebudeš. Jako vím, že jsem pouhý obyčejný asistent :mrgreen:,ale kdybych tu práci neprožívala do značné míry jako poslání, tak by to bylo chvílemi vážně na mašli :oops:
Peníze mi za takto zkrácený úvazek přijdou docela fajn, ale to každý vidí jinak.
Podle toho co píšeš, bych na Tvém místě práci vzala pokud by se nevyskytlo něco jiného za lepší peníze. Mimo jiné i protože by mi jako madé a bezdětné přišlo „zbytečné“ pracovat na takto zkrácený úvazek.
Prosím anonym nebo smazat. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.7.20 19:01

Pro zakladatelku…jestli neuvažuješ nad tím, že by sis časem třeba doplnila vzdělání a zůstala ve školce nebo šla třeba na speciální pedagogiku, tak nevím, jestli je to dobrá volba. Nadruhou stranu bys měla na rok práci a příští září už můžeš být někde jinde…to si musíš zvážit sama, jaké jsou tvé priority

• Nahlásit
  • Citovat
9914
13.7.20 19:03

A neuvažovala jsi o variantě dělat dopoledne asistentku v MŠ a odpoledne chodit třeba na 4-6h někam do obchodu nebo se poptat i ve firmách v okolí, že máš časové možnosti třeba 13-20. Spousta matek právě odpoledne odchází a ve firmách třeba nemá kdo vykrýt čas 16-18h apod.
Já si upřímně neumím představit, že jako svobodná a bezdětná pracuju jen dopoledne, nevěděla bych co s časem. Já naopak mezi 25-30 pracovala na plný úvazek 7:30-16 a k tomu jsem měla dva roky ještě práci cca 3× týdně 16-20 a asi půlku sobot v roce. Sice to bylo náročnější, ale ty našetřené peníze se mi při pořízení bydlení sakra hodily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama