Asistentka pedagoga, základní vzdělání a 8. platova třída?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SarkaNovo
Závislačka 3197 příspěvků 04.03.18 15:07
Asistentka pedagoga, základní vzdělání a 8.platova třída???

Ahoj, chci se prosím zeptat Vás, co tomu trochu rozumíte, jak je možné že k nám na ZŠ teď nastoupila asistentka pedagoga k chlapci s Aspergerovým syndromem, která má základní vzdělání a kurz asistenta pedagoga a má 8.platovou třídu jako já. Mam maturitu. Pritom jsem někde četla že od ledna tohoto roku už asistentky bez maturity budou mít jen 5.platovou třídu. Tak by mě jen zajímalo jak je to možné? Škola může dát tedy platovou třídu dle sebe? Děkuji za objasnění ;-)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 11067 příspěvků 04.03.18 15:09

No je to divné. Ale mám pocit, že nějaký změny budou teprve platit. Ale to si nejsem jistá. Asi dostala to, co k tomu dítěti napsalo SPC, to prý snad bude rozhodovat, jak bude asistent placený.

SarkaNovo
Závislačka 3197 příspěvků 04.03.18 15:12
@vokishka píše:
No je to divné. Ale mám pocit, že nějaký změny budou teprve platit. Ale to si nejsem jistá. Asi dostala to, co k tomu dítěti napsalo SPC, to prý snad bude rozhodovat, jak bude asistent placený.

Aha.Tak to je možné. Ale má jako já 0,5 úvazek.

anonymni_prezdivka
Kecalka 331 příspěvků 04.03.18 15:35

@SarkaNovo A ty jí ty peníze závidíš nebo proč se ptáš? Pokud ti nevyhovuje tvé platové zařazení a práce, udělej si kurz taky a uvidíš, jaká je to sranda a brnkačka…
Krom toho nemusí být v 8. platové třídě (tyto personální informace se nešíří, tak by mne zajímalo, jak to víš?), ale může mít osobní ohodnocení, díky čemuž má stejné peníze jako ty.

cecetka
Kelišová 6859 příspěvků 04.03.18 15:48

@SarkaNovo Na to by ti asi nejlepe odpovedel/a reditel/ka skoly.

vokishka
Extra třída :D 11067 příspěvků 04.03.18 15:50
@anonymni_prez­divka píše:
@SarkaNovo A ty jí ty peníze závidíš nebo proč se ptáš? Pokud ti nevyhovuje tvé platové zařazení a práce, udělej si kurz taky a uvidíš, jaká je to sranda a brnkačka…
Krom toho nemusí být v 8. platové třídě (tyto personální informace se nešíří, tak by mne zajímalo, jak to víš?), ale může mít osobní ohodnocení, díky čemuž má stejné peníze jako ty.

proč by to muselo být o závisti? Každý asis. pedagoga musí mít kurz, i ten s maturitou. A znovu se po novém roce objevily informace, že se budou snižovat třídy, opět zkracovat úvazky, taky bych se divila, kdyby někdo jen se ZÁKLADNÍ školou a nějakým kurzem, běžně teď v řádu 80 hodin, měl stejný plat jako někdo s vyšším vzděláním.

VitHan
Kecalka 411 příspěvků 04.03.18 15:57

To bych chtěla pro dítě asistentku se ZŠ.

silvie1978
Kecalka 289 příspěvků 04.03.18 16:16

Asistentku pedagoga se základním vzděláním bych jako rodič dítěte zásadně odmítla, byť to asi v reálu není možné, ne? Celý tento systém je nastaven jako… vlk se nazere a koza zůstane celá… aneb zavedeme inkluzi, zaměstnáme asistenty pedagoga, ale platit je moc nebudeme, aby to moc nestálo. Takový člověk by měl mít minimálně maturitu a být řádně ohodnocený, ale to v našem školství nejspíš nikdy nehrozí. Nesnižuji hodnotu člověka se základním vzděláním, ale do školství podle mě nepatří.

blobfish
Závislačka 4353 příspěvků 04.03.18 16:17
@VitHan píše:
To bych chtěla pro dítě asistentku se ZŠ.

No, kdyby to byla jediná možnost, aby zvládalo chodit do normální školy, tak bys to asi překousla.

vokishka
Extra třída :D 11067 příspěvků 04.03.18 16:26

@silvie1978 tak rodič se vzdělání asistentky stejně nedozví.

silvie1978
Kecalka 289 příspěvků 04.03.18 16:34
@vokishka píše:
@silvie1978 tak rodič se vzdělání asistentky stejně nedozví.

Ani na to nemáš právo jako rodič? Mě by to jako rodiče zajímalo, přece bys měla mít právo vědět, kdo se bude věnovat tvému dítěti s určitým handicapem?

SarkaNovo
Závislačka 3197 příspěvků 04.03.18 16:36
@anonymni_prez­divka píše:
Krom toho nemusí být v 8. platové třídě (tyto personální informace se nešíří, tak by mne zajímalo, jak to víš?), ale může mít osobní ohodnocení, díky čemuž má stejné peníze jako ty.

Ne, nezávidím a kurz mám taky, jinak bych asi těžko byla asistentka.
Jen se ptám protože mě zajímá, jestli škola může určovat platové třídy nebo je to dáno v zákoně dle vzdělání.

vokishka
Extra třída :D 11067 příspěvků 04.03.18 16:36
@silvie1978 píše:
Ani na to nemáš právo jako rodič? Mě by to jako rodiče zajímalo, přece bys měla mít právo vědět, kdo se bude věnovat tvému dítěti s určitým handicapem?

já myslím, že ne. Ještě jsem ale neslyšela o tom, že by se někdo ptal. Hodně lidí ani nenapadne, že na takovou práci stačí jen základka. Když si vezmu, jak nás už kdysi honili, že nestačí maturita, holce nestačila ani maturita přímo z pedagogiky, tak mi to teď připadá jako výsměch, že můžeš mít takové vzdělání.

vokishka
Extra třída :D 11067 příspěvků 04.03.18 16:38
@SarkaNovo píše:
Ne, nezávidím a kurz mám taky, jinak bych asi těžko byla asistentka.
Jen se ptám protože mě zajímá, jestli škola může určovat platové třídy nebo je to dáno v zákoně dle vzdělání.

mám pocit, že to nově bude určovat SPC. Bylo to jinak podle toho, jaké práce se u dítka vykonávají, bylo to rozlišené. Kouknu, možná to najdu.

SarkaNovo
Závislačka 3197 příspěvků 04.03.18 16:41
@vokishka píše:
já myslím, že ne. Ještě jsem ale neslyšela o tom, že by se někdo ptal. Hodně lidí ani nenapadne, že na takovou práci stačí jen základka. Když si vezmu, jak nás už kdysi honili, že nestačí maturita, holce nestačila ani maturita přímo z pedagogiky, tak mi to teď připadá jako výsměch, že můžeš mít takové vzdělání.

To mně teda taky. Jeste neřeknu výuční list, ale základní vzdělání? Taky mě to překvapilo no.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Nový vynález podle NASA. Kalhotky, které nemusíte týden prát

Spodní prádlo se má denně měnit. Dánští designéři však vymysleli oděvní... číst dále >

Reklama