Asperger a plánování miminka ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 11:39
Asperger a plánování miminka ?

Ahojte, mám dotaz ikdyž nevím jestli mi někdo dokáže odpověď. Mám aspergera a chtěla bych miminko. Je vůbec možné abych zvládla být matkou? Společnosti lidí se vyhýbám, vsichni mě berou za strašně necitlivou a údajně nevychovanou(snad víte co asperger způsobuje). Mám strach, že tomu miminku nebudu umět dát lásku kterou potřebuje..
Pokud mi někdo poradí budu ráda:)

Reakce:
Klara178
Kecalka 146 příspěvků 12.08.19 11:59

No a co myslis ty, dokazes mu dat lasku a vsechno co potřebujete? A co partner?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 12:05

@Klara178
Partner strašně miminko chce, má úžasný vztah k dětem. Věřím že by byl super otec. Co se týče mě.. Fakt nevím, postarám se o něho s tím problém nemám, milovala bych to malé ale neuměla bych to dávat najevo.. vypadala bych jako chladná a krkavci matka! :lol: z toho mám strach

Klara178
Kecalka 146 příspěvků 12.08.19 12:08

A jak to vis, ze bys to neumela dat najevo? To preci vubec nemuzes vedet, kdyz zadne dite jeste nemas :-) treba budes super mama. Partnerovi dat city najevo dokazes?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 12:10

@Klara178
Skoro až po 5 letech. Ale je úžasný že na mě netlačil, věděl proč jsem taková:)

Klara178
Kecalka 146 příspěvků 12.08.19 12:22

Tak to mas skveleho partnera, jiste by byl i dobry táta. Neznam tebe ani tvuj presny zdravotní stav a jak je u tebe AS vazny, ale pokud to jen trochu pujde, sla bych do toho. Chapu tve obavy, ale jen proto, ze jsi jina, neznamena, ze si nemas porizovat dite. Navic nikdy nevis, co s tebou dite udela, treba jsou tve obavy zbytecne. Ja sice aspergra nemam, ale nikdy jsem nebyla matersky typ, deti pro me byli akorat spratci :-) ted mam dve, jsou moje vsechno, muzu se z nich posrat a klidne bych sla i do tretiho :-) sama bych u sebe takovy obrat necekala :-)

Petája
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.08.19 12:26

Někde vám aspergera diagnostikovali a někam možná docházíte, zkuste to probrat tam. Dobrý základ máte - milujícího partnera. Asi bych se toho nebála a šla do toho. Mít dítě je vždycky svým způsobem risk - jít do neznáma. Nikdy nevíte co bude…Jste zodpovědná už tím, že nad tím přemýšlíte… Držím palce a hodně štěstí :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 12:33

@Klara178
Dobře děkuji moc že jsi odpověděla:) nečekala jsem že někdo rozumný napíše:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 12:34

@Petája
Dekuju moc :) zkusím to probrat s doktorem :)

Klara178
Kecalka 146 příspěvků 12.08.19 13:01
@Petája píše:
Někde vám aspergera diagnostikovali a někam možná docházíte, zkuste to probrat tam. Dobrý základ máte - milujícího partnera. Asi bych se toho nebála a šla do toho. Mít dítě je vždycky svým způsobem risk - jít do neznáma. Nikdy nevíte co bude…Jste zodpovědná už tím, že nad tím přemýšlíte… Držím palce a hodně štěstí :kytka:

Presne tak! A probrat to s psychologem je výborný napad!

Jana206
Nadpozemská drbna 28280 příspěvků 12.08.19 13:06
@Anonymní píše:
@Petája
Dekuju moc :) zkusím to probrat s doktorem :)

Pokud fungujes normálně, chodíš do práce a žiješ ve spolecnosti, neboj se toho. Víš, ne vsichni Aspergeri jsou diagnostikovani, hlavně v naší dospělé generaci, kdy se to moc neresilo. Navíc u dívek může být Asperger skrytý a je ještě hůře diagnostikovatelny. Jsou odhady, ze právě s touto diagnózou běhá po světě víc lidí, zvládají to díky svému vnitřnímu boji a s tím, že se s tím naučili žít. Ale nikdo je nediagnostikoval. Je fajn, že o tom premyslis. Držím pesti.

Klara178
Kecalka 146 příspěvků 12.08.19 13:10
@Anonymní píše:
@Klara178
Dobře děkuji moc že jsi odpověděla:) nečekala jsem že někdo rozumný napíše:)

Neni zac a hodně štěstí! :-)

luci.no
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 12.08.19 13:40

Pridej se na facebooku do skupiny Aspergeruv syndrom. Je tam hodne maminek s AS ;)

Váš příspěvek
Reklama