Asperger u 4 letého syna?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klara178
Povídálka 48 příspěvků 24.03.18 15:18
Asperger u 4 leteho syna ?

Dobry den,
Chtěla bych se poradit. Mam syna, budou mu v květnu 4 roky. Od zari chodil do školky. Ve skolce si hraje vedle deti, ale je kontaktni, deti mu nevadi. Nezvlada rizenou cinnost, hru s pravidly, nema o ni zajem, ani to moc nechape. Pokud se nuti, je v uzkosti, nebo zacne brecet. Docela casto si stavi veci do rady, casto v ramci hry, s hračkami si ale hraje adekvátně. Nevyhovuje mu 20 deti na malém prostoru, potrebuje individuální přístup, ma asistentku. Ma diadnostikovany opožděný vyvoj reci, ale to se pomalu lepší. Dale v podezření porucha pozornosti. Ve skolce si myslí, ze je to nejaka forma aspergera…jinak je ale motoricky zdatny, jezdi na odrazedle, umi kotoul, chodi uz od deseti mesicu, jemna motorika taky v pořádku, umi barvy, slozi puzzle, zmeny mu nevadi, fungujeme doma naprosto bez problémů, vyhraněné zajmy taky nema, fantazii ma take dobrou, ocni kontakt v pořádku. Je nekdo kdo by poradil, kdo ma zkušenosti, da se to vůbec poznat u takhle malého ditete?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
rozand
Závislačka 3475 příspěvků 24.03.18 15:19

Na diagnózu je brzy. A učitelky ve školce na to nemají žádné adekvátní vzdělání :roll:.

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 24.03.18 15:24

Asperger se pozná spíše až v pozdějším věku, jiné formy autismu minimálně od tří let, ale i tak je to velice těžké rozpoznat. Neřekla bych, že se u vašeho syna jedná o autismus. Bohužel mě přijde, že je tato diagnóza jak zaklínadlo pro každé druhé dítě, a to bohužel i v poradnách, bohužel taková nálepka dítěti mnohem víc škodí. Samozřejmě pokud se jedná o autistu, tak ano, ale bohužel se PAS škatulkuje na mnohem víc dětí, než na ty které jim doopravdy trpí. Určitě vás sledují v poradně kvůli té řeči, řešila bych to pouze tam, učitelky si mohou něco myslet, ale diagnostika zrovna u autismu je pouze na psychologovi.

Taka
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 24.03.18 15:29

Je mi přes 20 a věci do řady stavím do dnes (zrovna před chvílí jsem z nudy při čekání vyrovnávala víčka od plastových lahví :mrgreen:) a více lidí na malém prostoru taky nesnesu. Cestování MHD je pro mě utrpení. A jsem úplně normální 8)
Zkušenosti s tímto nemám. Já jen, že zrovna tyhle 2 věci nemusí být 100% příznakem, byť je to časté ;)

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 24.03.18 15:39

Ne každému musí vyhovovat společnost 20 jiných lidí. Mě to přijde běžné. :palec:

Kassor
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 24.03.18 15:44

@Klara178 pokud Vas to trapi, tak bezte k detskemu psychologovi, ale psala jste, ze ma asistentku? Ta mu byla pridelena na zaklade ceho? Chodi do klasicke skolky s asistentkou? Mate nejspis za sebou foniatrii, neurologii atd… Tam si niceho nevsimli? Co logopedka, co si mysli? Jinak, z toho, co jste napsala, tak muze mit nejake rysy, ktere se casem bud vytrati, nebo pretrvaji, ale nemusi to vubec nic znamenat.

Klara178
Povídálka 48 příspěvků 24.03.18 15:51

@Kassor byli jsme se synem v spc, na základě toho asistentka.na foniatrii a neurologii jsme byli, tam vse v pořádku, no ale ja nevim, na foniatrii mu akorát koukla do pusy a na neuro zda se jiste rozbehne, dovede stat na spickach, zda je lechtivy, klepla ho kladívkem, nevim, co se zda z toho poznat…

Johnny7
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 24.03.18 15:57
@Taka píše:
Je mi přes 20 a věci do řady stavím do dnes (zrovna před chvílí jsem z nudy při čekání vyrovnávala víčka od plastových lahví :mrgreen:) a více lidí na malém prostoru taky nesnesu. Cestování MHD je pro mě utrpení. A jsem úplně normální 8)
Zkušenosti s tímto nemám. Já jen, že zrovna tyhle 2 věci nemusí být 100% příznakem, byť je to časté ;)

To co píšeš mám taky, ale to je spíš vlastnost každého kdo je víc introvert. S Aspergrem tohle chování nemá nic společného.

Johnny7
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 24.03.18 15:58
@Johnny7 píše:
To co píšeš mám taky, ale to je spíš vlastnost každého kdo je víc introvert. S Aspergrem tohle chování nemá nic společného.

Víčka ovšem nepřerovnávám.

kacenka.sks
Kecalka 464 příspěvků 24.03.18 16:05
@Barbucha3 píše:
Asperger se pozná spíše až v pozdějším věku, jiné formy autismu minimálně od tří let, ale i tak je to velice těžké rozpoznat. Neřekla bych, že se u vašeho syna jedná o autismus. Bohužel mě přijde, že je tato diagnóza jak zaklínadlo pro každé druhé dítě, a to bohužel i v poradnách, bohužel taková nálepka dítěti mnohem víc škodí. Samozřejmě pokud se jedná o autistu, tak ano, ale bohužel se PAS škatulkuje na mnohem víc dětí, než na ty které jim doopravdy trpí. Určitě vás sledují v poradně kvůli té řeči, řešila bych to pouze tam, učitelky si mohou něco myslet, ale diagnostika zrovna u autismu je pouze na psychologovi.

Přesně tak, dle popisu se o aspergera nejedná. Jsem speciální pedagog a často chodí maminky s timto podezřením, popřípadě ještě na PAS…ale to, že je dítě zivera potřebuje jiny pristup nez ostatni deti jeste neznamena, ze ma nejakou poruchu. Sama mám doma jeden exemplář :-)

Příspěvek upraven 24.03.18 v 16:09

amazon
Echt Kelišová 8781 příspěvků 24.03.18 16:06

@Klara178 Mám syna od září ve školce, budou mu 4 roky a chová se naprosto totožně jako tvoje dítě. Až do teď mě ani nenapadlo o nějaké poruše chování přemýšlet. Syn je ve školce rád, děti se mu líbí, ale nemá konkrétního kamaráda. Pokud je nějaká kolektivní činnost automaticky jde pryč a dělá, že tam není. Jsou dvě učitelky. Jedna to dost řeší, druhá je rozumná…prý má čas a pracuje se na tom, aby se začal zapojovat.

Taka
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 24.03.18 16:30
@Johnny7 píše:
Víčka ovšem nepřerovnávám.
:mrgreen: :mrgreen: Já jen z velké nudy no. Fakt mě to čekání už nebavilo a ta čtyři víčka si tam tak ležela a vyzývavě na mě mrkala… :mrgreen:
Johnny7
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 24.03.18 16:54
@Taka píše: :mrgreen: :mrgreen: Já jen z velké nudy no. Fakt mě to čekání už nebavilo a ta čtyři víčka si tam tak ležela a vyzývavě na mě mrkala… :mrgreen:

Takže si ta víčka řekla o přerovnání, no to chápu… znám ovšem jednoho, co takhle přerovnává všechno možné - a to doufám u vás není duševní porucha jako u něj… A nejsem psychiatr, mám ovšem bohaté zkušenosti z okolí, duševní poruchy nechodí po Tatrách

Johnny7
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 24.03.18 16:56
@amazon píše:
@Klara178 Mám syna od září ve školce, budou mu 4 roky a chová se naprosto totožně jako tvoje dítě. Až do teď mě ani nenapadlo o nějaké poruše chování přemýšlet. Syn je ve školce rád, děti se mu líbí, ale nemá konkrétního kamaráda. Pokud je nějaká kolektivní činnost automaticky jde pryč a dělá, že tam není. Jsou dvě učitelky. Jedna to dost řeší, druhá je rozumná…prý má čas a pracuje se na tom, aby se začal zapojovat.

Může to být jen částečný introvert. Náš syn má rád děti a je oblíbený, ve školce si taky rád hrál sám, a teď je to normální školák (3 třída zš)

Taka
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 24.03.18 17:24

@Johnny7 Duševně nemocná fakt nejsem, můžete být klidný :hug: Jen jsem pedant na pořádek (ať už ve smyslu uklízení nebo srovnávání). Kořenky v kuchyni přesně centimetr od sebe a běda, jak obrázek visí o 2 milimetry nakřivo :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >