Aspirin nebo brufen? Rychla rada

Anonymní
6.4.17 22:00

Aspirin nebo brufen? Rychla rada

Jsem ve 12 tt těhotenství, chytila jsem nějakou virozu a potřebuji srazit teplotu. Paralen doma nemám, v lékárničce jsem našla jen aspirin a pul roku prošly brufen. Co raději vzít? V létě jsem dostala od doktorky sjebano, že na horečku aspirin v žádném případe nebrat (dodnes nevím proč), ale osobne mi to přijde jako cesta menšího zla. Co byste raději vzali? V tuhle dobu se nemám koho zeptat…Osobne se přikláním k neproslemu aspirinu.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1647
6.4.17 22:02
@Anonymní píše:
Jsem ve 12 tt těhotenství, chytila jsem nějakou virozu a potřebuji srazit teplotu. Paralen doma nemám, v lékárničce jsem našla jen aspirin a pul roku prošly brufen. Co raději vzít? V létě jsem dostala od doktorky sjebano, že na horečku aspirin v žádném případe nebrat (dodnes nevím proč), ale osobne mi to přijde jako cesta menšího zla. Co byste raději vzali? V tuhle dobu se nemám koho zeptat…Osobne se přikláním k neproslemu aspirinu.

A jak máš vysokou máš teplotu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.17 22:04

Skoro 38,ale cítím, že ještě leze nahoru a urcite bude mit tendenci jít přes.

• Nahlásit
  • Citovat
1647
6.4.17 22:06
@Anonymní píše:
Skoro 38,ale cítím, že ještě leze nahoru a urcite bude mit tendenci jít přes.

Koukala jsem že by aspirin neměl vadit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
6.4.17 22:09

Prý se jím dokonce snižuje riziko vzniku preeklampsie. Zkus si dat do Googlu aspirin v těhotenství a radši si to přečti sama, ale podle mě ti jeden nic neudělá a zítra koupíš paralen ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2137
6.4.17 22:10

Vzala bych aspirin. V těhotenství by se neměl užívat dlouhodobě, takže zítra bych skákla pro paralen, ten mi v těhotenství Dr. doporučila vpodstatě asi jako jedinej /ale na aspirin jsem se jí tehdy neptala, o něm se nemluvilo/.
Ale jednorázově aspirin zdaleka neublíží. Já jsem generace, která na něm jako dítě vyrostla, tehdy se o něm nemluvilo tak nehezky jako dnes, chápu, výzkumy a poznatky jsou dál.
Ale klidně si ho vezmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.17 22:12
@Mimis2017 píše:
Prý se jím dokonce snižuje riziko vzniku preeklampsie. Zkus si dat do Googlu aspirin v těhotenství a radši si to přečti sama, ale podle mě ti jeden nic neudělá a zítra koupíš paralen ;)

To jsem četla, ale pozivaji se při tom mnohem menší davky. Normalne by me to asi nenapadlo řešit, nebyt te doktorky.

• Nahlásit
  • Citovat
974
6.4.17 22:13

Aspirin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.17 22:14

OK, uklidnily jste mě. ;) Jdu pro něj.

• Nahlásit
  • Citovat
1647
6.4.17 22:16
@Anonymní píše:
OK, uklidnily jste mě. ;) Jdu pro něj.

Ať je líp :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19458
6.4.17 22:44

Aspirin bych si nebrala, podporuje krvácení, ředí krev. Udělej si zábal, jen na kotníky, ten srazí teplotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
709
7.4.17 06:52

Přesně tak, žádné prášky!!!
Udělej si zábal, nebo trošku chladnější sprchu, tím horečku srazíš docela spolehlivě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama