Astma a Covid . (Neužívání léku na astma )

Anonymní
8.11.20 06:50

Astma a Covid . (Neužívání léku na astma )

Ahoj chci se zeptat je tu někdo zvas kdo ma astma a nebere léky nebo zapomíná na léky? A jste i přesto v pohode? A co Covid měl nejakej astmatik Covid? Pokud jo jaký průběh když do toho má člověk i astma?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.11.20 06:57

Sportovec, 46 let, astma, léky užívá pravidelně. S covidem na ventilátoru v nemocnici a prý to nevypadá dobře. Anonym, jde o kamaráda.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 07:02
@Anonymní píše:
Sportovec, 46 let, astma, léky užívá pravidelně. S covidem na ventilátoru v nemocnici a prý to nevypadá dobře. Anonym, jde o kamaráda.

Tak to mě moc mrzí, no to bych měla radeji začít užívat léky ja furt na to zapominam…:/ ale to mě fakt mrzí ze kord když uziva léky je na tom blbě :( snad se to brzo zlepší! Mě to prave tak napadlo jak asi astmatici jsou na tom když mají Covid no ja ještě neměla nikdy záchvat nic jen jednou když sem byla nemocná tak mi piskalo na pruduskach…furt mi vypadává z hlavy ať beru léky. ale koukam to asi na to astma nemá vliv když člověk nebere léky když někomu nepomaha ani to :( aby mel lehčí prubeh covidu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 07:02

Já tedy beru léky pravidelně, ráno a večer Simbicord při potížích Ventolin. Covid jsem prodělala s těžším průběhem - oboustranný zápal plic s horečkám a poškození plic po CT 30%, dnes je to měsíc od té doby, co jsem začala mít příznaky a do dnes se z toho léčím. Beru nějaké kortikoidy a za par týdnů mě čeká kontrolni CT, protože me bylo řečeno, ze u Covidu je nebezpečné to, že nikdo neví jestli se ty plíce jsou schopny sami obnovit a jak moc, v tom je to prý nejvíc zákeřný, takhle me to řekli v nemocnici, kde jsem byla ze začátku na kysliku a kapackách. Nyni mam, dle dr krasnou saturaci (prokrvení) a tak mě obvodak řekl, že se domnívá, že s plícemi mit problém nebudu.. uvidíme..ale to je jen muj příběh, u každého je průběh jiný..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 07:05
@Anonymní píše:
Já tedy beru léky pravidelně, ráno a večer Simbicord při potížích Ventolin. Covid jsem prodělala s těžším průběhem - oboustranný zápal plic s horečkám a poškození plic po CT 30%, dnes je to měsíc od té doby, co jsem začala mít příznaky a do dnes se z toho léčím. Beru nějaké kortikoidy a za par týdnů mě čeká kontrolni CT, protože me bylo řečeno, ze u Covidu je nebezpečné to, že nikdo neví jestli se ty plíce jsou schopny sami obnovit a jak moc, v tom je to prý nejvíc zákeřný, takhle me to řekli v nemocnici, kde jsem byla ze začátku na kysliku a kapackách. Nyni mam, dle dr krasnou saturaci (prokrvení) a tak mě obvodak řekl, že se domnívá, že s plícemi mit problém nebudu.. uvidíme..ale to je jen muj příběh, u každého je průběh jiný..

Ja mam doma seretide diskus no měla bych brat taky ráno a večer ale proste nikdy (musím zaklepat ) sem neměla s astmatem nějak problém no jen jednou když sem byla nemocná tak mě piskalo na pruduskach ale jinak v pohode no a proste zapominam na léky :/ tak mě napadlo prave jak na tom asi muže být astmatik s covidem…9

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 07:28

Mam lehci astma. Fulhalle, Monteleucast, obcas kortikoidy. Covid v pohode, 5× denne jsem vykaslala ten standardni bordel co vzdycky a to je vse. A na leky zapominam porad. Ted si rikam ze tak tyden urcite jsem nic nebrala.

• Citovat
  • Nahlásit
7085
8.11.20 07:30

Zapomínat na léky je pěkná hloupost, tím bych se v době moznosti nastavení všemožných upomínek vůbec nechlubila, buď se nech vyšetřit a nech si je vysadit, nebo si koleduješ o záchvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 07:43

Mamka měla mírný průběh covidu je astmatik a má tedy i mírnou obezitu, nic moc pohyb. Kašle už asi před měsíc, všechna vydržení v pořádku -RTG plic, plicní. Čeká ji alergologie, ale verdikt je, že se jí po covidu to astma zhoršilo. Otázka je jak moc to souvisí i s fyzičkou. Léky bys brát měla raději pravidelně a celkově se starat o své zdraví.

• Citovat
  • Nahlásit
17410
8.11.20 08:02

Ptala jsem se na kontrole. TAk obecně nebrat léky na astma je na pytel, protože to není jen o Covid. A v kombinaci s tímhle svinstvem naprostý hazard. Nikdo neví, jak to bude fungovat, a jestli ti tě to ve finále zachrání, ale je lepší dělat aspoň tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3102
8.11.20 08:45

Taky si neumim vzpomenout na leky, tak mam lek na astma uz 8 let v supliku s antiperspirantem, ten kupodivu si vzpomenu kazdy den a diky tomu beru lek jak hodinky. Si ho dej ke kartacku na zuby a mas vyreseno. Nemoc souvisi i s imunitou, tak i kazdy astmatik ma jiny prubeh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 09:28

Ja jsem astmatik a kardiak, covid jsem mela 3 tydny zpet a jedine priznaky byly silena bolest hlavy a ztrata chuti.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama