Astma + alergie a porod v roušce

14
14.4.20 13:01

Astma + alergie a porod v roušce

Ahoj všem, tuto neděli mám TP a i první poradnu přímo v porodnici, kde chci rodit (Obilňák v Brně). Zároveň jdu na poslední kontrolu na alergologii před porodem, kde mi udělají kontrolní spirometrii a dají zprávu pro porodnici, jestli porod udychám atd. Astma mám lehčí, prakticky bez léčby, ale alergie se začínají ozývat.

Chtěla bych se zeptat, jestli je mezi vámi nějaká maminka astmatička/alergička, která rodila v době, kdy jsou povinné roušky při porodu - měla jste od lékaře nějakou zprávu, že rouška není žádoucí? Případně byly voleny nějaké speciální postupy při porodu s ohledem na astma? Díky za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7587
14.4.20 13:12

Teď ji nosíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
14.4.20 13:16

@pannda Když jdu výjimečně někam ven, tak ji pochopitelně nosím. Ale dýchat v ní mám problém, tak si nedokážu představit s ní x hodin rodit, ještě v době pylové sezóny. Proto mě zajímá, jestli se k alergikům v tomto přistupuje stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7587
14.4.20 13:20

Tak se chovej úplně stejně jako doposud… Vem si roušku do porodnice, a uvidíš jak se tam domluvíš. Pokud vím, byla udělena výjimka, na autisty, astmatiky a pod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
15.4.20 12:50

@pannda Astmatici výjimku žádnou nemají. Mají povinnost nosit. Podle mě bude hodně záležet na personálu nemocnice, ale pokud budou na roušce trvat, nedá se nic dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama