ASTMA - jaké jste měly projevy před zaléčením?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.19 12:14
ASTMA jaké jste měly projevy před zaléčením

Holky mám půl roku kašel, přechodila jsem zánět průdušek bez léčby a od te doby teda kašlu. Kašel je vlhký a tak 5-7× za den zakašlu. Nic víc. Občas kýchám. Občas mám podrážděné oči (štípání jak při krájení cibule). Od toho zánětu průdušek mám taky nonstop rýmu a opakovaně záněty v uších, bolest a vytéká hnis i krev někdy. Byla jsem na ORL 3× u různých lékařů, podle nic neví z čeho to můžu mít, pouze mi doporučili nos vyplachovat slanou vodou. Byla jsem také na infekčním a plicním, veškeré výsledky mám v pořádku, výtěry, sérologii, k. obraz, hormony, rentgen plic i dutin a taky spirometrie úplně v pořádku. Speciální test na astma mi udělat
nemohou kvůli kontraindikaci, takže usoudili, že to vše bude právě astmatem a nacpali mi kortikoidy a asi 6 dalších léků preventivně. Ty kortikoidy v nejvyšší dávce. Jsem alergická
na pár věcí a měla jsem jako dítě atopický ekzém.
Přesto si nejsem úplně jistá jestli by astma nebylo větší problém? Více příznaků a jiných? Je pravda, že se zadýchávám třeba do schodů, ale taky mám +20kg a jsem těhotná, oni to berou jako příznak astmatu, ale já teda nevím :nevim:
Prosím jak se astma projevilo u Vás a braly byste v mém případě léky, když astma je stanoveno pouze na základě vnějších projevů - žádné vyšetření to nepotvrdilo?
anonym - osobní údaje o zdraví

Reakce:
peta1003
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 01.09.19 12:23

Ahoj, ja mela alergie na vsechno mozny(prach, pyl, slunce,…) od mala a v 7letech jsem se v noci vzbudila a zacala jsem se dusit, tak me mama vzala do nemocnice a tam si me nechali 14 dni a zjistli mi astma…dostala jsem ventolin a sla jsem domu :D takze jsem jedla zyrtec, dychala ventolin a cca kazdyho pul roku kontrola na plicnim :)

jannina1
Závislačka 4898 příspěvků 01.09.19 12:23

Napred bych chtela dukladnou laborator.Mas zest na mycoplasma a chlamydie?

Ijen
Ukecaná baba ;) 2265 příspěvků 01.09.19 12:49

Syn mel sezonni dechove potize, obcas dusnost a suchy drazdivy kasel. Delali mu test na alergii, spirometrii a dechovy test na koncentraci oxidu dusnateho. Dostal Symbicort uziva po dobu pylove sezony a je uplne bez potizi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.19 12:58

@jannina1 ano ano, na oboje negativní. Já dostala jako dýchadlo atrovent ale nemůžu po něm dýchat, kašlu, sýpu, chraptím takže si to neberu a celkově mi z těch všech léků bylo spíš špatně než líp. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.19 13:00

@Ijen co je přesně ta dušnost? ptali se mě jestli nemám problémy s dušností, ale jaksi nevím, jak bych to měla přesně poznat? pardon za asi hloupý dotaz

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.19 20:06
@Anonymní píše:
@jannina1 ano ano, na oboje negativní. Já dostala jako dýchadlo atrovent ale nemůžu po něm dýchat, kašlu, sýpu, chraptím takže si to neberu a celkově mi z těch všech léků bylo spíš špatně než líp. :nevim:

Kortikoidy v nejvyšší dávce, jaký lék a jaká dávka? Atrovent je slabé „foukadlo“ a kortikoidy neobsahuje, pro astmatiky navíc nevhodné. A 6 dalších léků jako prevence? Tomu moc nevěřím a léčbou astmatem se zabývám, ale 6 léků v kombinaci mě nenapadá. Informace podáváš zavádějící. V těhotenství se astma může projevit, stejně tak nadváha a s tím reflux může astmatické obtíže způsobovat. Napiš léky a dávky, třeba ti poradím…

Ijen
Ukecaná baba ;) 2265 příspěvků 01.09.19 20:30
@Anonymní píše:
@Ijen co je přesně ta dušnost? ptali se mě jestli nemám problémy s dušností, ale jaksi nevím, jak bych to měla přesně poznat? pardon za asi hloupý dotaz

Dychaci cesty se zuzi, spatne dycha, piska to v nem, nemuze se zhluboka nadechnout ani vydechnout, obcas ho to budilo v noci, obcas se to objevilo po zvysene namaze. Manzel ma astma taky a uziva Pulmicort a Montelukast. Pokud berou inh. kortikoidy poctive tak potize nemaji.

Petája
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 01.09.19 22:27
Dušnost u astma - sípat ani nemusíte, prostě dýcháte rychleji za sebou a při nádechu máte pocit, jako by jste nemohla,,dodechnout nahoru", prostě se pořádně nenadechnete, je to takové kratší nadechnutí, než výdech, aspoň mě to tak přijde…hrozně blbej pocit…
@Anonymní píše:
@Ijen co je přesně ta dušnost? ptali se mě jestli nemám problémy s dušností, ale jaksi nevím, jak bych to měla přesně poznat? pardon za asi hloupý dotaz
Váš příspěvek
Reklama