Astma nebo něco jiného?

Anonymní
30.6.15 23:57

astma, nebo něco jiného?

Ahoj, prosím o zachování anonymity.
Posledních několik večerů se mi trochu hůře dýchalo, ale přes den to bylo v pořádku, dneska mi obtíže trvají už celý den, je to poměrně nepříjemné, nemohu pořádně dodýchnout, cítím se unavená, občas mě to těžké dýchání nutí ke kašli. teď mě chytla i trochu zimnice, a mám zvýšenou teplotu(to až dnes, teď večer). při pokusu o pořádný nádech mě tlačí na hrudní kosti.
ještě pro upřesnění, tyto potíže s dýcháním, ovšem vesměs bez toho silného talku na hrudi, a myslím že i bez kašle, mám občasně už delší dobu, 2 krát jsme byla na plicním, poprvé závěr, že astma nelze vyloučit, ani potvrdit, to už je skoro 3 roky zpět, podruhí jsem tam byla na podzim, v těhotenství, zrovna jsme měla ty akutní obtíže s úplným nádechem, ale dle vyšetření astma opět nešlo potvrdit, kapacita plic, nebo co to měří byla hodně velká i pes akutní obtíže. takže mi dali pro jistotu ventolin. ten jsme teď zkoušela, ale nepomáhá. začínám se děsit, jestli se mi nerozjíždí zánět průdušek, nebo k čemu by byla ta teplota? už mám strach znovu jít na plicní, že mi řeknou, že to špatné dýchání je mou obezitou..může to tím být? obtíže mám i v klidu, nezávisle na množství jídla. nejsou neustále, ale jen občas. zánět průdušek jsem už letos prodělala, ten tlak na hrudní kosti byl podobný, asi stejný, ale kašel sjem měla větší, než teď. nemáte někdo podobnou zkušenost? omlouvám se že otravuji, vím že nejlíp by mi odpověděl doktor..i když kdo ví, po zkušenostech s plicním, že astma nelze potvrdit, ani vyvrátit..a jak říkám, bojím se, že mi řeknou, že je to mou obezitou. už v těhotenství mi říkali, že to je tím, jak plod tlačí na plíce..na vyšetření jsem byla cca 28tt, ale stejné obtíže jsem měla poprvé už někdy okolo 12tt

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1.7.15 00:11

Mně takto začíná vždy zánět průdušek. Ale jsem alergik a tyto dýchací problémy mám. To tě neposlali ani na alegro?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.15 00:17
@Katerina000 píše:
Mně takto začíná vždy zánět průdušek. Ale jsem alergik a tyto dýchací problémy mám. To tě neposlali ani na alegro?

jej tak tos mě moc nepotěšila, pokud budu mít zítra horečku, tak asi k dr, a antibiotika? :? za poslední půlrok už asi 5:, na rozličné potíže :roll:
taky jsem alergik, nicméně nevím na co, jednu hodnotu z krve mám mnohonásobně zvýšenou, místo několika desítek jsme měla několik tisíc, zjišťováno okolo 10 let..dr mi na to řekl, že alergická můžu být prakticky na všechno, a že nemá cenu všechno zkoušet..v místě bydliště jsem totiž bývala vždycky bez obtíží. ty jsem mívala, a při delším pobyut mám doteď, u příbuzných, bydlí na vesnici, tak mi testovali asi 8 zvířat, a vše negativní. na některé věci mám podezření, ale potvrzené od dr to nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
1.7.15 00:29

No k lékaři jednoznačně běž, navíc pokud je to zánět průdušek tak to neustoupí, bude se to spíš zhoršovat. Já jsem alergická na kočičí srst, psí srst, pyly trávy a ambrosii. Doma máme dva kocoury (pokojáky), psa (gaučáka) a papouška. Nemám alergii na prach, ale paradoxně když se doma něco dělá a je takový ten stavební prach tak já se dusím a pak mi pomáhá jít ven a tam se rozdýchat a to třeba i na rozkvetlou louku - tudíž všechny moje alergie jsou pro mně záhadou. Jinak po prvním porodu mi všechny potíže zmizely a nyní po druhém se mi vrátily. Tak si vyber :-D.

Držím pěsti ať je lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.15 00:31

Akorát tedy to vyšetření na alergeny by asi bylo dobré, třeba jsi alergická jen na pár věcí, kterým se můžeš vyhnout. Postoj lékaře nechápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.15 00:45
@Katerina000 píše:
No k lékaři jednoznačně běž, navíc pokud je to zánět průdušek tak to neustoupí, bude se to spíš zhoršovat. Já jsem alergická na kočičí srst, psí srst, pyly trávy a ambrosii. Doma máme dva kocoury (pokojáky), psa (gaučáka) a papouška. Nemám alergii na prach, ale paradoxně když se doma něco dělá a je takový ten stavební prach tak já se dusím a pak mi pomáhá jít ven a tam se rozdýchat a to třeba i na rozkvetlou louku - tudíž všechny moje alergie jsou pro mně záhadou. Jinak po prvním porodu mi všechny potíže zmizely a nyní po druhém se mi vrátily. Tak si vyber :-D.Držím pěsti ať je lépe.
děkuji..pokud nebude líp, tak zajdu..ale modlím se, aby bylo…mám pocit, že sestra už na mě kouká jak na hypochondra :roll: v dubnu jsem tam byla s angínou 2 krát, nejprve mi na pohotovosti dali malou dávnu penicilinu, tak dr mi dala totéž, ale dvojitou dávku, pořád žádný zlepšení, a uakázat jsme se měla až po 6 dnech..no před díkendem jsme tam prostě šla, že mě krk bolí čím dál víc, tak sestra koukala fakt otráveně..dr už tam naštěstí enbyla, tak mě poslala na orl, a tam mi hned atb změnili, že 3 dny by měly na zabrání stačit. no a v 6 nedělí jsme tam byla jak hysterka se střevní hřipkou, měla jsem k tomu vysokou horečku, tak mě pod vlivem hormonů chytla panika, jestli se mi nevrací 14 dní předtím prodělaný zánět průdušek, protože jsem pořád dost kašlala..no průdušky čistý. tkaže mám strach že budu za hypochondra. modlím se, aby to do rána přešlo… :?
@Katerina000 píše:
Akorát tedy to vyšetření na alergeny by asi bylo dobré, třeba jsi alergická jen na pár věcí, kterým se můžeš vyhnout. Postoj lékaře nechápu.

no ale to číslo je prý závislé na tom, jak moc má člověk alergií(aspoň tak jsmeto tehdy s mamkou pochopily, je to už dávno). dr říkal, že můžu být alergická na cokoliv, a že mám být ráda, že mě zná jen z preventivek, že má děti, co to mají zvýšený 10 krát, a má je tam každý měsíc..já to měla mnohonásobně víckrát, a bez obtíží..prý mám hodně alergií, ale v prostředí kde žiju, se s alergenama, co mi vadí, nepotkávám. na tom plicním nepamatuju, že by se mě ptali na alergie :think: :think: jinak můj pediatr, co jsme k němu chodila, a nikam mě neposlal, tak je celkem vyhlášený v celé MČ, kde jsme bydlela, má samé pozitvní recenze, je hodně oblíbenej..tak nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.7.15 00:47

Jinak s těhotenstvím se mi potíže zhoršují, před prvním jsme to neměla nikdy, začalo to až po prvním porodu..děti mám 3,a s každým dalším to je horší a častější :?

• Nahlásit
  • Citovat
1.7.15 00:58

Na to jak na Tebe kouká doktor se vykašli. Necítíš se dobře tak je potřeba najít příčinu proč. Navíc máš tři děti tak potřebuješ fungovat a ne sípat někde v koutku, s tím se špatně žije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.15 01:10
@Katerina000 píše:
Na to jak na Tebe kouká doktor se vykašli. Necítíš se dobře tak je potřeba najít příčinu proč. Navíc máš tři děti tak potřebuješ fungovat a ne sípat někde v koutku, s tím se špatně žije.

díky :hug:
sípání, já právěže ani nesípu, nedýchám nahlas, nechrčí ve mě. jen ten nádech prostě v 90 procent pokusů nejde dotáhnout, cítím e tím i unavená, musím odpočívat co pár metrů.
ale teď mě napadlo, tenhle stav, až tak že to trvá přes den, a unavuje mě to, ale myslím že bez teploty, apsoň jsme se neměřila, se mi poprvý, a doteď naposledy objevil den po návratu od moře před 3 lety..to byl impulz k 1: návštěvě plicní..no a včera jsem se vrátila z dovolený na horách :think: tak jestli to souvisí? jinak porpvý jsme tyhle potíže totiž měla před skoro 5 lety, po prvním porodu, po přenocování u jihočeských rybníků, jen tam. až po 2: porodu se mi to začalo občas objevovat i v Praze, doma, v části kde bydlíme. jinak ještě jeslti to souvií, jako cca 6-8 letá jsem byla 2 krát v životě ve skleníku, a pokaždý jsem to škaredě odstonala, jednou do 2 dnů těžký zánět průdušek, podruhé s náběhem na zápal plic..apk sjem 10 let ve skleníku(botanická, zoo) nebyla, a teďuž mi to potíže nedělá. do 5 let jsme bydleli jinde, a tam jsme měla záněty průdušek neustále..po přestěhování do 12 let 1 ročně, vždycky u příbuzných, kam jsme jezdili na dovolenou, bydlí na Moravě, kousek od chemičky. od 12 let doteď tam mám při delším pobytu šílenou rýmu. jako malá, když jme mívala ty průdušky, jsme taky bydleli nedaleko chemičky(jiné než u tety). tak já vážně nevím, ejstli mi vadí změna klimatu :nevim: vloni v těhotenství jsem se návratu od moře bála, že mě to chytne, předloni taky, ale už se to neopakovalo, to, co před 3 lety :nevim:
díky, že jsi reagovala, dík za podporu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
1.7.15 01:15

Není zač, hele neváhej a řekni to doktorovi, hlavu Ti neutrhne a opravdu to není normální, že takto nemůžeš dýchat. Pokud se nedodýchneš tak je to únavné a musí to mít nějakou příčinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22179
1.7.15 02:33

Anonymní… jak užíváš ten Ventolin? Při potížích můžeš užívat co 6hodin až tři dny… pak co 8hodin a pak co 12hod, a pak 1denně… běžně to takto užívám u virového zánětu průdušek, který se léčí bez atb. Ale určitě si zajdi k lékaři… to, co popisuješ - že nemůžeš dodýchnout - to znám. Když se nadechnu více zhluboka, tak mám pocit, že vdechuji mouku - a rozkašlu se. Dle toho, co píšeš, bych řekla, že musíš mít astma… ale když je spirometrie v pořádku, tak ho asi opravdu nemáš… a problém by mohl spíše souviset s alergií… musíš vědět, která alergie to je. Jinak s ní nemůžeš nic udělat. Zašla bych na alergologii a chtěla testy.

Tentokrát to asi vypadá na zánět průdušek… změny klimatu a prostředí s tím hodně souvisí… to bývá právě u astmatu… teď máš třeba spirometrii dobrou, za půl roku to může vše být jinak… a obezita tomu určitě nepřispívá, ale nemyslím, si, že je to hlavní příčina.

Co se týká astmatu - tak po asi tří měsíčním užívání kortikoidů mám astma stabilizované a tyto léky užívám jen při nemoci - cca 2×ročně. Lehčí virozy léčím sama ventolinem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.15 05:33

Až porodíš, nech si znovu vyšetřit ty alergie. Pokud ti to naposledy dělali jako dítěti, nemuselo to být průkazné. Máš za sebou spirometrii, bereš léky na alergii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
1.7.15 06:15

Toto vše může způsobovat hrudní páteř, respektive skříplí nerv plic, což je velmi běžné, ale neprokazatelné. Můžu na mail zaslat návod, jak to možná velmi snadno vyléčit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17215
1.7.15 06:51

To že je spiro v pořádku neznamená, že nemůžeš mít astma. Klidně získané po těch nemocech. Asi je plicní dost laxní.
Lze provést provokační test kde se to astma potvrdí, přestože nemáš obtíže.
Moje spiro je kol 100%, saturace 98% a mám středně těžké astma. Takže ono to není tak jednoznačné :kytka:

První věcí je vyšetření alergií a zatlač i na tom plicním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pavlats
1.7.15 09:01

Tak pokud máš zvýšenou teplotu a zimnici, tak to spíš vypadá na nějaké akutní zánětlivé onemocnění - zánět průdušek, zápal plic. Astma mít klidně můžeš, ale to teď nebude ta pravá příčina těchto akutních potíží, to bys neměla tu teplotu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama