Reklama

Astma - za jak dlouho zaberou léky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Baletka.Mirka
Povídálka 28 příspěvků 05.03.17 13:38
Astma - za jak dlouho zaberou leky?

Nemá někdo zkušenosti s léčbou astmatu? Mám asi čtvrtý inhalator a porad nic. Sice méně kašlu, ale pocit nedostatku dechu mám stále :,(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 05.03.17 14:04

Ahoj, mám doma dvě astmatické děti a léky jako ventolin by měly zabrat do 5 minut - velmi rychle, jinak takové ty ecobecy a jiné udržovací jsem jim po čase vysadila, byly úplně bez efektu, stejný stav když je léta dýchali a i pak, pokud nedýchali.

Baletka.Mirka
Povídálka 28 příspěvků 05.03.17 14:13

@Poštolka J dekuju, ventolin nemam, spotrebovala jsem ho, ale nijak zvlast mi nepomahal. Nemam klasicke zachvaty, spis celodenni dusnost a pokaslavani. Trapi me to pet mesicu :,(

-Evka-
Závislačka 3620 příspěvků 05.03.17 14:58

Při akutním zhoršení na jaře mi trvalo 14 dní dostat se z nejhoršího. Pak ještě dalších 6 týdnů do nějakého snesitelného stavu. V počátku jsem si brala i kortikoidy.

Dovesilke
Závislačka 2927 příspěvků 05.03.17 17:47

@Baletka.Mirka Ahoj,Ventolin mě nezabíral taky, tak jsem dostala Atrovent a na ráno a večer mě zabral Symbicort, ale taky jsem se dlouho trápila a změna léků zabrala až cca za 14 dní a déle.

Baletka.Mirka
Povídálka 28 příspěvků 05.03.17 18:01

@Dovesilke moc dekuju, zkusi

Baletka.Mirka
Povídálka 28 příspěvků 05.03.17 18:04

@Dovesilke moc dekuju, zkusim vydrzet, symbicort jsem mela mesic a nic, ted mam. tyden relva

Dovesilke
Závislačka 2927 příspěvků 05.03.17 18:19

@Baletka.Mirka Tak ja měla předtím Combair a ten mi nezabral.
Jedině zkoušet a vydržet.
Já už byla ale zoufalá a nakonec jsem musela jet na pohotovosti na kapačkách jak jsem se dusila :roll:

Baletka.Mirka
Povídálka 28 příspěvků 05.03.17 19:03

@Dovesilke ani nevi

Baletka.Mirka
Povídálka 28 příspěvků 05.03.17 19:04

Te, jak jste mi pomohla, hned jsem klidnejsi :)

Baletka.Mirka
Povídálka 28 příspěvků 05.03.17 19:07

Pisu z mobilu a blbne mi to :). Od prosince jsem brala alvesco a to take nezabralo…nastesti jsem se dostala k dobre doktorce, ktera me leci. Jinak se take porad dusim a dusim :(

Dovesilke
Závislačka 2927 příspěvků 05.03.17 19:15

@Baletka.Mirka Alvesco jsem měla taky, to mi nezabralo taky vůbec.
A ze začátku jsem si musela ten Atrovent dávat 4× denně 2 vdechy k tomu Symbicortu, jinak bych se snad udusila. Už jsem přestávala věřit že mi to zabere, nakonec jo, ale až tak za těch 14 dní.

Baletka.Mirka
Povídálka 28 příspěvků 05.03.17 19:54

@Dovesilke take uz jsem zoufala, hlavne zezacatku me trapil jen kasel a pozdeji se pridala dusnost. Ne v zachvatech, ale mam to cely den. Je to napor na psychiku :,(

-Evka-
Závislačka 3620 příspěvků 06.03.17 06:22

A jaké bylo dávkování Symbicortu?
Moje zkušenost s ním: se začátku musím brát min.2×2 vdechy. Třeba loni jsem měla snižovat 2×1 za 2 týdny a podařilo se mi to až za 6 týdnů, jinak jsem se vracela do toho horšího stavu (neustále kašel a dušnost), plus občas ventolin nebo jsem si zvýšila Symbicort ještě o 2 vdechy (v rámci informací z letáku).

Děti k foukátkům užívají i léky druhu Singulair.

Dovesilke
Závislačka 2927 příspěvků 06.03.17 06:42

@-Evka- Kluci brali taky Singulair, ale museli jsme vysadit, měli po něm nežádoucí účinky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama