Astmatický záchvat nebo např. viróza?

Anonymní
20.12.18 19:52

astmaticky zachvat nebo napr. viroza?

Prosim o radu, da se nejak poznat astmaticky zachvat (tezsiho kalibru) od infekce (bronchitida, zapal plic apod… jde mi to, ze se nam jiz vymstilo brat male deti k prarodicum, kdy je tak moc chteli videt, ze nam zatajili zachvaty kasle a deti to pak odnesli osklivou bronchitidou apod… kdyz se jich ptama zda je deda ok, babicka rekne ano, prijedeme a on kasle… a pak skonci v nemocnici na tyden ci 14 dni, protoze se stale dusi… byl by tu nejaky dr., ktery by mi dokazal vysvetlit rozdil, zachvat astmatu muze trvat i tyden? a souvisle? dekuji moc, uz me to vysava… a nevim jak nastavit styk, tak abychom pripadne nechytali nemoce, a ńebo byli v klidu ze se jedna „jen“ o astma… dekuji moc, J.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

242
20.12.18 20:48

Nejsem doktor, astma mam, je to akutni stav, ktery rozhodne netrva tyden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
20.12.18 20:50

Myslim tedy astmaticky zachvat- stahnou se prudusky, clovek si pripada, ze ho nekdo dusi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
20.12.18 21:01

U mě astmatický záchvat vypadá tak, že se mi stáhnou průdušky, sípu, nemohu se za boha nadechnout, někdy i zmodrám… Bývají nenadálé, kdy jen oteče sliznice, ale na to rychle zaberou pohotovostní léky, nebo pokud se vyloženě nachladím, v průduškách se mi usadí hlen a reakce je stejná, protože se zúží prostor v průduškách. Tam už pohotovostní léky nezabírají a většinou to končí bronchitídou, kterou trpím chronicky, někdy i zápalem plic. Kašel u astmatu nehraje velkou roli, já při záchvatu nekašlu. Spíš to nedokáži pořádně popsat, ale o astma si myslím nejde. Nechte si vypsat žádanku na plicní, nebo alergologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
21.12.18 10:32

Jsem ten typ, kterému když se rozjede astma, tak kašle několik týdnů (min.4).

Kašel z „nachlazení“ nebo nějaké nemoci skoro neznám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.18 20:43

@-Evka- to znamena ze Vam jakby ty leky na akutni stav nezabiraji? :) ja sem z toho fakt jelen, takze kdyby na Vas neco vlezlo :) tak mate treba teplotu s rymou…? coz asi u astmatu neni ze? prave nevim jak to u dedy rozlisit, aby deti nic nechytly… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
3743
21.12.18 21:04

Pokud začnu kašlat na základě alergického podnětu, léky zaberou - lépe se mi dýchá, ale u mne kašel pak přetrvává. Krátkodobý kašel mám jen z požití závadné potraviny, pokud jsou alergeny ve vzduchu, tak u mne je to fakt na několik týdnů.
Naposledy se mi astma rozjelo po novém léku a tam také ze tři týdny trvalo, než kašel odezněl - a byla to poměrně krátká doba než jak jsem zvyklá.

U astma teplotu nemám, ale rýmu občas, také slzení očí a hodně tedy bolest v krku a chrapot.

Edit:
A musím dodat, že je to hlavně o mém pocitu a projevech, které znám u sebe. Kdybych je neznala, myslela bych si, že jsem nemocná. Zpočátku jsem třeba na projevy bolestí krku (nález hrozný)dostávala ATB bez efektu a přitom stačila antihistaminika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama