Astrazeneca na začátku těhotenství

Anonymní
2.4.21 07:59

Astrazeneca na začátku těhotenství

Dobré ráno všem.
V březnu byl téměř celý náš sbor na očkování Astrouzenecou. Já se s mužem už více jak rok snažím o dítě. Ráno, než jsem šla na očkování, jsem si jako samoplátce došla na odběr krve jako samoplátce a výsledek byl, že těhotná nejsem, tudíž jsem se nechala očkovat. Měla jsem pár dnů před ms a kdybych otěhotněla, už by v krvi bylo hcg - alespoň jsem si to myslela.
Jenže teď jsem zjistila, že jsem těhotná. V době očkování jsem byla 2 - 4 dny po oplodnění. K ovulaci totiž došlo později, než jsem myslela.
Navíc jsem zjistila, že protilátky se po očkování tvoří dlouho, třeba až dva týdny - strašně se bojím, že během této doby to může mít špatný vliv na vývoj embrya.
Neřešila jste některá / některý něco podobného? Není tu nějaká zdravotnice, která se v očkování Astrazenecou vyzná? Neví někdo z přítomných, zda je tam nějaké riziko v případě takto časného těhotenství? Až budu u doktorky, tak se zeptám, ale moc se bojím a teď přes svátky nikam volat a vyptávat se nemůžu…
Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23310
2.4.21 08:03

Bude to fungovat stejne jako s cimkoli jinym - bud vsechno nebo nic. Jestli se to chyti, bude to asi v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
2.4.21 08:03

Já sice nebyla na očkováni proti covidu, ale takto těsně po „oplodnění“ jsem byla na očkováni proti žloutence. Tenkrát mi gynekolog řekl, že to nevadí. Určitě bych se o tom zmínila gynekologovi na kontrole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62853
2.4.21 08:04

Hop nebo trop, ale to by bylo i tak. Rozhodně není na místě plasit, protože čas nevrátís, ber to pozitivně. Pokud se má udržet, udrží se :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
2.4.21 08:20

Sice nemam zkusenost s ockovanim na Covid, ale uplne presne se mi to same stalo s očkováním Boostrixem.

Byla jsem kvuli toku v Genetu na genetice a tam mi rekli, ze ockovani takto brzy vubec nevadi. Protoze tam vlastne jeste „no“ neni. Horsi by to bylo, kdyby to bylo treba, kdyby jsi byla v 6tt, 8tt a pod.
Takto brzy to nema vliv a nema smysl to řešit.

Důkaz mam doma, zdrava holcicka.

Příspěvek upraven 02.04.21 v 08:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 08:20

Holky díky za reakce. Taky mě to napadlo, že pokud bude vývoj OK, udrží se. Pokud tam došlo k nějakému problému, mělo by to odejít s opožděnou ms. Zatím to vypadá, že hcg roste pěkně. Ale prostě se bojím. Dlouho se nám nedařilo otěhotnět, už jsem z toho vyšilovala, dokonce se objednala do CAR. A teď tohle.
Někde jsem četla, že v takto časném stadiu jde o dělící se vajíčko, které není propojené s krevním oběhem matky, takže by to mělo být OK. Ale děsí mě právě to, že protilátky se vytváří 14 dní - a to už k tomu propojení dojde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 08:22
@baal7513 píše:
Sice nemam zkusenost s ockovanim na Covid, ale uplne presne se mi to same stalo s očkováním Boostrixem.

Byla jsem kvuli toku v Genetu na genetice a tam mi rekli, ze ockovani takto brzy vubec nevadi. Horsi by to bylo, kdyby to bylo treba, kdyby jsi byla v 6tt, 8tt a pod.
Takto brzy to nema vliv a nema smysl to řešit.

Důkaz mam doma, zdrava holcicka.

Díky za odpověď. O to mi právě šlo, jestli se tu nenajde někdo, kdo má takovouhle zkušenost a už to konzultoval na genetice. Díky!!!

• Citovat
  • Nahlásit
30195
2.4.21 08:22
@Anonymní píše:
Dobré ráno všem.
V březnu byl téměř celý náš sbor na očkování Astrouzenecou. Já se s mužem už více jak rok snažím o dítě. Ráno, než jsem šla na očkování, jsem si jako samoplátce došla na odběr krve jako samoplátce a výsledek byl, že těhotná nejsem, tudíž jsem se nechala očkovat. Měla jsem pár dnů před ms a kdybych otěhotněla, už by v krvi bylo hcg - alespoň jsem si to myslela.
Jenže teď jsem zjistila, že jsem těhotná. V době očkování jsem byla 2 - 4 dny po oplodnění. K ovulaci totiž došlo později, než jsem myslela.
Navíc jsem zjistila, že protilátky se po očkování tvoří dlouho, třeba až dva týdny - strašně se bojím, že během této doby to může mít špatný vliv na vývoj embrya.
Neřešila jste některá / některý něco podobného? Není tu nějaká zdravotnice, která se v očkování Astrazenecou vyzná? Neví někdo z přítomných, zda je tam nějaké riziko v případě takto časného těhotenství? Až budu u doktorky, tak se zeptám, ale moc se bojím a teď přes svátky nikam volat a vyptávat se nemůžu…
Díky.

Hele, nechápu, proč jsi tedy souložila bez ochrany v době, kdy už jsi věděla, že budeš očkovaná. To bych vynechala snažení. Teď už sotva něco změníš, tak se hoď do klidu. Lepší věc pro to malé udělat nemůžeš. Kdyby to byl takový driák, nepíchají to 83 leté babičce. Ty jsi mladá a zdravá, když chceš mít rodinu, tak si nemyslím, že by to měl být zásadní problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
674
2.4.21 09:01

Já mám pocit, ale nejsem si jistá, že nejsou klinické studie jak působí očkování na těhotné. Nedala bych si to ani jako netěhotná :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
2.4.21 09:26

Já byla na gynde na kontrole na screen a dr říkal ať s očkováním počkám po porodu třeba… Že není jasné co to dělá s vývojem mimca.. Ale říkal že potom klidně můžu… Takže já se nenechám očkovat teď určitě nerada bych ublížila prckovi 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1306
2.4.21 09:30

Těhotným se očkování celkově nedoporučuje, dokud rizika převažují nad výhodami. Je to vždycky risk. Nicméně v případě rozjetých mutací, které začínají být nebezpečné právě pro těhotné, bych do toho šla. Obzvlášť takhle brzo, kde stačí i obyčejné nachlazení a může přijít potrat. Je to vždycky buď a nebo.
Akorát mi přijde, že lidi jsou teď z těch vakcín úplně osypaní, co kdyby náhodou měli vedlejší účinky. 90 leté babičky to přežily bez problémů a šly si pro ni s úsměvem, ale mladý zdravý člověk se z toho složí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4590
2.4.21 11:04
@Anonymní píše:
Dobré ráno všem.
Díky.

Byla jsem na vakcine teda Pfeisru a dr.se me ptala zda nejsem tehotna ci kojim. Ale samozrejme jinak nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30195
2.4.21 15:40
@LilyJane píše:
Těhotným se očkování celkově nedoporučuje, dokud rizika převažují nad výhodami. Je to vždycky risk. Nicméně v případě rozjetých mutací, které začínají být nebezpečné právě pro těhotné, bych do toho šla. Obzvlášť takhle brzo, kde stačí i obyčejné nachlazení a může přijít potrat. Je to vždycky buď a nebo.
Akorát mi přijde, že lidi jsou teď z těch vakcín úplně osypaní, co kdyby náhodou měli vedlejší účinky. 90 leté babičky to přežily bez problémů a šly si pro ni s úsměvem, ale mladý zdravý člověk se z toho složí.

Hlavně neexistují studie, co to s těhotnými udělá, protože nikdo příčetný by v těhotenství nedělal pokusného králíka. Jinak si nemyslím, že by to na dítě mělo zásadní vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30195
2.4.21 15:41
@LilyJane píše:
Akorát mi přijde, že lidi jsou teď z těch vakcín úplně osypaní, co kdyby náhodou měli vedlejší účinky. 90 leté babičky to přežily bez problémů a šly si pro ni s úsměvem, ale mladý zdravý člověk se z toho složí.

Protože čte ty internety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
2.4.21 15:42

@Russet momentálně se očkovací latky na Covid na tehotnych testuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat