Antibiotika asi nezabraly, jít k lékaři ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Danielss
Stálice 76 příspěvků 11.03.18 04:56
Atb asi nezabraly, jít k lékaři ?

Zdravím.

V pátek v poledne jsem si vzala první tbl. Do té dob, dle mě klasické nachlazení. Od první noci mě strašně moc bolí ucho a krk při polknutí. Hlavně v noci. Budím se. A ne to hrozná bolest. zajít zítra k lékaři? Nevim. Nechci být za hysterku. Zvláštní je, že jsem byla včera chvíli venku a bylo to dost lepší… Doma zas na prd a v noci se to zhoršilo. Už nevím co dělat…beru penicilin

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 7890 příspěvků 33 inzerátů 11.03.18 05:17

@Danielss delal ti dr crp? Nebo podle ceho stanovil atb? Na,,klasicke nachlazeni,, tezko.

Verun83
Echt Kelišová 7890 příspěvků 33 inzerátů 11.03.18 05:19

A jinak nechapu, proc chodis ven, kdyz mas atb v zacatku. Nepsala jsi tu, ze te boli hlava atd a jestli muzes sportovat? Pri nemoci se ma proste lezet a nechat telo bojovat.

Petruna21
Echt Kelišová 9245 příspěvků 11.03.18 05:48

Zašla bych k doktorovi, a mít antibiotika a jít ven asi nebyl dobrý nápad ne? :think:

Halamka
Závislačka 3248 příspěvků 11.03.18 06:49

Záleží, jestli byla ATB podána na bakteriální infekci nebo napsaná „od stolu“. Jestli mají na co zabírat.
Jinak nemoc znamená stop tělu=odpočinek a atb zabírají do 72 hodin. Někdy dříve.

Danielss
Stálice 76 příspěvků 11.03.18 06:55

Tak ono myšleno už ven bylo sebrat bobiky po psech a uklidit auto. Nic jiného. Záležitost 30 minut. Bylo krásné a teplo.

Danielss
Stálice 76 příspěvků 11.03.18 07:00

@Verun83

Mě to přišlo jako klasické nachlazení. Kdysi jsem měla i Abt na kasel, který dva měsíce nepřecházel.

Ano, dělal. Měla jsem 20. Od ATB mi to nepřijde jako klasické nachlazení, chapej, rýma bolest v krku a hlavy, uši. Teď je to šílená bolest uzlin a v uších,. Rýma se zastavila ale pořád je. V noci nespím. Zhoršilo se to hned po podání ATB

Danielss
Stálice 76 příspěvků 11.03.18 07:06

Ještě bych dodala že na klasické nachlazení trpím celý život nebo jsem trpěla. Vždy bolest v krku a rýma. Do dvou dnů preslo. Utlo se při sportu i. Zimě. Teď druhou zimu venku moc nejezdím spíš vůbec, člověk je zhýčkan, a hezký v teple a po letech nám už druhou zimu ATB. První 2-3 a letos první atb.

Holt zase začnu venku sportovat za každého počasí pak okolo mě zase budou lidi chodit padat a já nic, jako tomu bylo poslední roky :)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33549 příspěvků 11.03.18 07:23
@Danielss píše:
Zdravím.V pátek v poledne jsem si vzala první tbl. Do té dob, dle mě klasické nachlazení. Od první noci mě strašně moc bolí ucho a krk při polknutí. Hlavně v noci. Budím se. A ne to hrozná bolest. zajít zítra k lékaři? Nevim. Nechci být za hysterku. Zvláštní je, že jsem byla včera chvíli venku a bylo to dost lepší… Doma zas na prd a v noci se to zhoršilo. Už nevím co dělat…beru penicilin

ATB zabiraji za 48-72 hodin, pokud lze vydrzet, tak vydrz, pokud je silna bolest a brufen nezabira, navstiv ORL (duvod - bolest samotna). Ven jit na chvilku s ATB za me v pohode, bylo krasne a cisty vzduch prospiha HCD vice, nez zatuchlo doma a roztoci a plisne.)

Alyss1
Závislačka 2723 příspěvků 11.03.18 07:55

Pokud mas atb od patku poledne tak to jeste nebi ani dva dny. Vydrz. Nappsledy s anginou mi to trvalo tri dny. Hned prvni den atb zabrala na teplotu ale az treti den na krk a usi.

Pokudte boli usi mas tam zanet a otok. Na to pomaha chladnejsi vzduch. Nebo nurofen.

Danielss
Stálice 76 příspěvků 11.03.18 08:11

@Alyss1

Právě venku to tolik nebolelo, až skoro vůbec. Večer a přes noc zase utrpení. :nevim: Počkám ještě zítra, uvidím, psala jsem teď se SMS, že je mi blbý otravovat o víkend ale bolest je hrozná, zda mám přijít ráno k němu a nebo odpoledne až v místě svého bydliště - má tři různé ordinace ve dvou okresech.

Ucho a uzliny bolí hodně :,( Jasné mi je, že ej tma otok a asi poradny :roll: nic kromě nabrani jídla včerejšku jsem nedělala, vše udělá partner. Bohužel, je to po ATB horší, celý týden co jsem to brala jako klasické nachlazení jsem vše dělala já, protože byl měsíc pryč. Jinak to nešlo. :zed:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Návrat do reality: Matka Meghan je zpět doma, vystavuje dredy a nosí tepláky

Je to týden, co se matka Meghan Markle Doria Ragland jako jediná z rodiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Reklama