Atmoskop - chtějí osobní doklady!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maskovak
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 25.02.19 23:11
Atmoskop - chtějí osobní doklady!

Ahoj holky, chtěla jsem v dobré vůli napsat recenze, a to pozitivn, í na dva bývalé zaměstnavatele na atmoskop.cz, aby to pomohlo dalším hledačům práce. Jaké bylo mé překvapení, když se mi z atmoskop u ozvali a požadovali naskenovat a zaslat osobní údaje které dokazují, že jsem tu skutečně pracovala, a to např. kartičku sociálního pojištění s mými osobními údaji nebo kopii pracovní smlouvy nebo doklad o stravenkách vydané na mé jméno firmou atd. Chápu, že chtějí zamezit tomu aby konkurence vzájemně pomlouvala fiktivně jinou firmu, ale tohle skutečně přepískli, nebudu posílat cizím lidem scanem rozhodně tyto údaje jen proto, abych mohla vložit nezávaznou recenzi. Vy byste své údaje v tomhle případě poslali? Chtěla jsem napsat jen vcelku pozitivní recenze na bývalé zaměstnavatele, aby si jiní lidé mohli recenze na firmu vygooglit ahoj. :kytka:

Reakce:
Lalelale
Závislačka 4123 příspěvků 25.02.19 23:21

v životě jsem o nějakém atmoskopu neslyšela, určitě bych jim nic neposílala. Mimochodem, ani obrovský Glassdoor nic takového po uživatelích nechce. Takže buď jsou to amatéři, nebo podvod.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 25.02.19 23:26

@Lalelale tak mrkni,zřejmě to provozuje stejná firma jako jobs.cz. Tím zasláním dokladů mě fakt dostali!!!!!!!!! Neuvěřitelné......

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 45808 příspěvků 25.02.19 23:31

Jo, „spadají“ pod jobs.cz, což teda nejsou ani podvodníci, ani amatéři. Přemýšlím, jak jinak ověřit, že dotyčný je/byl fakt zaměstnanec a jenom na někoho nechce házet špínu. Třeba papírek od stravenek s mým jménem bych asi poslala, to za osobní doklad nepovažuju :) Ale nezkoušela jsem a ani nemám v plánu.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 25.02.19 23:37
@ugluk píše:
Jo, „spadají“ pod jobs.cz, což teda nejsou ani podvodníci, ani amatéři. Přemýšlím, jak jinak ověřit, že dotyčný je/byl fakt zaměstnanec a jenom na někoho nechce házet špínu. Třeba papírek od stravenek s mým jménem bych asi poslala, to za osobní doklad nepovažuju :) Ale nezkoušela jsem a ani nemám v plánu.

to já bych neposlala ani mnou podepsaný doklad o převzetí stravenek od zaměstnavatele,jak chtějí.....prostě se musejí smířit s tím,že tam mohou být i fiktivní recenze…jako holt všude :nevim: nebo to řešit formou ověřovacích otázek atd.,ne zasíláním kopie dokladů

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 45808 příspěvků 25.02.19 23:45

Já to až tak nestudovala, ale měla jsem pocit, že tam ty recenze byly rozdělené na ty od ověřených a neověřených uživatelů, nebo ne? Takže je na každém, zda jim to pošle a stane se ověřeným, a zároveň na každém čtenáři, jak moc bude ty neověřené brát vážně. Já bych taky neposlala nikam nic, na čem by bylo cokoliv víc než jméno mé a jméno firmy (že tam pracuji je lehce dohledatelný údaj a žádná tajnost).

Russet
Neúnavná pisatelka 15156 příspěvků 25.02.19 23:52
@maskovak píše:
Ahoj holky, chtěla jsem v dobré vůli napsat recenze, a to pozitivn, í na dva bývalé zaměstnavatele na atmoskop.cz, aby to pomohlo dalším hledačům práce. Jaké bylo mé překvapení, když se mi z atmoskop u ozvali a požadovali naskenovat a zaslat osobní údaje které dokazují, že jsem tu skutečně pracovala, a to např. kartičku sociálního pojištění s mými osobními údaji nebo kopii pracovní smlouvy nebo doklad o stravenkách vydané na mé jméno firmou atd. Chápu, že chtějí zamezit tomu aby konkurence vzájemně pomlouvala fiktivně jinou firmu, ale tohle skutečně přepískli, nebudu posílat cizím lidem scanem rozhodně tyto údaje jen proto, abych mohla vložit nezávaznou recenzi. Vy byste své údaje v tomhle případě poslali? Chtěla jsem napsat jen vcelku pozitivní recenze na bývalé zaměstnavatele, aby si jiní lidé mohli recenze na firmu vygooglit ahoj. :kytka:

Svoje osobní doklady bych nikam neskenovala.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 25.02.19 23:53

@ugluk každého bývalého zaměstnance,který uvede,že je bývalý, berou jako neověřeného a žádají doklady.pa :mavam:

evulinda79
Stálice 71 příspěvků 26.02.19 00:32

tak tam nic nepiš a máš vyřešeno

maskovak
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 26.02.19 00:57

@evulinda79 jistě,jen mě to překvapilo,nic takového jsem v dnešní době,kdy se všude řeší osobní data,nečekala :pocitac: pa :mavam:

Hoa Mai
Kelišová 6202 příspěvků 18 inzerátů 26.02.19 02:04

@maskovak Já bych taky žádné svoje osobní doklady neposílala, na druhou stranu za sebe můžu říct, že bych ani nebrala v potaz neověřené recenze.
Ale je to zajímavé téma, přemýšlím, co bych jim tam poslala. Kartička sociálního pojištění - co to je? To ani nevím, že něco takového u nás máme. Stravenky máme elektronické, leda že bych jim tam ofotila kartu. Nebo pak tu pracovní smlouvu, ale to bych asi nedělala, sice nevím, jak by se dala zneužít, ale někdo jiný by na to určitě přišel :-D.

Ornwen
Kelišová 5086 příspěvků 26.02.19 05:46

Ty jo, to bych taky nic neposilala.
Hodnotila jsem jeste v zamestnani a fungovalo overeni přes pracovni email.

JancaAn
Kecalka 404 příspěvků 61 inzerátů 27.02.19 19:07

Já chtěla napsat recenzi na bývalého zaměstnavatele. Napsala jsem negativní recenzi (slušně napsanou), protože bohužel bývalý zaměstnavatel mi dodnes dluží mzdu, neodváděl zdravotní a sociální a byli s ním celkově problémy při vydávání papírů pro ÚP. Chtěla jsem recenzí varovat případné uchazeče, aby nenalítli. Bohužel Atmoskop mě vyzval k totálním úpravám recenze - pouze na pozitivní. Jaký to má smysl? :pocitac:

maskovak
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 28.02.19 23:09

@JancaAn taky jsem to slyšela,že negativní nepřijímali,a když už,tak trvali na spoustě věcí-právě identifikovat se atd.-zkrátka aby tu negativní recenzi nemuseli otisknout.Jsem ráda,že i ty máš zkušenost z praxe.Atmoskop ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :pocitac:

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 05.03.19 22:09

Vložila jsem tam příspěvek na bývalého zaměstnavatele, jako ty take negativní. Nepublikovali ho, protože byl negativní. Tedy v podstatě jen reklamní strana úplně nanic, @JancaAn

Váš příspěvek
Reklama