Atopický ekzém, alergie nebo něco jiného?

358
10.5.17 20:14

Atopický ekzém, alergie nebo něco jiného?

Zdravím,
mám dotaz - dcera (4 roky) občas trpí na vyrážku v podobě menšího ložiska v loketních jamkách nebo za krkem. Taky se občas drbe na bříšku - tam vyrážka tolik viditelná není, spíš je na omak hrubější pokožka.
Někdy je klid několik týdnů, jindy jí to vyběhne během dne a drbe se jak vzteklá.
Dnes je to ovšem docela síla - pár dní má pár pupínků zase u loktů, ale teď se jí na nohou udělalo toto: viz foto.
Na noze to má jak puchýře od kopřiv (má to taky u třísel a trošku na předloktí a tvářičce), v loktech a za krkem jsou to droboučké pupínky vždy v jednom červenějším flíčku, místy má na paži nebo lýtku samostatný větší pupínek.
V takovém množství jí to poprvé naskákalo už o víkendu, ale po půlce dithiadenu to do rána bylo pryč.
Když to mívala jen v těch loktech, mazala jsem ji Atodermem od Biodermy a po pár dnech to bylo fuč.
Nikdy toho ale tolik neměla.
Nemá teploty ani další příznaky jakékoliv nemoci.
Myslíte, že to může vypadat na atopický ekzém? Nebo alergie?
Má někdo zkušenosti s podobně vypadajícími projevy na kůži?
Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11003
10.5.17 20:32

To vypadá na alergickou reakci ty puchýřky, ještě když na to pomohl dithiaden. Jinak ta hrubší kůže v loketních jamkách je atopický ekzém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
401
10.5.17 21:35

Souhlasím sv @marin, vypadá to na alergii a atopický ekzém. Objednejte se na alergologii, ať udělají vyšetření. Co nejdříve, aby se neobjevilo také astma. Zapisujte si také potraviny, co jedla, když se vyrážka vysypala. Všímejte si, zda nebyla změna kosmetiky, aviváže. Atoderm používat klidně denně, hrubá místa pořád mazat a mazat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2495
10.5.17 21:48

Alergie…plus zřejmě atopický ekzém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19759
10.5.17 21:51

Malej ma ekzem a vysypalo se mu to hlavne za krkem, a na nozickach, ale nevypada to teda jako od kopriv. V tech loketnich jamkach to mam zas ja, alergicka reakce kdyz snim neco co obsahuje vic kakaa. Na ekzem malymu pomohlo hodne promazavat, do koupele mel ojelicek z lekarny a mazem lipobazi a dost se to zlepsilo, u alergie se to chce hlavne vyhnout tomu co ji zpusobuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2048
10.5.17 22:03

@Fircon malýmu se takhle projevuje kopřivka. Pomohlo až vychytat co to způsobuje a vyhýbat se tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.17 20:46

Přesně s tímhle jsem běžela k doktorce, když se to objevilo u syna (2,5). Než jsme přišli na řadu, zmizelo to. Od té doby se mu to občas objeví. Podle doktorky se jedná o kopřivku, ale zatím se mi nepodařilo vypátrat po čem to má.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat